Žiedai, archyvinė nuotrauka

Mokslininkai nustatė, kad susituokę žmonės yra laimingesni nei vienišiai

46
(atnaujinta 14:07 2017.12.26)
Pasirodo, santuoka ne tik padeda žmonėms išvengti ligų senatvėje, bet ir padeda jiems gauti daugiau malonumo nuo gyvenimo

VILNIUS, gruodžio 26 — Sputnik. Mokslininkai iš Vankuverio ekonomikos mokyklos įrodė, kad susituokę žmonės yra labiau patenkinti gyvenimu nei vieniši, tyrimo rezultatai buvo paskelbti Journal of Happiness Studies.

Kanados mokslininkai Šonas Groveris ir Džonas Helivelis ištyrė dvi duomenų bazes, kuriose yra informacijos apie moralinę ir psichologinę Didžiosios Britanijos piliečių būklę. British Household Panel Survey bazėje nurodyti duomenis apie 30 tūkstančių britų šeimyninę padėtį ir jų asmeninio statuso įvertinimą. JK APS duomenų bazė suteikia maždaug tą pačią informaciją apie 350 tūkstančių piliečių.

Ekspertai išanalizavo visus duomenis ir padarė išvadą, kad susituokę žmonės yra labiau patenkinti gyvenimu nei tie, kurie gyvena neusituokę. Be to, sutuoktiniai, kurie laiko partnerį artimu draugu, pasirodė  esą dukart laimingesni. Nepaisant to, kad šis poveikis su laiku mažėja, netgi po 20 ar daugiau gyvenimo kartu metų susituokę žmonės gauna daugiau malonumo iš  gyvenimo.

Anksčiau buvo paskelbti tyrimai, kurie įrodė, kad vienišumo rezultatu gali tapti senatvės demencijos ir širdies ligų vystymasis.

46
Tegai:
santuoka, laimė, Kanada
Dar šia tema
Mokslininkai nustatė ryšį tarp tautos mentaliteto ir alkoholizmo
Mokslininkai išsiaiškino, ką patiria žmonės po mirties
Mokslininkai išaiškino, kuo žalingas miegas lėktuve
Mokslininkai: žmonijai gresia išnykimas dėl vyrų
Balta ar juoda: mokslininkai nustatė, kokia duona sveikesnė
Vilniaus oro uostas, archyvinė nuotrauka

Vilniaus oro uoste pasieniečiai sulaikė teisėsaugos ieškotą vyrą

(atnaujinta 17:58 2020.10.22)
VSAT pareigūnai neleido sostinės gyventojui išvykti į užsienį ir apie jo sulaikymą pranešė paieškos iniciatoriui

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Vilniaus oro uosto pasieniečiai neleido į Jungtinę Karalystę išskristi lietuviui, kurio ieškojo policija, rašo Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Incidentas įvyko trečiadienio vidudienį. Vilniaus oro uoste dirbę VSAT pareigūnai patikrino reisu į Londoną ketinusių skristi keleivių dokumentus. Kontrolės metu nustatyta, kad vieno iš jų, 34-erių Vilniaus gyventojo, nuo spalio 15 dienos ieško sostinės policijos pareigūnai. Jis yra įtariamas nusikalstamos veikos padarymu.

Pasieniečiai neleido sostinės gyventojui išvykti į užsienį ir apie jo sulaikymą pranešė paieškos iniciatoriui. Tą pačią dieną vyras perduotas atvykusiam Vilniaus policijos konvojui.

Šiais metais VSAT pareigūnai sučiupo 1630 asmenų, kurie dėl įvairių nusikaltimų ir pažeidimų buvo ieškomi Lietuvos bei užsienio teisėsaugos institucijų.

Tegai:
Vilniaus oro uostas, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Lietuvos pasieniečiai rado 20 tūkst. cigarečių kontrabandą vagone po akmens skalda
Sostinės oro uoste sučiupta nusikaltimu įtariama devyniolikmetė vilnietė
Pasieniečiai sulaikė, įtariama, Jungtinėje Karalystėje vogtą automobilį
Stiprus vėjas, archyvinė nuotrauka

Lietuvos gyventojai įspėjami dėl šiomis dienomis sustiprėsiančio vėjo

(atnaujinta 17:31 2020.10.22)
Pučiant stipresniam vėjui gali sutrikti elektros energijos tiekimas, virsti dideli medžiai, lūžti jų šakos, kristi dideli reklamos stendai

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Ugniagesiai įspėjo šalies gyventojus dėl stipraus vėjo, rašo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD).

Sniegas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Кряжев

PAGD buvo informuotas, kad spalio 22 dieną sustiprės pietvakarių vėjas. Jo gūsiai daugelyje rajonų gali siekti 15–20 metrų per sekundę, o vakariniuose rajonuose sustiprėti iki 22 metrų per sekundę. Spalio 23 dieną pietvakarių ir vakarų vėjo gūsiai gali siekti 15–20 metrų per sekundę.

Ugniagesiai gelbėtojai skatina gyventojus būti ypač atsargius, nes pučiant stipresniam vėjui gali sutrikti elektros energijos tiekimas, virsti dideli medžiai, lūžti jų šakos, kristi dideli reklamos stendai. Todėl žmonės raginami nestatyti automobilių ir nestovėti po aukštais medžiais, prie elektros linijų, nes tai gali kelti pavojų gyvybei.

Taip pat raginama sandariai uždaryti langus ir duris, pritvirtinti balkone esančius daiktus. Taip pat priminta, kad nelaimės atveju šalies gyventojai skambintų skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.

Tegai:
sustiprės vėjas, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjjimo departamentas
Dar šia tema
Šalies gyventojams priminta apie prieš 53 metus praūžusį cikloną
Ruduo įsibėgėja: ateina lietus ir stiprus vėjas
Marija Zacharova

Zacharova apkaltino JAV pažeidus Branduolinio ginklo neplatinimo sutartį

(atnaujinta 18:11 2020.10.22)
Jos teigimu, gali būti tik vienas šios problemos sprendimas — visų JAV branduolinių ginklų grąžinimas į Amerikos teritoriją

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Jungtinių Amerikos Valstijų ir jų sąjungininkų NATO šalyse vykdomos bendros pratybos, kurių metu branduolinio potencialo neturinčių šalių kariuomenė ruošiama naudoti branduolinius ginklus, yra Branduolinių ginklų neplatinimo sutarties pažeidimas ir pakerta šį daugiašalį dokumentą, sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, praneša RIA Novosti.

"JAV rengiamos pratybos, susijusios su branduolinių ginklų neturinčių valstybių ginkluotųjų pajėgų personalo ruošimu naudoti branduolinį ginklą, yra tiesioginis, akivaizdus Branduolinių ginklų neplatinimo sutarties 1 ir 2 straipsnių pažeidimas, ir tai sumenkina jos gyvybingumą", — sakė Zacharova.

"Gali būti tik vienas šios problemos sprendimas — visų JAV branduolinių ginklų grąžinimas į Amerikos teritoriją, atitinkamos infrastruktūros, skirtos užtikrinti greitą šių ginklų dislokavimą kitų valstybių teritorijoje, panaikinimas ir atsisakymas vykdyti pratybas, susijusias su ginkluotųjų pajėgų personalo ruošimu naudoti branduolinius ginklus", — pridūrė ji.

Anksčiau leidinys "Bild" rašė, kad pratybos, pavadintos "Stalwart Noon", vyko Šiaurės Reino-Vestfalijos Norvenicho oro bazėje, dalyvaujant Vokietijos oro pajėgoms ir jų NATO sąjungininkams. Į manevrus buvo įtraukti bombonešiai, galintys nešti branduolinius ginklus. Pagrindinis pratybų tikslas, kaip teigiama medžiagoje, yra pratinti Vokietijos gynybą naudoti atomines bombas.

Tegai:
JAV, Rusija, Marija Zacharova
Dar šia tema
Baidenui pralaimėjus nepavyks apkaltinti rusų
Trampas pajuokavo, kad amerikiečiai Rusijoje laikomi "trenktais"