Po rekonstrukcijos atidarytas Lietuvos jūrų muziejaus akvariumas, nuotrauka iš įvykio vietos

Po rekonstrukcijos atidarytas Lietuvos jūrų muziejaus akvariumas

132
(atnaujinta 14:47 2017.12.04)
Klaipėdoje įsukūrusio muziejaus lankytojams savo duris atvėrė 24 atsinaujinę akvariumai, vena iš naujovių tapo 25 metrų ilgio akrilo tunelis virš didžiojo akvariumo

VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Po 2,5 metų pertraukos duris Jūrų muziejuje atveria rekonstruotas akvariumas. Lankytojai išvys ne tik naujas erdves, baseinus, bet ir gerokai praturtintą ekspoziciją, praneša LRT.

Kelionę po akvariumą lankytojai kviečiami pradėti nuo antro aukšto, kuriame įrengti 24 akvariumai. Juose įsikurs iki 100 šiltųjų vandenų ir 60 gėlavandenių žuvų bei bestuburių rūšių. Taip ketinama supažindinti lankytojus su žuvų rūšimis, gyvenančiomis Lietuvos upėse, ežeruose, Kuršių mariose, Baltijos ir Šiaurės jūrose bei tropiniuose vandenyse.

Taip pat muziejaus lankytojai išvys naują elementą — 25 metrų ilgio akrilo tunelį, virš kurio galės stebėti didžiajame akvariume plaukiojančias žuvis.

Anksčiau didžiausias akvariumas buvo iki šešių tonų, dabar įrengtas net iki 50 tonų talpos.

Jūrų muziejus įkurtas 1979 metais, rekonstruotame Nerijos forte — tuomet įrengti akvariumai su Lietuvos, Baltijos ir tropinių jūrų žuvimis bei jūrų gamtos ekspozicija.

132
Tegai:
akvariumas, Lietuvos jūrų muziejus, Klaipėda
Dar šia tema
Retos jūrinės biologinės rūšys aptiktos Lietuvos pajūryje
Lietuvos jūrų muziejuje atsiras ruoniukų reabilitacijos centras