Mokesčių nemokėjimas, archyvinė nuotrauka

Prezidentė pritarė laisvės atėmimui iki 8 metų mokesčių nemokėjimą

130
(atnaujinta 12:31 2017.11.28)
Antradienį prezidentė pasirašė Baudžiamojo kodekso pataisas, kuriomis numatoma griežtesnė atsakomybė už mokesčių nemokėjimą

VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Baudžiamojo kodekso pataisas, kuriomis sugriežtintos bausmės už didelio masto mokesčių vengimą, praneša Prezidentūros kanceliarija.

Nuo šiol už didelio masto mokestinį sukčiavimą bus baudžiama kaip už sunkų nusikaltimą. Įstatymu numatoma, kad daugiau kaip 28 tūkstančių eurų (nuo 2018 metų dėl MGL padidinimo — 37,5 tūkstančių eurų) sumą siekiančius mokesčius nuslėpusiems arba organizuotoje grupėje veikusiems asmenims bus taikoma sankcija — laisvės atėmimas iki 8 metų. Kartu dvigubai pailgės ir tokių nusikaltimų senaties terminai.

Galiojančios teisinio reguliavimo nuostatos neužtikrino adekvačių bausmių už mokestinius nusikaltimus. Todėl net ir milijoninius mokesčius slepiantys asmenys galėjo atsipirkti menkomis baudomis arba visai išsisukti nuo atsakomybės. Iki šiol tik didelės vertės PVM ir motinystės pašalpų grobstymas buvo traktuojami kaip sunkūs nusikaltimai, o už kitų mokesčių vengimą teisiama tik kaip už paprastą vagystę. Net už itin didelio masto mokestinius nusikaltimus kaltininkai nesulaukdavo griežtų bausmių, o dėl trumpų senaties terminų sukčiams dažnai pavykdavo išvengti teisingumo.

Pagal atnaujintą įstatymą menkaverte bauda nebus galima atsipirkti ir už iki šiol nesunkiu nusikaltimu laikytą deklaracijos, ataskaitos ar kito dokumento nepateikimą, kai siekiama išvengti daugiau kaip 19 tūkstančių eurų (nuo 2018 metų — 25 tūkstančių eurų) mokesčių ar kitokių įmokų. Atsižvelgiant į baudžiamojo įstatymo pataisas, atitinkamai sugriežtinta ir administracinė atsakomybė už mokesčių vengimą.

Nacionalinis susitarimas: ir algas pakels, ir mokesčius sumažins >>

Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos duomenimis, dėl mokestinių nusikaltimų valstybei vien per trejus pastaruosius metus padaryta apie 90 milijonų eurų sumą siekianti žala.

Mokesčių vengimas laikomas pavojinga nusikalstama veika ir užsienio šalyse — pavyzdžiui, Latvijoje ir Čekijoje už tai gresia net iki 10 metų kalėjimo.

130
Tegai:
finansinis nusikaltimas, mokesčių vengimas, mokesčiai, Dalia Grybauskaitė, Lietuva
Dar šia tema
Bazinis bausmių ir nuobaudų dydis pasieks 50 eurų
Naujas Baudžiamasis kodeksas: bauda už sunkų nusikaltimą — 228 tūkst eurų
Baudos už korupciją Lietuvoje išaugs 10 kartų
Bendrovės Eurolines autobusas

Baltarusijoje pareikšta apie galimą autobusų maršrutų į Lietuvą ir Lenkiją uždarymą

(atnaujinta 09:43 2020.10.23)
Šiuo metu daugelis tarptautinių autobusų maršrutų visiškai neveikia. Tačiau išvažiavimą į artimiausias kaimynines šalis Minskas kol kas išlaiko atviru

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Tarptautiniai maršrutai į Lietuvą, Lenkiją ir Ukrainą gali būti uždaryti dėl antrosios koronaviruso bangos, "BelTA" pasakė valstybės įmonės "Minsktrans" generalinio direktoriaus pavaduotojas Viktoras Tozikas.

Jis pažymėjo, kad dėl nepalankios epidemiologinės situacijos daugelis tarptautinių maršrutų neaptarnaujami. Kol kas tai nepalietė Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos, tačiau padėtis gali pablogėti.

"Dėl nepalankios epidemiologinės situacijos buvo atšaukta daugybė tarptautinių autobusų maršrutų, išskyrus Lenkiją, Lietuvą ir Ukrainą. Tačiau padėtis blogėja. Iš pradžių mes įvesime reikalavimus dėl socialinio atstumo laikymosi, o po to pažiūrėsime, kas bus toliau. Tikimės, jog mums neprireiks stabdyti ir šiuos maršrutus, nes jie yra populiarūs", — pažymėjo Tozikas.

"Minsktrans" atstovas taip pat papasakojo apie antiepidemines priemones miesto transporto maršrutuose: anot jo, čia veikia griežta pramoninė sanitarinės priežiūros kontrolė.

Nuo pandemijos pradžios Lietuvoje užfiksuota daugiau kaip 8,6 tūkstančio koronaviruso atvejų. Per pastarąją dieną buvo pasiektas absoliutus aptikimo rekordas — daugiau nei 420 atvejų per vieną dieną. Šiuo metu serga 4727 žmonės, pasveiko 3773 pacientai, mirę 125. Daugiau nei 31 tūkstantis žmonių yra izoliuoti.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 41 milijonas infekcijos atvejų, daugiau nei 1,1 milijonas žmonių mirė.

Tegai:
autobusas, Baltarusija, Lenkija, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Numatomi papildomi apribojimai dėl koronaviruso plitimo
Kėdainių rajono meras užsikrėtė koronavirusu
Per praėjusią parą šalyje nustatyti 5 mirties nuo koronaviruso atvejai
Priverstinė automobilių stabdymo priemonė (Ežys)

Cigarečių kontrabandininko automobilį sustabdė "ežys"

(atnaujinta 09:33 2020.10.23)
Pareigūnai ilgą laiką vijosi pažeidėjus. Jų automobilyje rastos 49 dėžės neteisėtai gabenamų akcizais apmokestinamų prekių

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Kalvarijos savivaldybėje policija sustabdė kontrabandininko automobilį su maždaug 78 tūkstančių eurų vertės kroviniu, pranešė Lietuvos policija.

Ketvirtadienį apie 19:10 kelyje Kalvarija–Vištytis, stabdomas nestojo automobilis "Škoda Superb", vairuojamas vyro (g. 1978 m.).

Persekiojamas policijos pareigūnų, Jurgežerių kaime, panaudojus priverstinę automobilių stabdymo priemonę ("ežį") buvo sustabdytas.

Automobilyje rastos ir paimtos 49 dėžės neteisėtai gabenamų akcizais apmokestinamų prekių (cigarečių), kurių vertė – apie 78 tūkst. eurų. Be to, automobilio persekiojimo metu buvo apgadinta tarnybinė transporto priemonė.

Įtariamasis bei krovinį lydėję asmenys uždaryti į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
pareigūnai, kontrabandininkai, policija
Dar šia tema
Policijos pareigūnai miške pasiklydusio vyro ieškojo ilgiau nei parą
Šalčininkų rajone nežinomi asmenys pateko į namus, apsimetę policininkais
Vilniaus rajone policijos pareigūnai paleido šūvius į nestojusį automobilį