Šokiai klube, archyvinė nuotrauka

Vergija Vilniuje: merginos patyrė seksualinį bei kitokį išnaudojimą

43
(atnaujinta 08:45 2017.12.12)
Keliuose sostinės klubuose šokėjos buvo išnaudojamos į vergiją panašiomis sąlygomis, oficialiai nukentėjusiomis šiuo metu pripažintos keturios jaunos moterys, tačiau aukų gali būti ženkliai daugiau

VILNIUS, gruodžio 12 — Sputnik. Vilniuje sulaikyti du asmenys,  įtariami kitų asmenų išnaudojimu priverstiniam darbui, praneša Generalinė prokuratūra.

Teisėsaugos pareigūnų surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad vienos akcinės bendrovės direktorius bei akcininkas, veikdamas bendrininkų grupėje kartu su sutuoktine bei dukra, iš savanaudiškų paskatų siekiant pasipelnyti, sukūrė jaunų moterų seksualinio bei kitokio išnaudojimo schemą.

Įtariamieji talpino viliojančius darbo skelbimus apie itin gerai apmokamą, bet ne intymų, saugų darbą, su galimybe nemokamai išmokti užsienio kalbų bei dalyvauti profesionaliuose šokių apmokymuose.

Tokie skelbimai dažniausiai sudomindavo jaunas, sunkioje finansinėje padėtyje esančias, neturinčias išsilavinimo, darbo patirties bei įsidarbinimo perspektyvų merginas, kurioms, pasinaudojant jų pažeidžiamumu bei momentine apgaule, buvo įteigiama pasirašyti neva autorines sutartis bei piniginius vekselius kelių tūkstančių eurų sumai, kaip numatoma bauda už merginos pasirašytos sutarties nutraukimą.

Merginos taip pat apgaule būdavo įkalbamos pasirašyti dar kelioliką vekselių už jų šokių pamokas bendrai daugiau nei dviejų tūkstančių eurų sumai. Pasirašydamos šiuos dokumentus merginos negaudavo paaiškinimo apie tikrąjį jų turinį bei galimus padarinius, negaudavo ir pasirašytų dokumentų kopijų. Tokiu būdu įtariamieji įgydavo galimybę faktiškai kontroliuoti aukas ir išnaudoti jas priverstiniam darbui.

Pasirašiusios dokumentus merginos, kaip įtariama, buvo verčiamos dirbti sostinės klubuose įtariamųjų nustatytomis alinančiomis sąlygomis ir paklusti reikalavimams teikti įvairias paslaugas: gerti su klubų klientais brangius alkoholinius gėrimus, tenkinti klientų seksualinę aistrą privačiuose kambariuose klubo patalpose.

Įgiję faktinę kontrolę prieš nukentėjusias merginas, įtariamieji nuolat baugino bei terorizavo jas pasirašytais dokumentais, grasindami, jog nepaklusimo atveju pradės pinigų išieškojimo pagal vekselius procedūras.

Tyrimo metu taip pat buvo gauti duomenys, kurie leidžia įtarti, kad įtariamasis, veikdamas bendrai su sutuoktine, dar vieną asmenį įbaugino paklusti jų valiai ir pasirašyti notaro patvirtintą dokumentą dėl neva grynais pinigais pasiskolintų iš įtariamųjų 20 tūkstančių eurų.

Šiuo metu šiame tyrime įtarimai yra pareikšti keturiems asmenis, tačiau prokurorų teigimu, tikėtina, kad įtariamųjų bus daugiau, oficialiai nukentėjusiais yra pripažinti keturi asmenys, tačiau turimi duomenys leidžia manyti, kad šios nusikalstamos veikos aukų yra ženkliai daugiau.

43
Tegai:
vergija, seksualinis smurtas, klubas, Lietuva, Vilnius
Dar šia tema
VRM turi naują kovos su prekyba žmonėmis veiksmų planą
Marso paviršius

NASA pranešė, kada įvyks pirmasis sraigtasparnio skrydis Marse

(atnaujinta 13:07 2021.04.11)
Anksčiau buvo pranešta, kad išradingumas pirmąjį skrydį atliks maždaug balandžio 8 dieną. Kaip antradienį patikslino departamentas, tai įvyks po kelių dienų, o atidėjimo priežasčių neįvardijo

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Pirmasis bandomasis sraigtasparnio "Ingenuity" skrydis Marse vyks ne anksčiau kaip sekmadienį, praneša RIA Novosti su nuoroda į NASA spaudos tarnybą.

Anksčiau buvo pranešta, kad išradingumas pirmąjį skrydį atliks maždaug balandžio 8 dieną. Kaip antradienį patikslino departamentas, tai įvyks po kelių dienų, o atidėjimo priežasčių neįvardijo. Jei pirmasis skrydis įvyks balandžio 11 dieną, misijos darbuotojai pirmadienio rytą Maskvos laiku NASA svetainėje praneš apie tai ir gautus preliminarius duomenis.

Skrydis sraigtasparniu, kuris turėtų pakilti į maždaug trijų metrų aukštį, jei pavyks, būsimi skrydžiai vyks maždaug 5 metrų aukštyje. Tai bus "pirmasis skrydis ir valdomas prietaiso skrydis" kitos planetos paviršiuje, pabrėžia NASA.

Anksčiau Amerikos kosmoso departamento ekspertai teigė, kad pasiruošimas pirmajam Marso skraidymui bepiločiu orlaiviu trunka apie šešias dienas, per tą laiką jį gabenantis "Perseverance" aparatas turi jį pristatyti į paleidimo vietą, o misijos specialistai turi patikrinti visų lėktuvų veikimą. jo sistemos, pirmiausia peiliai ir akumuliatorių įkrovimas.

Sraigtasparnis "Ingenuity" į Marsą atvyko vasarį ir yra "Perseverance" aparato misijos dalis. Jis, pasak NASA, atidžiai stebės sraigtasparnio bandymą ir perduos vaizdus bei kitus duomenis, gautus bandomojo skrydžio į Žemę metu.

Tegai:
NASA, Marsas
Lietus

Lietus ir vėjas: Lietuva laikinai atsisveikins su šiltu oru

(atnaujinta 14:46 2021.04.11)
Ketvirtadienį ir penktadienį vėjas bus gūsingas, vietomis jis sieks 15 metrų per sekundę, pranešė sinoptikai

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Nuo pirmadienio Lietuvoje karštis palaipsniui atslūgs. Apie tai pranešė Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

Pirmadienio naktį žymesnių kritulių nenumatoma. Žemiausia oro temperatūra svyruos tarp 3 ir 8 laipsnių šilumos. Dieną daugelyje vakarų rajonų lis. Oras sušils iki 11-16 laipsnių, vakarinėje šalies dalyje vietomis oro temperatūra svyruos nuo 8 iki 10 laipsnių.

Antradienį didžiojoje Lietuvos dalyje lynos, dieną vietomis lietus ir sniegas. Naktį oro temperatūra bus nuo 1 iki 6 laipsnių šilumos, dieną nuo 5 iki 10 laipsnių šilumos, rytinėje šalies dalyje vietomis temperatūra gali siekti 14 laipsnių šilumos.

Trečiadienio naktį rytinėje šalies dalyje daug kur iškris krituliai, daugiausiai lynos, o kai kur lietus ir dieną. Naktį vietomis bus plikledis. Naktį temperatūra svyruos nuo -2 iki +3, dieną nuo 5 iki 10 laipsnių šilumos.

Ketvirtadienio naktį šalies pietryčiuose lynos, vietomis lynos, dieną be didesnių kritulių. Po pietų šiaurės rytų vėjo gūsiai vietomis sieks 15-18 metrų per sekundę. Naktį oro temperatūra svyruos nuo -1 iki 4 laipsnių šilumos, o dieną nuo 7 iki 12 laipsnių.

Penktadienį lietaus tikimybė menka. Naktį šiaurės rytų vėjo gūsiai vietomis sieks 15 metrų per sekundę. Naktį oro temperatūra svyruos nuo -1 iki +4, o dieną — nuo 8 iki 13 laipsnių šilumos.

Tegai:
Lietuva, orai
Nemiga

Gydytojas įvardijo efektyvų būdą išsimiegoti

(atnaujinta 10:01 2021.04.11)
Specialistas įspėjo, kad sistemingas miego trūkumas padidina arterinės hipertenzijos, širdies nepakankamumo ir miokardo infarkto išsivystymo tikimybę

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Norint išspręsti daugelį miego problemų, dažnu atvejų pakanka keliais laipsniais sumažinti temperatūrą miegamajame, sako amerikiečių nerologas Krisas Vinteris. Ji cituoja leidinys "Men's Health".

Specialistas pažymėjo, kad vėsus oras ne tik padės atsikratyti nemigos, bet ir prisidės prie geresnio ir ilgiau trunkančio poilsio. Tuo pačiu jis mano, kad čiužinio, pagalvės pakeitimas ar "aukštųjų technologijų pižamų" įsigijimas vargu ar padės atsikratyti miego problemų.

Taip pat gydytojas patarė eiti miegoti ir keltis maždaug tuo pačiu metu.

"Nuolatinis grafikas padeda smegenims žinoti, kada laikas miegoti", — paaiškino ekspertas.

Jo teigimu, alkoholio vartojimo sumažinimas, meditacijos ir mankštos taip pat padės pagerinti miego kokybę.

Anksčiau Sečenovo universiteto Nervų ligų ir neurochirurgijos katedros docentas Michailas Poluektovas įspėjo, kad sistemingas miego trūkumas padidina arterinės hipertenzijos, širdies nepakankamumo ir miokardo infarkto išsivystymo tikimybę.

Tegai:
miegas, gydytojai
Temos:
Medicina ir sveikata
Dar šia tema
Mitybos specialistai įvardijo lengvą būdą valgyti mažiau
Gydytojas papasakojo, kaip atpažinti alergijas
Gydytojai pasakojo, kaip atpažinti širdies smūgį