Mergina, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje jaunimas jaučiasi mažiausiai saugia visuomenės grupe

37
(atnaujinta 11:17 2017.12.16)
Apie tai, apklausos rezultatais, pasakė beveik 40% 18-25 metų Lietuvos gyventojų; tuo metu tik pusė gyventojų jaučiasi saugūs

VILNIUS, gruodžio 16 — Sputnik. Lietuvoje mažiausiai saugūs jaučiasi jauni vidurinį išsilavinimą ką tik įgiję ar aukštosiose mokyklose studijuojantys mūsų visuomenės nariai, praneša LRT su nuoroda į draudimo bendrovės "Gjensidige" užsakymu "Spinter tyrimų" atliktos apklausos rezultatus.

Visuomenės saugumas buvo matuotas pagal keturis bazinius kriterijus, kurie užtikrina saugumo jausmą — sveikata, gyvybė, turtas ir finansai.

Nesaugūs dėl savo sveikatos, gyvybės, turto ir finansų prisipažįsta 37% 18-25 metų šalies gyventojų. Ši amžiaus grupė netgi jaučiasi mažiau saugi už šalies senjorus.

Bendras visuomenės saugumas siekia 48,9%, būtent tokia dalis žmonių atsakė, kad jaučiasi visiškai saugūs arba greičiau saugūs.

Labiausiai saugūs gyventojai jaučiasi dėl savo būsto (69%) ir gyvybės (55%), o didesnį nesaugumo jausmą išgyvena dėl sveikatos (saugūs yra 49%) ir automobilio — 44%.
Draudimo bendrovės "Gjensidige" generalinis direktorius Marius Jundulas teigia, kad gauti žmonių savijautos rezultatai nenuteikia optimistiškai, nes toji visuomenės dalis, nuo kurios priklauso valstybės gyvenimo perspektyvos ir ateities gerovė, jaučiasi pati nesaugiausia.

Komentuodamas tyrimo rezultatus Jundulas išreiškė nerimą dėl to, kad vos pusė žmonių sakosi besijaučiantys saugūs dėl pagrindinių savo gyvenimo poreikių.

"Nesaugūs žmonės reiškia visuomenę, kurioje mąstoma apie išlikimą, bet ne apie visuomenės augimą ir naujus siekius", — sakė Jundulas.

Jo teigimu, tokios padėties priežastis gali būti tvirtų socialinių ryšių stoka.

"Esame vienišių visuomenė su silpnais žmonių tarpusavio ryšiais — gyvename šia diena, nelabai ko tikimės iš rytdienos, nelabai esame linkę pasirūpinti kitais.  Silpni socialiniai santykiai lemia ne tik visuomenės socialinę sveikatą, bet ir turi liūdnų padarinių ekonomikai", — pažymėjo Jundulas.

Vyresni žmonės Lietuvoje jaučiasi kur kas stabiliau nei vidurinį išsilavinimą įgiję ar aukštosiose mokyklose studijuojantis jaunimas.46-55 metų amžiaus Lietuvos gyventojai patys prisipažįsta gyvenantys stabiliau nei jaunoji mūsų šalies karta. Link pensijos amžiaus artėjantys žmonės nejaučia didesnio pavojaus jų turtui ar gyvybei, net finansinį savo saugumą jie vertina kur kas pozityviau. Ši visuomenės dalis turi daugiausiai nekilnojamojo turto ir mažiausiai paskolų.

Be to, apklausos rezultatai atskleidė, kad Lietuvos šeimos jaučiasi kur kas nestabiliau nei šeimų neturintys asmenys, kadangi šeimoms tenka didesnė atsakomybė ne tik dėl savo, bet ir dėl šeimos, vaikų, būsto, santaupų.

37
Tegai:
jaunimas, visuomenė, apklausa, Lietuva
Dar šia tema
Kada išlįsime iš bunkerių?
Savaitgaliais jaunimas pajūrio kurortuose geria ir vartoja narkotikus
Lietuvos jaunimas siekia tapti mokytojais