Traukinys, archyvinė nuotrauka

Šventiniu laikotarpiu traukinių bilietais reikės pasirūpinti anksto

15
(atnaujinta 12:07 2017.12.21)
Populiariausi "Lietuvos geležinkelių" maršrutai šventiniu laikotarpiu – Vilnius-Klaipėda, Vilnius-Ignalina, Vilnius-Šiauliai, šių maršrutų traukinių bilietai pradėti graibstyti jau prieš savaitę

VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Artėjant didžiosioms metų šventėms, auga traukinių keleivių srautai, o bilietai į populiariausius maršrutus išperkami jau prieš savaitę, tad keleiviai kviečiami kelionės bilietais pasirūpinti iš anksto, praneša "Lietuvos geležinkelių" spaudos tarnyba.

Bendrovė pripažįsta, kad gruodis — vienas jų užimčiausių mėnesių. Skaičiuojama, kad vien gruodį traukiniais keliauja per 350 tūkstančių keleivių, o populiariausiu maršrutu Vilnius-Klaipėda šiemet važiavo 12% daugiau nei praėjusiais metais. 

"Prognozuojama, kad gruodį keliaujančiųjų srautų augimas bus dar didesnis, todėl šiuo maršrutu šventiniu laikotarpiu važiuos traukiniai, turintys beveik triskart daugiau vietų nei įprastai, t.y. per 500", — rašoma pranešime.

Populiariausi "Lietuvos geležinkelių" maršrutai šventiniu laikotarpiu — Vilnius-Klaipėda, Vilnius-Ignalina, Vilnius-Šiauliai.

Ypač populiaraus maršruto Vilnius-Klaipėda-Vilnius traukiniai, važiuos gruodžio 22-23, 29 dienomis — 17:45, gruodžio 26 ir sausio 1 dienomis Klaipėda-Vilnius — 16:05.

Reguliaraus sąstato traukiniai Vilnius-Klaipėda gruodžio 22-23, 29 dienomis važiuos 5:10, 6:50, 9:50 ir 16:45.

Klaipėda-Vilnius maršruto traukiniai gruodžio 26 dieną, sausio 1 dienomis važiuos 6:40, 10:25, 17:55.

15
Tegai:
traukinys, šventė, Lietuva
Dar šia tema
Specialistai pataria, kaip Kalėdų nepasitikti spūstyje
"Lietuvos geležinkeliai" kviečia nuvykti į oro uostą kalėdiniu traukiniu
Bikinis, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: liepos 5-osios šventės

(atnaujinta 19:15 2020.07.03)
Liepos pirmasis sekmadienis Lietuvoje paskelbtas Globėjų diena, šiemet taip liepos 5-oji, ir būtent šią dieną prieš daug metu pasaulyje pasirodė pirmaisi bikinis

Liepos 5 yra 186-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių (šiemet, keliamaisiais metais — 187-a). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 179 dienos.

2017 metais Lietuvos Respublikos atmintinų dienų įstatyme liepos pirmasis sekmadienis paskelbtas Globėjų diena. Šiemet globėjams skirta visa savaitė — nuo birželio 29 dienos iki liepos 5 dienos.

Šiuo metu Lietuvoje vaikus globoja 3 839 šeimos, ir jose auga 4 936 vaikai.  

Katalikai šią dieną mini Šv. Antaną Mariją Zakarijų (1502–1539). Kunigas, rūpestingos ir turtingos motinos našlės pastangomis mokėsi, studijavo mediciną Paduvoje. Grįžęs ėmė laisvalaikiu mokyti vargšus paauglius tikėjimo. Dirbo negailėdamas savęs ir išsekęs anksti mirė.

Istorijoje ši diena pasižymėjo bikinio atsiradimu. Šią dieną 1946 metais Paryžiuje buvo pristatytas pirmas bikinis.

Liepos 5 dieną vardadienius mini Antanas, Butginas, Mantmilė, Karolina, Filomena.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Lietuvos vėliava, archyvinė nuotrauka

Priminimas: Valstybės dieną būtina iškelti Trispalvę

(atnaujinta 20:29 2020.07.04)
Už Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo tvarkos pažeidimus yra numatyta administracinė atsakomybė

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Liepos 6-ąją būtinai reikia iškelti Lietuvos vėliavą prie savo namų.

Svarbu nepamiršti, kad valstybės vėliava turi būti keliama laikantis Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo tvarkos, kurią reglamentuoja Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymas bei Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 metų gruodžio 24 dienos nutarimas "Dėl Lietuvos Respublikos vėliavos ir kitų vėliavų kėlimo ir naudojimo". Šiuose norminiuose teisės aktuose yra detaliai reglamentuoti Lietuvos valstybės vėliavos naudojimo principai, nurodytos jos iškėlimo vietos ir progos, pateiktas valstybės švenčių ir kitų įsimintinų dienų sąrašas.

Vadovaujantis minėtu valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymo straipsniais, Liepos 6-ąją Lietuvos valstybės dieną keliama prie, virš ar ant valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, kitų įstaigų, įmonių ir organizacijų, nesvarbu, kokia jų nuosavybės forma, pastatų, taip pat gyvenamųjų namų. Atkreiptinas dėmesys, kad laikantis nustatytos tvarkos, Lietuvos valstybės vėliava iškeliama 07:00 valandą ir nuleidžiama 22:00 valandą.

Įsimintina, kad už Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo tvarkos pažeidimus yra numatyta administracinė atsakomybė.

Kur Vilniuje švęsti Liepos 6-ąją? Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos renginiai — 2020 >>

Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo nustatytos tvarkos pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą juridinių asmenų, išskyrus valstybės ir savivaldybių institucijas ir įstaigas, vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims, gyvenamųjų namų savininkams arba už gyvenamųjų namų eksploatavimo organizavimą atsakingiems asmenims nuo 10 iki 12 eurų (per metus pakartotinai padarytas tokio pobūdžio nusižengimas — baudą nuo 12 iki 16 eurų ir baudą valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims — nuo 10 iki 16 eurų (pakartotinai padarytas nusižengimas — baudą nuo 16 iki 30 eurų).

Lietuvos valstybės vėliava yra 1 metro pločio ir 1,7 metro ilgio, Lietuvos valstybės istorinė vėliava — 1 metro pločio ir 1,7 metro ilgio. Lietuvos valstybės vėliavos ir Lietuvos valstybės istorinės vėliavos audeklo pločio ir ilgio santykis turi būti 3:5. Kai trispalvė iškeliama vertikaliai, heraldinėje dešinėje pusėje turi būti geltona juosta, viduryje — žalia, kairėje — raudona.

Mindaugo karūnavimo diena
© Sputnik /
Mindaugo karūnavimo diena
Tegai:
Valstybės diena, Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena, vėliava