Humanoidė Sofija, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje apsilankys žinomiausia pasaulyje humanoidė Sofija

130
(atnaujinta 14:05 2017.12.15)
Sofija, dirbtinio intelekto šedervras, ne tiks sugeba savarankiškai kalbėti, bet dar reiškia emocijas ir juokauja

VILNIUS, gruodžio 14 — Sputnik. Pirmoji humanoidė pasaulyje, gavusi Saudo Arabijos pilietybę ir jau kalbinta daugelio didžiųjų pasaulio žiniasklaidos priemonių, atvyksta į Lietuvą, rašo portalas madeinvilnius.lt.

Sofija ne tik geba savarankiškai kalbėti, atsakyti į užduodamus iš anksto neparuoštus klausimus, bet ir juokauti bei reikšti kitas emocijas.

Susitikimas su Sofija, kuriame gali sudalyvauti visi norintys, vyks gruodžio 19 dieną, antradienį, 15:00, prekybos centre "Panorama", antrame aukšte prie parduotuvės "Elektromarkt".

Человекоподобный робот София
© Sputnik/ Рамиль Ситдиков
Sofiją ne tik geba savarankiškai kalbėti, atsakyti į užduodamus iš anksto neparuoštus klausimus, bet ir juokauti bei reikšti kitas emocijas

Prieš susitikimą "Panoramoje" vyks konferencija, kuri bus tiesiogiai transliuojama internetu — konferencijos metu humanoidė Sofija iš Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus gaus sertifikatą, liudijantį, kad Sofijos gyvenamoji vieta — Vilnius, pranešimus apie dirbtinį intelektą skaitys žinomi verslo bei mokslo atstovai .

Sofiją 2015 metais sukūrė Honkonge įsikūrusi kompanija „Hanson Robotics" ir nuo to laiko humanoidė aplankė didžiausias pasaulio konferencijas, tarp jų — Pasaulio ekonomikos forumą bei pasaulinį suvažiavimą "Dirbtinis intelektas gėriui" ("AI For Good").

Sofija dalyvavo vienoje populiariausių JAV televizijos laidų — "Tonight show" bei daugelyje kitų.

130
Tegai:
dirbtinis intelektas, informacinės technologijos, inovacijos, Humanoidė Sofija, Vilnius
Temos:
Yra ką pamatyti: parodos Lietuvoje (83)
Dar šia tema
Europos Komisija: Lietuva yra tarp sparčiausiai augančių novatorių
Pirmasis SGD varomas lokomotyvas kuriamas Lietuvoje
Discussion