Блюдо в каунасском ресторане Nüman, archcyvinė nuotrauka

Aštuoni Lietuvos restoranai - tarp geriausių Baltijos šalyse

95
(atnaujinta 14:55 2017.12.01)
Net aštuoni restoranai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje gavo Skandinavijos "Michelin‘us" įvertinimą — pateko į geriausių Baltijos šalių restoranų 30-tuką

VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Aštuoni iš penkiolikos Lietuvos restoranų, kuriuos įvertino prestižinis Skandinavijos restoranų gidas "White Guide 2018", pakliuvo į geriausių Latvijos, Lietuvos ir Estijos restoranų 30-tuką, praneša Turizmo departamento spaudos tarnyba.

Aukščiausiai — trečia vieta — įvertintas restoranas Kaune "Nüman".   

30-oje vietoje atsidūrė "Uoksas", 20 — "Džiaugsmas", 15 — "Monai", 11 — "Telegrafas", 10 — "Monte Pacis", 8 — "Gastronomika", 7 — "Sweet Root".

White Guide 2018 apdovanojimai
"White Guide 2018" apdovanojimai

"White Guide 2018" antrą kartą reitingavo Lietuvos restoranus. Laikina Turizmo departamento vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė pabrėžė, kad, kai pernai į Lietuvą buvo pakviestas "White Guide", gastronominių turistų iš Skandinavijos šalių ypač pripažįstami ekspertai neslėpė nustebimo, kiek Lietuvoje yra stiprių ir unikalių restoranų.  

"White Guide" reitingai, gurmanų laikomi skandinaviškais "michelin‘ais", yra neįkainojamas įvertinimas ir Lietuvos restoranams, ir pačiai šaliai. Beje, restoranų bumą išgyvename ir dabar. Tai tik įrodo, kad gastronominis turizmas gali ne tik sustiprinti Lietuvos kaip patrauklios turizmui šalies įvaizdį, bet ir tapti vienu iš pagrindinių jos išskirtinumų", — sako Trakimaitė-Šeškuvienė.

Lapkričio 29 dieną Taline buvo pristatyta "White Guide 2018" svetainė su visų reitinguotų restoranų sąrašu. Šiemet reitingai suteikti ne 10, kaip pernai, o 15 Lietuvos restoranų (pagal surinktą balų skaičių): "Nüman" (Kaunas), "Sweet Root" (Vilnius), "Gastronomika" (Vilnius), "Monte Pacis" (Kaunas), "Telegrafas", (Vilnius), "Monai" (Klaipėda), "Džiaugsmas" (Vilnius), "Uoksas" (Kaunas), "SOMM" (Vilnius), "Dublis" (Vilnius), "Gaspar's" (Vilnius), "Amandus" (Vilnius), "Buceris" (Vilnius), "Lauro Lapas" (Vilnius) ir "Šturmų švyturys" (Vilnius ir Ventės Ragas). 

95
Tegai:
restoranas, "White Guide", Baltijos šalys, Lietuva
Dar šia tema
Lietuva siūlo daugiau nei 500 pavadinimų kokybiškų duonos gaminių
"Keulė rūkė" kviečia į "Gatvės bazarą"