Vilnius, Gedimino prospektas, archyvinė nuotrauka

Vilniuje prasidėjo pirmojo "Hilton" viešbučio statybos

325
(atnaujinta 13:58 2017.11.30)
Garsaus vardo viešbutis Vilniuje iškils verslo centre "Live Square" Gedimino prospekte, į statybas investuojami 49 milijonai eurų

VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. Prieš metus Lietuvos architektų sąjunga ir nekilnojamojo turto plėtotoja "Eika" paskelbė tarptautinio architektūrinio konkurso daugiafunkciniam kompleksui Gedimino prospekte kurti nugalėtojus. Šiandien sostinės centre prasidėjo verslo centro statybos, kuriame įsikurs pirmasis Lietuvoje viešbutis "Hilton". Šia naujiena Facebook pasidalino Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Стройка отеля
Statybas paskelbė Vilniaus meras Remigijus Šimašius

"Šiandien šalia Gedimino prospekto pradėtas statyti pirmasis Lietuvoje viešbutis "Hilton". Į visą verslo centrą "Live Square" su parduotuvėmis, restoranais ir atviromis erdvėmis statybos bendrovė "Eika" investuoja beveik 49 milijonus eurų", — parašė meras.

Стройка отеля
Viešbučio statybos prasidėjo ketvirtadienį Gedimino prospekte

Verslo centro su viešbučiu statybų projektą parengė architektai Tauras Paulauskas, Dainius Čepurna, Povilas Čepaitis, Žilvinas Urbas, Giedrius Stogis, Ieva Noreikaitė ir Linda Šeženytė.

Стройка отеля
Į verslo centro "Live Square" statybas bendrovė "Eika" investuoja beveik 49 milijonus eurų

Daugiafunkcinį kompleksą sudarys apie 150 kambarių 4 žvaigždučių viešbutis, 5000 kvadratinių metrų verslo centras, prabangių apartamentų pastatas, prekybos galerija. Planuojama, kad bendras projekto plotas bus apie 18 tūkstančių kvadratinių metrų, o pastatai ribosis su Dainavos, Kudirkos gatvėmis ir Gedimino prospektu. Po sklypu bus įrengta dviejų aukštų požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, kuri bus atvira ir vilniečiams bei miesto svečiams.

Стройка отеля
"Hilton Garden Inn" viešbučio projektas

Sutartis su tarptautiniu viešbučių tinklu "Hilton Worldwide" pasirašyta frančizės pagrindu. Planuojama, "Hilton Garden Inn" viešbutis — bus atidarytas 2018 metų pabaigoje.

Pasak "Hilton Worldwide" vyresniojo viceprezidento Patrick Fitzgibbon, atsakingo už plėtrą Europoje, Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje, Baltijos šalys šiuo metu turi didžiausią potencialą dėl itin aukšto viešbučių užimtumo. Dėl šios priežasties ir buvo nuspręsta atidaryti viešbutį Vilniuje.

325
Tegai:
verslo centras, viešbutis, Gedimino prospektas, investicijos, Hilton, Vilnius
Dar šia tema
Pavasarį Vilniuje įsikurs "Booking.com"
Vilniuje atidarytas pirmasis "Western Union" klientų aptarnavimo centras
"Continental" pastatys gamyklą Kaune ir investuos 95 mln eurų
Граница Литвы. Архивное фото

Kontrolės punktas "Vizdy" Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje tapo tarptautiniu 

(atnaujinta 09:45 2020.07.02)
Kol kas neįmanoma pasinaudoti nauju pasienio punkto statusu — Lietuvoje yra nustatyta nepaprastoji padėtis, susijusi su koronavirusu

VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Vidzy (Tveriačiaus) kontrolės punktas Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje tapo tarptautiniu nuo liepos 2 dienos, kaip numatyta Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos dekrete, kuris buvo pasirašytas balandžio mėnesį, praneša Sputnik Belarus.

Baltarusijos pasienis, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Андрей Александров

Remiantis prezidento dekretu, perėjimo punktas buvo išbrauktas iš supaprastintų kontrolės punktų sąrašo ir priskirtas prie pasienio kontrolės postų. Nuo šiandien, be pasų ir muitinės kontrolės, "Vidza" vykdys sanitarinę-karantino, veterinarinę, karantino fitosanitarinę ir automobilių kontrolę.

Tuo pačiu dekretu "Vidzy" buvo įtrauktas į respublikinių muitinės procedūrų vykdytojų sąrašą. Taigi nuo šiol čia galės būti atliekamos muitinės procedūros sunkiasvoriams kroviniams, taip pat paslaugomis galės pasinaudoti asmenys, importuojantys asmeniniam naudojimui skirtus automobilius, sveriančius iki 3,5 tonos.

Tačiau kol kas neįmanoma pasinaudoti  naujuoju "Vizdy" statusu. Dėl Lietuvoje įvestų ribojančių priemonių, susijusių su koronavirusu, gretimas sienos perėjimo punktas Lietuvos teritorijoje lieka uždarytas iki liepos 16 dienos. Birželio viduryje Lietuva panaikino karantiną, tačiau nepaprastoji padėtis išliko. Atsižvelgiant į galiojančius apribojimus, galima kirsti Lietuvos ir Baltarusijos sienos atkarpą per Medininkų (Baltarusijos pusės "Kamenny Log"), Šalčininkų (Beniakonys) ir Raigardo (Privalka) kontrolės punktus.

Tegai:
Lietuva, Baltarusija, pasienio kontrolės punktas
Dar šia tema
Rusijos ir Lietuvos pasienio punkte leista statyti antrą "duty free" parduotuvę
Per vieną iš Lietuvos pasienio punktų apribotas sunkiasvorių sunkvežimių judėjimas
Avarija

Kauno rajone į avariją pateko policijos pareigūno automobilis

(atnaujinta 09:48 2020.07.02)
Policijos duomenimis, į pareigūno automobilį įsirėžė iš paskos važiavęs automobilis, nukentėjo pareigūno mašinoje buvusi keleivė

VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Kauno rajone automobilis atsitrenkė į transporto spūstyje stovėjusį policijos pareigūno automobilį, praneša Lietuvos policija.

Incidentas įvyko trečiadienį, liepos 1 dieną, apie 16:00, Ramučiuose. Kaip pranešama, automobilis "BMW 320", vairuojamas 1975 metais gimusio vyro, atsitrenkė į automobilį "Škoda Octavia", vairuojamą ne tarnybos metu neuniformuoto blaivaus Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato pareigūno (gimusio 1988 metais).

Pažymima, kad pareigūno automobilis nuo smūgio atsitrenkė į priekyje stovėjusį automobilį "Mercedes Benz ML 350".

Eismo įvykio metu nukentėjo automobilio "Škoda Octavia" keleivė (gimusi 1988 metais), ji paguldyta į ligoninę.

Tegai:
Lietuva, policija, Kauno rajonas, eismo įvykis
Dar šia tema
Lazdijų rajone į avariją pateko neblaivus Lietuvos kariuomenės šauktinis
Lietuvos šiaurės rytuose įvyko mirtina avarija su dviem automobiliais ir motociklu
Per Jonines Lietuvoje eismo įvykių metu žuvo dvi vairuotojos
Kokie vairuotojų įpročiai per karščius gali sukelti avarijas