Pareigūnas, archyvinė nuotrauka

VTEK Prevencijos skyriaus vedėjas atleistas šiurkštų nusižengimą

17
(atnaujinta 14:06 2017.12.07)
Mindaugas Siaurys, būdamas atsakingas už tinkamą Prevencijos skyriaus darbo organizavimą ir VTEK, kaip kolegialios institucijos, techninį aptarnavimą, ilgiau nei metus nepaisė jokių jam teisės aktais tiesiogiai nustatytų reikalavimų

VILNIUS, gruodžio 7 — Sputnik. Vyriausioje tarnybinės etikos komisijoje (VTEK) iš pareigų atleistas Prevencijos skyriaus vedėjas Mindaugas Siaurys, praneša VTEK spaudos tarnyba.

Griežčiausia tarnybinė nuobauda tarnautojui skirta už šiurkštų nusižengimą, remiantis auditoriaus atliktu Prevencijos skyriaus darbo organizavimo vertinimu bei tarnybiniam nusižengimui tirti sudarytos komisijos išvadomis.

Nustatyta, kad Siaurys viršijo savo tarnybinius įgaliojimus, kai jo vadovautame skyriuje rengti ir VTEK kompetencijai priskirti dokumentai nebūdavo teikiami kolegialiam VTEK svarstymui posėdžiuose. Konstatuota, kad Siaurys, būdamas atsakingas už tinkamą Prevencijos skyriaus darbo organizavimą ir VTEK, kaip kolegialios institucijos, techninį aptarnavimą, nepaisė tokių jam teisės aktais tiesiogiai nustatytų reikalavimų ir tai truko ilgiau nei metus.

2016 metų rugpjūtį VTEK nariai įspėjo Siaurį liautis vienasmeniškai spręsti išskirtinai VTEK kompetencijai priskirtus tarnybinius klausimus bei vykdyti darbus, apie kuriuos VTEK neinformuota ir jiems nepritaria (pavyzdžiui, Siaurio paviešinta idėja atsidėkoti medikams pinigais). Tačiau įspėjimo tarnautojas nepaisė, o jo veikla stipriai pakenkė VTEK dalykinei reputacijai.

Šiurkštus tarnybinis nusižengimas — toks, kuriuo šiurkščiai pažeidžiamos valstybės tarnybos bei kitų valstybės tarnautojo veiklą reglamentuojančių įstatymų ar kitų norminių teisės aktų nuostatos arba kitaip šiurkščiai nusižengiama valstybės tarnautojo pareigoms ar valstybės tarnautojo veiklos etikos principams.

17
Tegai:
atleisti iš tarnybos, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK), Mindaugas Siaurys, Lietuva
Dar šia tema
Seimas nori įstatymu apsaugoti pranešančius apie korupciją piliečius
Problemų su teisėsauga turintys gydytojai privalo būti atleisti iš pareigų
Tarptautinė kovos su korupcija komisija patikrino parlamentarus ir teisėjus
Discussion