Pasieniečių nepaklusę lenktininkai baigė savo distanciją griovyje, nuotrauka iš įvykio vietos

Pasieniečių nepaklusę "lenktynininkai" baigė savo "distanciją" griovyje

29
(atnaujinta 17:54 2017.12.20)
Pasieniečiai pasienyje su Lenkija krivūle ir įspėjamaisiais šūviais bandė sustabdyti dideliu greičiu važiavusius tris automobilius, tačiau gaudynės baigėsi, kai transporto priemonės dėl slidaus kelio nulėkė į šalikelę

VILNIUS, gruodžio 20 — Sputnik. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnų persekiotų trijų automobilių vairuotojai slidžiame kelyje nesuvaldė savo transporto priemonių ir nulėkė į šalikelę. Paaiškėjo, kad viena mašina vos prieš dieną pavogta Vokietijoje, o pabėgusį jos vairuotoją pasieniečiai stabdė įspėjamaisiais šūviais, praneša VSAT.

Antradienį Varėnos rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai, patruliavę ties Kalvarijos savivaldybės Žiogaičių kaimu, pastebėjo į Lietuvos gilumą dideliu greičiu vienas paskui kitą važiavusius tris automobilius: Lietuvoje registruotą "Audi A6", "Volkswagen Tuareg" su rusiškais valstybiniais numeriais bei Vokietijoje registruotą visureigį "Land Rover".

Pastarąjį uniformuoti VSAT pareigūnai stabdė krivūle, tačiau automobilio vairuotojas dar labiau padidino greitį ir nuvažiavo Žiogaičių kaimo link.

Bėglį ir, kaip manoma, jį lydėjusias kitas dvi mašinas pasieniečiai nusivijo tarnybiniu visureigiu su įjungtais įspėjamaisiais garso bei šviesos signalais. Tačiau vos už 100 metrų esančioje sankryžoje visų trijų automobilių vairuotojai nesuvaldė savo transporto priemonių, ėmė staigiai stabdyti ir nulėkė į šalikelę. Dideliu greičiu lėkęs "Land Rover" perskriejo maždaug metro pločio pakelės griovį ir atsidūrė eglyne. Jo vairuotojas puolė bėgti ir netrukus dingo iš VSAT pareigūnų akiračio. Eismo įvykio metu niekas nenukentėjo.

Nulėkę į šalikelę automobiliai
Nulėkę į šalikelę automobiliai

Atvykę pasieniečiai sulaikė automobilį "Audi A6" vairavusį 44 metų Baltarusijos pilietį bei kartu su juo važiavusį 28-erių lietuvį. Taip pat įkliuvo "Volkswagen Tuareg" vairavęs 41 metų baltarusis ir 33-ejų jo tautietis, vykęs kaip keleivis.

Pasprukusio "Land Rover" vairuotojo tuoj pat ėmėsi ieškoti gausios VSAT pareigūnų pajėgos, pasitelktas kinologas su tarnybiniu šunimi.

Po poros valandų vyrą pasieniečiai užklupo už maždaug trijų kilometrų nuo eismo įvykio vietos, ties Kalvarijos savivaldybės Kovų kaimu. Sulaikymo išvengti bandęs bėglys pasidavė tik tuomet, kai VSAT pareigūnas iš tarnybinio pistoleto paleido du įspėjamuosius šūvius į viršų. Paaiškėjo, kad sulaikytasis yra 39 metų Baltarusijos pilietis.

Netrukus nustatyta, kad jo vairuotas visureigis "Land Rover" gruodžio 18 dieną buvo pavogtas Vokietijoje ir ieškomas šios šalies teisėsaugininkų.

VSAT Varėnos rinktinėje dėl nusikalstamu būdu gauto turto įsigijimo ar realizavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

"Land Rover" vairavusiam baltarusiui taip pat teks administracine tvarka atsakyti už nepaklusimą VSAT pareigūnų reikalavimams sustabdyti transporto priemonę. Už tokį pažeidimą teisės aktai numato baudą nuo 850 iki 1200 eurų.

Po apklausos jis bei dar du Baltarusijos piliečiai uždaryti į areštinę. Lietuvis bei ketvirtasis baltarusis paleisti.

Pasieniečiai toliau aiškinasi įvykio aplinkybes. Visi trys automobiliai laikinai saugomi Kalvarijos užkardoje.

29
Tegai:
gaudynės, pasieniečiai, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), Lenkija, Lietuva
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (400)
Dar šia tema
Pasieniečiai sulaikė Ispanijoje ir Vokietijoje vogtas transporto priemones
Vogto vilkiko vogtoje puspriekabėje — vogtas prabangus visureigis
Balandžio 21-oji

Kokia šiandien diena: balandžio 21-osios šventės

(atnaujinta 17:32 2021.04.20)
Šią dieną 1966 metais Hjustono (JAV) medikai atliko pirmąją pasaulyje dirbtinės širdies persodinimo operaciją

Balandžio 21-oji yra 111-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 254 dienos.

Šiandien saulė teka 06:06, leidžiasi 20:31, dienos ilgumas 14 val. 25 min.

Savo vardadienį šiandien švenčia Anzelmas, Konradas, Milgedas, Skalvė, Amalija, Arijus.

Sekretorės (biuro administratoriaus) diena

Sekretorės diena švenčiama trečiąjį balandžio trečiadienį.

1952 metais Amerikos verslininkas Haris F. Klemfusas savo įmonėje įsteigė Sekretorės dieną. Tokios šventės metu visos jo įmonės moterys būdavo išvaduojamos nuo varginančio rutininio darbo. Ši šventė po truputį paplito visame pasaulyje ir net tapo Administratorių profesine švente.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1563 metais mirė pirmosios lietuviškos knygos autorius Martynas Mažvydas.

1876 metais gimė Jurgis Narjauskas Kunigas, vertėjas, tautosakininkas, literatas. Mirė 1943 m.

2011 metais aukštaitijos siaurasis geležinkelis paskelbtas 2011 metų Kalmaro (Švedija) tarptautinio aplinkosaugos konkurso nugalėtoju.

Ši diena pasaulio istorijoje

1839 metais turkai užėmė Siriją.

1856 metais Australija tapo pirmąja pasaulio valstybe, įvedusia aštuonių valandų darbo dieną.

1898 metais JAV pripažino Kubos nepriklausomybę.

1910 metais mirė amerikiečių rašytojas Markas Tvenas — Samuelis Lenghornas Klemensas.

1926 metais gimė Anglijos karalienė (nuo 1952 m.) Elžbieta II.

1965 metais sulaukęs 72-jų metų amžiaus, mirė anglų mokslininkas, fizikas Edvardas Viktoras Epltonas, tyrinėjęs atmosferą ir 1947 m. gavęs Nobelio premiją už jonosferos atradimą.

1966 metais Hjustono (JAV) medikai atliko pirmąją pasaulyje dirbtinės širdies persodinimo operaciją.

1987 metais autobusų stotyje Kolombe (Šri Lanka) teroristai susprogdino bombą: teroristinio akto aukomis tapo 150 žmonių.

1997 metais pirmieji Kinijos armijos kareiviai įžengė į Honkongą, Kinijai ruošiantis perimti šią britų koloniją.

1998 metais Pietų Korėja atsisakė pretenzijų į kompensacijas iš Japonijos už seksualinį korėjiečių moterų išnaudojimą per II pasaulinį karą.

1999 metais per NATO bombardavimą visiškai sugriauta Jugoslavijos prezidento Slobodano Miloševičiaus rezidencija Belgrade.

2011 metais Kirgizijos parlamentas prieš rytinį posėdį paaukojo septynis avinus pievutėje prie Vyriausybės rūmų Biškeko centre, tikėdamasis nuvaryti šalin piktąsias dvasias, sėjančias nesantaiką ir kraujo liejimą.

2019 metais Šv. Velykų sekmadienį mirtininkams susisprogdinus keliose Šri Lankos bažnyčiose ir viešbučiuose, žuvo daugiau kaip 250 žmonių, dar apie 500 žmonių buvo sužeista.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Santaros klinikos

Lietuvos teismas panaikino išteisinamąjį nuosprendį buvusiam Santaros klinikų vadovui

(atnaujinta 19:59 2021.04.20)
Kaip paaiškino teisėjų kolegija, buvo nustatyti esminiai Baudžiamojo proceso kodekso pažeidimai

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjęs bylą, kurioje buvęs Santaros klinikų vadovas Kęstutis Strupas ir jo pacientė apeliacinės instancijos teismo nuosprendžiu buvo išteisinti dėl kyšio davimo ir priėmimo, nustatė esminius Baudžiamojo proceso kodekso pažeidimus, panaikino apeliacinės instancijos teismo nuosprendį ir perdavė bylą iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka, pranešė teismo spaudos tarnyba.

Pirmosios instancijos teismas nustatė, kad pacientė tiesioginių vizitų metu dėl operacinio gydymo per du kartus davė, o Strupas priėmė nenustatyto dydžio piniginį kyšį

Teisėjų kolegija, patikrinusi skundžiamą apeliacinės instancijos teismo nuosprendį teisės taikymo aspektu padarė išvadą, kad buvo įstatymų pažeidimų.

"Teismas konstatavo, kad iš apeliacinės instancijos teismo nuosprendžio turinio matyti, kad šis teismas, darydamas priešingas išvadas nei pirmosios instancijos teismas dėl nuteistiesiems inkriminuotų veikų padarymo aplinkybių, viena vertus, įvertino tik dalį visų proceso metu surinktų bylai išspręsti reikšmingų įrodymų, kita vertus, vertindamas juos, tai darė selektyviai, t. y. nepalygino jų kartu su iš kitų įrodymų šaltinių gautais duomenimis (pavyzdžiui, atlikus neviešo pobūdžio veiksmus), neatliko išsamios jų analizės, neišdėstė įtikinamų motyvų, kuriais vadovaudamasis atmeta arba kitaip įvertina vienus ar kitus apskųsto nuosprendžio įrodymus", — rašoma pranešime.

Tyrimas dėl galimo neteisėto elgesio, korupcijos ir kyšininkavimo Santaros klinikoje buvo pradėtas prieš kelerius metus. Jis tęsiasi iki šiol.

Tegai:
Santaros klinikos, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Dar šia tema
Nausėda pasisakė apie tiesioginių merų rinkimų svarbą
Rusijos URM sprogimų Čekijoje tyrimą pavadino "marazminiu paradu"
Lietuvos miestų merų rinkimai buvo neteisėti