Bankomatas Vilniuje, archyvinė nuotrauka

Sukčius Rusijos įvairių Vilniaus bankomatų pavogė didelę sumą eurų

41
(atnaujinta 12:51 2017.12.05)
Pas įtariamąjį buvo rasta 50 padirbtų mokėjimo kortelių ir beveik 27 tūkstančiai eurų, kuriuos Rusijos pilietis per trumpą laiką jau spėjo pavogti iš įvairių bankomatų

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik.  Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai operatyviai sulaikė Rusijos pilietį, iš įvairių sostinės bankomatų pavogusį didelę sumą eurų, praneša Policijos departamento spaudos tarnyba.

Ankstų gruodžio 2-osios rytą Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato budėtojas gavo "Wordline Lietuva" bendrovės analitiko pranešimą, kad šiuo metu įvairiuose sostinės pinigų išgryninimo bankomatuose atliekamos galimai neteisėtos operacijos.

Į nurodytas bankomatų vietas nedelsiant buvo išsiųstos gausios policijos patrulių pajėgos. Universiteto gatvėje, prie bankomato, patruliai pastebėjo vyrą, kuris, paėmęs iš bankomato pinigus, greitu žingsniu ketino pasišalinti. Buvo nutarta patikrinti šio vyro asmenybę. Pareigūnai nesuklydo — Rusijos piliečio piniginėje buvo daug įtartinų banko mokėjimo kortelių ir nemaža suma eurų. Patruliai jį pristatė į policijos komisariatą.

Specializuoto padalinio pareigūnai greitai nustatė, kad sulaikytasis, trisdešimt vienerių metų Rusijos pilietis atskrido iš Rygos į Vilnių išvakarėse, o į Rygą — iš Maskvos. Be to, pas jį rastas ir bilietas skrydžiui iš Vilniaus į Varšuvą.

Vyras konspiracijos sumetimais vienu metu rezervavo kambarius įvairiose sostinės rajonuose. Kriminalistai išsiaiškino, kad įtariamasis buvo apsistojęs ir viename iš Konstitucijos prospekte esančių viešbučių. Viešbučio patalpoje buvo atlikta neatidėliotina krata, kurios metu rasti sulaikytojo vyro asmeniniai daiktai, nešiojamas kompiuteris su specialia programine įranga ir priedais, skirtais įkelti pagrobtus asmens duomenis į bankinę mokėjimo kortelę. Iš viso pas įtariamąjį buvo rasta 50 padirbtų mokėjimo kortelių ir beveik 27 tūkstančiai eurų, kuriuos Rusijos pilietis per trumpą laiką jau spėjo pavogti iš įvairių bankomatų.

Operatyviam darbui ir įrodymams rinkti buvo pasitelkti pareigūnai iš Kriminalinės policijos biuro Techninių sprendimų valdybos bei specialistai, tiriantys nusikaltimus elektroninėje erdvėje. Tyrimo metu Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos tyrėjai gavo duomenų iš Latvijos kolegų, kad per naktį Rygoje iš įvairų bankomatų buvo neteisėtai išgryninta ir pasisavinta šešiaženklė suma eurų. Taip pat gauta informacijos, kad tuo pačiu laiku ir Estijoje, galimai naudojant suklastotas mokėjimo korteles, iš bankomatų neteisėtai buvo išimami pinigai.

Teismas paskyrė įtariamajam griežčiausią kardomąją priemonę — suėmimą trims mėnesiams. Vyrui už sukčiavimą įgyjant didelės vertės svetimą turtą gresia laisvės atėmimo bausmė iki aštuonerių metų.

41
Tegai:
bankomatas, sukčius, Rusija, Vilnius
Dar šia tema
Įmonių dėmesiui: sukčiai siuntinėja elektroninius laiškus su virusu
Pareigūnas apsimetė seneliu, kad padėtų močiutei susidoroti su sukčiais
Atsargiau: sukčiai vilioja pinigus siūlydami "pelningai investuoti"
Skambina policija, sujungia su banku — nauja sukčių veikimo schema