Kalėdų eglutė Vilniuje 2017, archyvinė nuotrauka

Vilnius tarp 15-os geriausiai šventėms pasipuošusių pasaulio miestų

38
(atnaujinta 19:43 2017.12.12)
Lietuvos sostinė - tarp tokių miestų kaip Tokijas, Paryžius, Niujorkas pagal miesto Kalėdinių dekoracijų grožį

VILNIUS, gruodžio 12 — Sputnik. Portalas "Condé Nast Traveler" pateikė 15 pasaulio miestų, kurie sugebėjo sukurti ryškiausią ir nepamirštamą Kalėdų atmosferą.

"Kiekvienais metais ant metalinio korpuso „surenkama" žaliaskarė tampa Lietuvos pagrindine egle. Šiemet ši beveik 27 metrų eglė yra papuošta daugiau nei 70 tūkstančių lempučių ir yra tokia ryški, kad net lengvai pastebima pro į Vilniaus oro uostą besileidžiančių lėktuvų langus. Lankytojai gali ne tik aplankyti eglę, bet ir mėgautis ją supančia muge, pasivažinėti elfų valdomu kalėdiniu traukinuku ir žavėtis 3D projekcijomis and katedros sienų", — trumpai apžvelgia portalas "Condé Nast Traveler".

Šįkart Lietuvos sostinė pateko tarp tokių miestų kaip Tokijas, Paryžius, Niujorkas, Nica bei Kopenhaga. Britų portalo sąraše Vilnius buvo vienintelis, kuris atstovavo Rytų ir Šiaurės Europai.

Ankščiau portalas "European Best Destinations" paskelbė geriausias Kalėdų eglutes ir muges Europoje 2017 metais,  kur Vilniaus žaliaskarė vadinama pačia gražiausia ir nepakartojama ne tik Europoje, bet ir pasaulyje.

Vilniaus Kalėdų eglę puošia 70 tūkstančių lempučių ir 900 kalėdinių žaisliukų. Šventinė kompozicija apima 2500 kvadratinių metrų plotą. Aplink eglę įsikūrė mugės miestelis, kuriame kiekvienas gali pasirinkti kalėdines dovanas savo artimiesiems ir draugams. Kalėdų eglutė sužibėjo gruodžio 1 dieną ir džiugins akis iki sausio 7 dienos.

38
Tegai:
Kalėdos, Vilnius
Temos:
Linksmų Kalėdų! (177)
Dar šia tema
Pašto ženklų paroda atskleidžia, kaip pasaulyje švenčiamos Kalėdos
Gera dovana Kalėdoms – nemokamos eglių šakos
Kalėdos Vilniuje 2017
Pizos bokštas, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: rugpjūčio 9-osios šventės

(atnaujinta 21:54 2020.08.05)
Šią dieną 1173 metais buvo pradėtas statyti Pizos bokštas –  žymiausias pakrypęs pastatas pasaulyje

Rugpjūčio 9 yra 221-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais – 222-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 144 dienos.

Šį sekmadienį, rugpjūčio 9 dieną, švenčiama Tarptautinė tautos diena. Ši diena skirta ginti vietinių tautų - čiabuvių teises. Čiabuviai, dar kitaip vadinami aborigenais, autochtonais - tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Tarptautinė tautos diena minima nuo 1994 metų.

Be to, rugpjūčio 9 dieną Singapūras mini Nepriklausomybės šventę, o Pietų Afrikos Respublika – Moters dieną.

Savo vardadienius rugpjūčio 9 dieną švenčia Jorūnas, Mintartas, Rolandas, Romanas, Romas, Tarvilė ir Virginija.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1906 metais rugpjūčio 9 dieną gimė prozininkas, eseistas Jurgis Jankus. 1944 metais jis  pasitraukė iš Lietuvos ir apsigyveno JAV. Mirė 2002 m.

Šią dieną 1922 metais Steigiamasis Seimas priėmė įstatymą apie lito įvedimą. Litas buvo oficiali Lietuvos valiuta nuo 1922 metų spalio 1 dienos iki 1941 metų kovo 25 dienos bei  nuo 1993 metų birželio 25 dienos iki 2014 metų gruodžio 31 dienos. 

1927 metais baigėsi Plečkaitininkų surengtas pučas. Plečkaitininkai – Lietuvos socialdemokratų emigrantų grupuotės, veikusios Lenkijoje, Latvijoje ir Vokietijoje 1927–1939 metais ir siekusios nuversti tautininkų režimą.

Ši diena pasaulio istorijoje

1173 metais pradėtas statyti Pizos bokštas –  žymiausias pakrypęs pastatas pasaulyje. Statybos baigėsi tik 1370 metais. 

1938 gime Ukrainos prezidentas Leonidas Danylovičius Kučma (1994–2005 m.).

1963 metais gime Whitney Houston, JAV pop ir R&B muzikos dainininkė, aktorė, filmų prodiuserė, dainų autorė, buvęs modelis. 

1965 metais Singapūras paskelbia nepriklausomybę nuo Malaizijos.

1975 metais mirė vienas žymiausių rusų kompozitorių, pianistų Dmitrijus Šostakovičius.

Tegai:
Pizos bokštas, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Sunkvežimiai

vilkikų vairuotojų pasienyje su Lietuva buvo konfiskuota daugiau nei 30 tūkst. eurų

(atnaujinta 20:11 2020.08.08)
Užsieniečiai nedeklaravo pajamų. Incidentas įvyko "Kamenny Log" patikrinimo punkte (greta "Medininkų")

VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik. Baltarusijos pasieniečiai sulaikė sunkvežimių vairuotojus, kurie bandė gabenti nedeklaruotą valiutą. Apie tai pranešė Baltarusijos valstybės sienos komiteto spaudos tarnyba.

Incidentas įvyko trečiadienį pasienyje su Lietuva "Kamennyj Log" patikros punkte (greta Medinininkų).

Kazachstano piliečiai pasieniečiams teigė, kad su savimi turėjo keliasdešimt tūkstančių eurų skirtingomis valiutomis (Rusijos rubliais, tenge, doleriais), tačiau muitinės ekspertizės metu paaiškėjo, kad krovinių vežėjai bandė pervežti kontrabandą, kurią sudarė apie 33 tūkstančius eurų.

Muitinės pareigūnai konfiskavo nedeklaruotas lėšas.

Tegai:
pasienis, nedeklaruoti pinigai, pinigai
Dar šia tema
Telšiuose neblaivus vyras grasino nužudyti tris pažįstamus asmenis bei panaudoti ginklą
Klaipėdoje sudegė automobilis, įtariamas padegimas