Spūstis, archyvinė nuotrauka

Specialistai pataria, kaip Kalėdų nepasitikti spūstyje

23
(atnaujinta 08:37 2017.12.16)
Susisiekimą Vilniaus mieste organizuojanti įmonė ragina neskubėti "nardyti" iš vienos eismo juostos į kitą ar kovoti dėl stovėjimo vietos prekybos centro aikštelėje, taip kiekvienas tikrai suspės ten, kur reikia, o ir šventės bus ramesnės bei džiaugsmingesnės

VILNIUS, gruodžio 16 — Sputnik. Nors iki Kalėdų liko tik kiek daugiau nei savaitė, neretai dovanų paieškoms ir pirkimui skiriamas būtent šis laikas, o tuomet švenčių laukimą ir pasiruošimo džiugesį užgožia didžiulės eilės ar brangaus laiko gaišimas spūstyse. Vilniaus miesto savivaldybės įmonės "Susisiekimo paslaugos" Miesto eismo organizavimo departamento specialistai pataria, kaip to išvengti.

"Susisiekimo paslaugų" Miesto eismo organizavimo departamento vadovas Aleksej Apanovič teigia, kad pagrindinės eismo spūsčių priežastys yra vis didėjantis transporto priemonių skaičius ir pasirinkimas keliauti asmeniniais automobiliais.

"Mūsų turimais duomenimis, kiekvienais metais transporto srautai Vilniuje tik auga — 2017 metų rugsėjį, palyginti su 2016 metų rugsėju, sostinės gatvėse transporto priemonių padaugėjo 3%, o tai yra apie 8 tūkstančius papildomų transporto priemonių", — tikina Apanovič.

Didžiausios spūstys susidaro tose sankryžose, kuriose intensyviausi transporto srautai. Remiantis Vilniaus miesto automatizuotos eismo valdymo sistemos duomenimis, Kalvarijų — Kareivių — Ozo g. sankryžoje užfiksuojama apie 85 tūkstančius transporto priemonių per parą, Ukmergės — Geležinio Vilko g. sankryžoje — apie 80 tūkstančių, Ozo — Gelvonų g. sankryžoje — 76 tūkstančiai, Geležinio Vilko — Gerosios Vilties g. sankryžoje — 70 tūkstančių, Laisvės pr. — T. Narbuto g. — Pilaitės pr. sankryžoje — apie 65 tūkstančius transporto priemonių.

Vis dėlto, didelis transporto priemonių skaičius gatvėse, dar labiau išaugsiantis šventiniu laikotarpiu, nėra vienintelė spūsčių susidarymo priežastis.

Tad, siekiant sutaupyti laiko, "Susisiekimo paslaugų" Miesto eismo organizavimo departamento specialistai šventiniu laikotarpiu pataria rinktis kelią per mažesnio intensyvumo sankryžas. Eismo spūsčių trukmė šiose sankryžose koreliuoja su darbo dienos piko laiku: rytinio piko metu 7:00 — 9:00, vakarinio piko metu 16:30 — 18:30 val. Mažesnio eismo intensyvumo sankryžose piko spūstys trunka trumpiau.

Šventiniu laikotarpiu rekomenduojama nekeliauti automobiliu po vieną, o planuoti bendras keliones su šeimos nariais. Pagrindinė eismo spūsčių priežastis yra didelis žmonių noras keliauti asmeniniais automobiliais ir tai, jog keturiuose automobiliuose vidutiniškai važiuoja vos penki asmenys, tai yra, kiekvienas šeimos narys keliauja nuosavu automobiliu. Jeigu vidutinis kiekvieno automobilio užpildymas siektų bent 2,5-3 asmenis, gatvėse transporto sumažėtų kone dvigubai.

Svarbu ir nuolat stebėti eismo situaciją bei laiku reaguoti į šviesoforo signalus. Beveik kiekvieno ciklo metu eismo organizavimo specialistai pastebi, kad užsidegus žaliam šviesoforo signalui pirmas automobilis pajuda tik po 2-3 sekundžių, antrasis — praėjus 3 sekundėms nuo pirmojo, o spūsčių metu tarpai tarp automobilių kartais siekia iki 40 metrų. Dėl tokių vairavimo įpročių eismo gaišatis susidaro net ir dienos metu, kuomet dėl sankryžų blokavimo ir vairuotojų neatidumo per 30 sekundžių degantį žalią šviesoforo signalą sugeba pravažiuoti vos 5-6 transporto priemonės, kai jų galėtų pervažiuoti bent dvigubai daugiau.

Vairuotojams svarbu susikaupti ir nesiblaškyti. Spūstyse rekomenduojama pasirinkti reikiamą eismo juostą iš anksto ir nesirikiuoti kaskart, kai pradeda judėti automobiliai kitoje juostoje. Papildomas manevravimas tarp eismo juostų sukelia papildomas prastovas, išauga eismo įvykio tikimybė, sumažėja eismo juostų pralaidumas. Taip pat būtina laikytis saugaus atstumo tarp transporto priemonių, ypač esant šlapiai arba slidžiai kelio dangai.

Vis dėlto, jeigu nepavyko išlaikyti budrumo ir teko "pasibučiuoti" su kitu automobiliu, eismo organizavimo specialistai ragina taupyti savo ir kitų eismo dalyvių laiką. Jeigu eismo įvykis techninis ir tikrai aiškus, eismo įvykio deklaracijoje užtenka nusibraižyti schemas ir pasirašyti deklaracijas, o likusią informaciją užpildyti, patraukus transporto priemones į šalikelę ar netoliese esančią stovėjimo aikštelę. Taip bus galima ramiai užpildyti likusias grafas, o taip pat nebus sutrikdytas kitų eismo dalyvių judėjimas. 

Viešasis transportas taip pat neišvengia spūsčių, kaip teigia eismo organizavimo specialistai. Pasitelkdamos turimą programinę įrangą "Susisiekimo paslaugos" nuolat stebi viešojo transporto eismą ir pastebi, kad viešojo transporto priemonės ilgiau užtrunka kelyje dėl spūsčių šiose gatvėse: Ukmergės g., Ozo g., Laisvės pr., Pilatės pr., Konstitucijos pr., Savanorių pr., Kalvarijų g., Olandų g., Justiniškių g., Antakalnio g., Šeimyniškių g., Žirmūnų g. Šiose gatvėse įsikūrę nemažai prekybos centrų ir parduotuvių, į kurias prieš šventes kur kas dažniau užsuka vilniečiai, todėl išauga ir spūsčių tikimybė.

Sudėtingos oro ir eismo sąlygos, eismo įvykiai, spūstys, transporto priemonių gedimai ir panašios priežastys sutrikdo ir viešojo transporto reguliarumą. Dažiausiai tai įvyksta, kai dėl eismo įvykio sustoja transporto eismas, ypač — tuose maršrutuose, kuriuose transporto eismo intervalas dažnas — kas 3-6 minutės. Tokia situacija dažniau gali susiklostyti greitųjų autobusų maršrutuose, taip pat 2, 7, 16 troleibusų maršrutuose — tuomet atsiranda viešojo transporto prastovų. "Susisiekimo paslaugos" viešojo transporto keleiviams iš anksto dėkoja už supratingumą ir skatina savo kelionėms šventiniu laikotarpiu pasilikti rezervinio laiko.

Galiausiai, viskas priklauso nuo pačių eismo dalyvių ir supratingumo vienas kito atžvilgiu. Neretai pamirštama, jog eisme dalyvauja ir daugiau žmonių, kurie keliauja skirtingai ir taip pat skuba į darbus ar grįžti namo, pas savo artimuosius. Šventiniu laikotarpiu "Susisiekimo paslaugos" ragina prisiminti liaudies patarlę — neskubėk, ir būsi pirmas.

23
Tegai:
transporto priemonė, spūstis, Kalėdos, Lietuva, Vilnius
Temos:
Linksmų Kalėdų! (177)
Dar šia tema
"Lietuvos geležinkeliai" kviečia nuvykti į oro uostą kalėdiniu traukiniu
Vilnius — tarp 15-os geriausiai šventėms pasipuošusių pasaulio miestų
Patarimai, kaip vairuojant slidžiame kelyje nepadaryti lemiamos klaidos
Draudikai: sukėlus avariją su netinkamomis padangomis, draudimas negalios
Pizos bokštas, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: rugpjūčio 9-osios šventės

(atnaujinta 21:54 2020.08.05)
Šią dieną 1173 metais buvo pradėtas statyti Pizos bokštas –  žymiausias pakrypęs pastatas pasaulyje

Rugpjūčio 9 yra 221-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais – 222-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 144 dienos.

Šį sekmadienį, rugpjūčio 9 dieną, švenčiama Tarptautinė tautos diena. Ši diena skirta ginti vietinių tautų - čiabuvių teises. Čiabuviai, dar kitaip vadinami aborigenais, autochtonais - tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Tarptautinė tautos diena minima nuo 1994 metų.

Be to, rugpjūčio 9 dieną Singapūras mini Nepriklausomybės šventę, o Pietų Afrikos Respublika – Moters dieną.

Savo vardadienius rugpjūčio 9 dieną švenčia Jorūnas, Mintartas, Rolandas, Romanas, Romas, Tarvilė ir Virginija.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1906 metais rugpjūčio 9 dieną gimė prozininkas, eseistas Jurgis Jankus. 1944 metais jis  pasitraukė iš Lietuvos ir apsigyveno JAV. Mirė 2002 m.

Šią dieną 1922 metais Steigiamasis Seimas priėmė įstatymą apie lito įvedimą. Litas buvo oficiali Lietuvos valiuta nuo 1922 metų spalio 1 dienos iki 1941 metų kovo 25 dienos bei  nuo 1993 metų birželio 25 dienos iki 2014 metų gruodžio 31 dienos. 

1927 metais baigėsi Plečkaitininkų surengtas pučas. Plečkaitininkai – Lietuvos socialdemokratų emigrantų grupuotės, veikusios Lenkijoje, Latvijoje ir Vokietijoje 1927–1939 metais ir siekusios nuversti tautininkų režimą.

Ši diena pasaulio istorijoje

1173 metais pradėtas statyti Pizos bokštas –  žymiausias pakrypęs pastatas pasaulyje. Statybos baigėsi tik 1370 metais. 

1938 gime Ukrainos prezidentas Leonidas Danylovičius Kučma (1994–2005 m.).

1963 metais gime Whitney Houston, JAV pop ir R&B muzikos dainininkė, aktorė, filmų prodiuserė, dainų autorė, buvęs modelis. 

1965 metais Singapūras paskelbia nepriklausomybę nuo Malaizijos.

1975 metais mirė vienas žymiausių rusų kompozitorių, pianistų Dmitrijus Šostakovičius.

Tegai:
Pizos bokštas, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Sunkvežimiai

vilkikų vairuotojų pasienyje su Lietuva buvo konfiskuota daugiau nei 30 tūkst. eurų

(atnaujinta 20:11 2020.08.08)
Užsieniečiai nedeklaravo pajamų. Incidentas įvyko "Kamenny Log" patikrinimo punkte (greta "Medininkų")

VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik. Baltarusijos pasieniečiai sulaikė sunkvežimių vairuotojus, kurie bandė gabenti nedeklaruotą valiutą. Apie tai pranešė Baltarusijos valstybės sienos komiteto spaudos tarnyba.

Incidentas įvyko trečiadienį pasienyje su Lietuva "Kamennyj Log" patikros punkte (greta Medinininkų).

Kazachstano piliečiai pasieniečiams teigė, kad su savimi turėjo keliasdešimt tūkstančių eurų skirtingomis valiutomis (Rusijos rubliais, tenge, doleriais), tačiau muitinės ekspertizės metu paaiškėjo, kad krovinių vežėjai bandė pervežti kontrabandą, kurią sudarė apie 33 tūkstančius eurų.

Muitinės pareigūnai konfiskavo nedeklaruotas lėšas.

Tegai:
pasienis, nedeklaruoti pinigai, pinigai
Dar šia tema
Telšiuose neblaivus vyras grasino nužudyti tris pažįstamus asmenis bei panaudoti ginklą
Klaipėdoje sudegė automobilis, įtariamas padegimas