Danas Rapšys, nuotrauka iš įvykio vietos

Super-Danas iškovojo Lietuvai antrą auksą Europos plaukimo čempionate

24
(atnaujinta 09:36 2017.12.15)
Antroji Europos plaukimo čempionate diena atnešė Lietuvai dar vieną medalį, be to, aukso medalio nusipelnė 22-metis Danas Rapšys, kuris prieš tai laimėjo bronzą

VILNIUS, gruodžio 15 — Sputnik. Prieš dieną Rapšys atnaujino nacionalinį rekordą 200 metrų distancijoje, kurioje iškovojo bronzą.

Dabar Danas pakeliui į finalą spėjo pagerinti savo rekordą 200 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje (1.41,89), o lemtingame plaukime pagerino ir šį laiką, daugiau nei sekunde — 1.40,85. Pasiekęs tokį rezultatą, Rapšys tapo nepasiekiamu ir pirmą kartą per savo karjerą iškovojo Europos čempiono titulą.

Artimiausi jo varžovai rusas Aleksandras Krasnykh ir britas Duncan Scott nusileido nugalėtojui keliomis sekundėmis. Tokiu būdu, Lietuva po dvejų varžybų dienų jau turi du aukso ir vieną bronzos medalius.

Atrodo, tai toli gražu nėra Lietuvos plaukikų riba šiame čempionate. Rapšys dar dalyvaus dvejose rungtynėse, o jo trenerė Ina Paipalienė įsitikinusi, kad jis gal plaukti dar greičiau.

24
Tegai:
aukso medalis, Europos plaukimo čempionatas, Danas Rapšys, Kopenhaga
Dar šia tema
Danas Rapšys laimėjo Lietuvos plaukimo taurę ir pagerino šalies rekordą
Ignalinos atominė elektrinė, archyvinė nuotrauka

Ignalinos atominėje elektrinėje įvyko incidentas

(atnaujinta 17:24 2020.10.01)
Pranešama, kad įvykis neturėjo įtakos personalui ir aplinkai, radiacinis fonas nepakitęs, darbas toliau vyksta įprastu režimu

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Ignalinos atominėje elektrinėje, kietųjų radioaktyviųjų atliekų saugojimo komplekse (B3/4), įvyko incidentas, praneša elektrinės spaudos tarnyba.

Pranešama, kad rugsėjo 17 dieną, per karštuosius bandymus, sveriant trumpaamžių atliekų saugojimui skirtą pakuotę, buvo nustatytas per didelis jos svoris.

Ignalinos AE muziejaus ekspozicija
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Pagal pirminį vertinimą, pakuotės svoris viršijo nustatytas ribas dėl svarstyklių, kurios naudojamos pakuočių formavimo metu, gedimo, todėl darbas su pakuotėmis laikinai sustabdytas, kol bus nustatytos priežastys.

Šis įvykis neturėjo įtakos personalui ir aplinkai, radiacinis fonas nepakitęs, branduolinei saugai įtakos nėra, darbas toliau vyksta įprastu režimu.

Pagal tarptautinę branduolinių ir radiologinių įvykių skalę INES, šis įvykis buvo įvertintas 0/žemiau skalės.

Ignalinos AE demontavimas

Ignalinos atominė elektrinė buvo uždaryta 2009 metais Europos Sąjungos reikalavimu. Tada prasidėjo jos eksploatacijos nutraukimo darbai.

Daugelis ekspertų pažymėjo, kad elektrinės uždarymas paskatino staigų elektros energijos kainų šuolį respublikos gyventojams, taip pat pakenkė Lietuvos ekonomikos konkurencingumui.

Išmontavimo darbus planuojama baigti 2038 metais.

IAE eksploatavimo nutraukimą lydi korupcijos skandalai. Pastaraisiais metais Ignalinoje pasikeitė keli direktoriai, vienas iš jų yra susijęs su neteisėtu elektrinės turto pardavimu.

Tegai:
Ignalinos AE
Temos:
Ignalinos atominės elektrinės uždarymas
Dar šia tema
Ignalinos atominėje elektrinėje užbaigti nebenaudojamų statinių griovimo darbai
Ignalinos AE atliekami pažeisto kuro tvarkymo darbai
Ignalinos AE ekspozicijų salėse stabdomas lankytojų priėmimas
Mergina oro uoste

Papasakota, kokiais atvejais vykstant į Latviją teks atlikti COVID-19 testą

(atnaujinta 16:06 2020.10.01)
Atvykstantys sportininkai ir medicinos paslaugų gavėjai, visų pirma, turi kontaktuoti su renginių organizatoriais ar medicinos paslaugų teikėjais ir iš jų sulaukti atvykimo sąlygų

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Tam tikroms asmenų grupėms vykstant į Latviją, privaloma turėti ne anksčiau nei prieš 3 dienas iki atvykimo atliktą koronaviruso testą bei gautą neigiamą atsakymą, rašo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Tokį tyrimą ir jo neigiamą atsakymą įrodantį dokumentą turi turėti asmenys, atvykstantys į Latviją sveikatos priežiūros paslaugų gauti.

Taip pat neigiamas testas reikalingas sportininkams ir sporto srities darbuotojams bei tarptautinių sporto organizacijų atstovams, kurie atvyksta į Latviją kaip akredituoti asmenys dalyvauti tarptautiniuose sporto renginiuose, kuriuos organizuoja Latvijos teisės aktais pripažintos sporto federacijos.

Pažymėtina, kad minėti asmenys, visų pirma, turi kontaktuoti su renginių organizatoriais ar medicinos paslaugų teikėjais ir iš jų sulaukti atvykimo sąlygų.

Lietuvoje iš viso patvirtinti 4784 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 2249 asmenys, 2424 pasveiko.

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas 91 COVID-19 atvejis.

Tegai:
koronavirusas, Latvija, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Koronavirusu sergantis Raseinių rajono meras pažino tamsiąją COVID-19 pusę
SAM pateikė rekomendacijas gydymo įstaigoms dėl apsaugos priemonių rezervo kaupimo