Antakalnio kapinės, archyvinė nuotrauka

"Užmiršti kareiviai" prašo paaiškinti tarybinių karių statusą Lietuvoje

71
(atnaujinta 11:47 2017.12.27)
Organizacija su atviru laišku kreipėsi į visuomenę ir valdžią, prašydama paaiškinti, kokį statusą turi tarybiniai kariai šalyje

VILNIUS, gruodžio 27 — Sputnik. Organizacija "Užmiršti kareiviai" prašo Užsienio reikalų ministerijos ir Kultūros ministerijos paaiškinti tarybinių karių statusą Lietuvoje. Laiškas išplatintas tinklalapyje Obzor.lt.

Anksčiau Kultūros paveldo departamentas paskyrė organizacijos vadovui Viktorui Orlovui 1448 eurų baudą už tarybinių karių palaikų perlaidojimą į bendrą kapą Antakalnio kapinėse.

Orlovas teigia, kad jis kaltinamas pažeidęs "užsienio karių palaidojimo" įstatymą.

Kultūros ministerijos nutarimas nustato, jog tarybiniai kariai ir memorialiniai kompleksai yra svarbūs tik užsienio valstybei, tai yra, Rusijai, o ne Lietuvai ir jos piliečiams, teigiama organizacijos atstovų laiške.

"Galų gale tai ne tik kariai, jie yra vieningos valstybės piliečiai, kurie atliko savo karines pareigas pagal TSRS Konstituciją", — rašoma laiške.

2013 metais organizacija gavo iš Vilniaus savivaldybės leidimą perlaidoti šešių tarybinių karių palaikus. Vėliau organizacija gavo nutarimą, jog jos veiksmai nebuvo iki galo suderinti su valdžia.

Šių metų spalį Antakalnio kapinių teritorija buvo įtraukta į Kultūros paveldo registrą. Todėl vėliau organizacija „Užmiršti kareiviai" gavo baudą.

Orlovas įsitikinęs, kad penkiakampė žvaigždė ant tarybinių karių memorialų negali būti vertinama kaip uždraustos Lietuvoje tarybinės simbolikos demonstravimas. Be to, organizacijos vadovas teigė, kad ketina paskųsti baudą, tačiau šiuo metu privalo ją sumokėti.

71
Tegai:
tarybiniai kariai, sovietinė simbolika, Užmiršti kareiviai, Viktoras Orlovas, Lietuva
Dar šia tema
Valdžia nagrinėjo situaciją su tarybinių karių palaikų perlaidojimu
Sovietinės simbolikos bus ieškoma Lietuvos prekybos centruose
Palanga

Lietuvoje pradės kursuoti "Pajūrio ekspresas" į populiariausius šalies kurortus

(atnaujinta 10:58 2020.06.02)
Keleiviai galės rinktis tarp verslo ir ekonominės klasės. Į bilieto kainą įeis kelionė traukiniu, autobusu, keltu

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. "Lietuvos geležinkelių" įmonė (LG) birželį pradės kasmetinius tiesioginius reisus į Lietuvos kurortus, praneša LG spaudos tarnyba.

Ši LG paslauga veikia jau ketvirtus metus iš eilės. Pirmieji traukiniai populiarių miestų — Palangos, Nidos, Preilos, Pervalkos ir Juodkrantės — kryptimi pradės kursuoti birželio 5 dieną.

"Pajūrio ekspresas" — tai tęstinis "LG Keleiviams" maršrutas, kuriuo iš sostinės traukiniu galima vykti į Kretingą ar Klaipėdą, o kelionę į kurortus tęsti specialiai skirtais autobusais.

Keleiviams siūlomos dvi kryptys: Vilnius–Palanga ir Vilnius–Nida su tarpinėmis stotelėmis Juodkrantėje, Preiloje ir Pervalkoje.

Keliaujantys į Palangą iš traukinio į specialų autobusą persės Kretingos geležinkelio stotyje, į Neringos kurortus — Klaipėdos geležinkelio stotyje.

Į "Pajūrio ekspreso" bilieto kainą įskaičiuoti kelionės traukiniu, autobusu, kelto bei įvažiavimo į Neringą mokesčiai, todėl keleiviams nereikia jaudintis dėl papildomų mokesčių.

"Pajūrio ekspreso" keleiviai galės rinktis iš dviejų kelionės klasių: verslo ir ekonominės. Į verslo klasės bilietą įskaičiuoti nemokami gėrimai ir užkandis, įrengtos komfortiškesnės sėdimos vietos, vagone važiuoja mažiau keleivių.

"Pajūrio ekspreso" bilietų kainos išliks tokios pat, kaip ir pernai — į Palangą bilietas kainuos 21 Eur, vykstant ekonomine klase ir 24,60 Eur važiuojant verslo klase. Bilietai į Nidą kainuos 22,30 Eur ekonomine klase ir 26 Eur verslo klase.

Tegai:
kurortas, jūra, Lietuvos geležinkeliai, Lietuva
Dar šia tema
Lietuvoje vilkikų puspriekabės pradedamos vežti geležinkeliu
Švelninant apribojimus šalyje grąžinami dar trylika traukinių reisų
Durys

Alytuje policijos pareigūnu prisistatęs asmuo apvogė pagyvenusią moterį

(atnaujinta 09:32 2020.06.02)
Garbingo amžiaus moteris atidarė nusikaltėliui buto duris po to, kai jis prisistatė policijos pareigūnu, o tas prieš ją panaudojo fizinę jėgą

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Alytuje vyras panaudojęs fizinę jėgą prieš moterį apvogė jos butą, praneša Lietuvos policija.

Incidentas įvyko pirmadienį, birželio 1 dieną, apie 11:45.

Anot policijos pranešimo, į butą, atidarius duris, užėjo policijos pareigūnu prisistatęs asmuo, kuris, panaudojęs fizinę jėgą prieš 1932 metais gimusią moterį, pagrobė galbūt penkis tūkstančius eurų.

Pažymima, kad dėl patirtų sužalojimų nukentėjusioji paguldyta į ligoninę.

Tegai:
vagystė, Lietuva, Alytus
Dar šia tema
Anykščių rajone apvogti trys traktoriai
Vilniaus rajone sumušta ir apvogta pagyvenusi pora
Vilniaus apskrityje sulaikyti trys vyrai, bandę apvogti parduotuvę
JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

JAV demokratai Trampo veiksmus protesto metu pavadino bailiais

(atnaujinta 11:02 2020.06.02)
Pelosi ir Šumeris paragino Trampą, teisėsaugą ir visus atsakingus asmenis "gerbti amerikiečių orumą ir teises"

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Kongreso demokratai — Atstovų rūmų pirmininkė Nensi Pelosi ir Senato mažumos lyderis Čakas Šumeris — sako, kad JAV prezidento Donaldo Trampo veiksmai per protestus yra "bailūs, neveiksmingi ir pavojingi", praneša RIA Novosti.

Apsaugos ir žurnalistų lydimas Trampas pirmadienį nuvyko į Lafajetės aikštę, Baltųjų rūmų rožių sode pasakęs kalbą apie riaušes, kilusias po afroamerikiečio George'o Floyd'o mirties Mineapolyje. Lafajetės aikštėje protestuotojai renkasi kiekvieną dieną nuo penktadienio. Maždaug valandą prieš Trampo išėjimą į aikštę policija iš ten išstūmė protestuotojus, pasitelkę ašarines dujas.

"Šiuo sunkiu metu mūsų šaliai reikalinga reali lyderystė. Prezidento nuolatiniai ginčai, netolerancija ir smurtas yra bailūs, neveiksmingi ir pavojingi veiksmai", — sakoma bendrame Pelosi ir Šumerio pranešime.

Demokratų lyderiai pasmerkė ašarinių dujų naudojimą prieš taikius protestuotojus.

"Tuo metu, kai mūsų šalis reikalauja susivienijimo, prezidentas ją sudrasko. Ašarinių dujų panaudojimas prieš taikius protestuotojus be provokacijų, kad prezidentas galėtų tiesiog pozuoti nuotraukoms priešais bažnyčią, nuvertina viską, ko mus moko tikėjimas", — teigiama pranešime.

Pelosi ir Šumeris paragino Trampą, teisėsaugą ir visus atsakingus asmenis "gerbti amerikiečių orumą ir teises".

Anksčiau socialiniuose tinkluose pasirodė vaizdo įrašai, kuriuose rodomas Mineapolio gyventojo George'o Floyd'o sulaikymas.

Vaizdo įraše matyti, kad ant žemės gulintis Floyd'as jau buvo surakintas antrankiais ir vienas iš jį laikančių policininkų prispaudė jam kelį prie kaklo. Floyd'as kelis kartus pakartojo, kad negali kvėpuoti, ir tada nutilo. Policijos duomenimis, Floyd'as buvo rastas automobilyje apsvaigęs. Buvo nuspręsta jį sulaikyti, jis pasipriešino.

Kai ši informacija plačiai pasklido, miesto policija paskelbė keturių teisėsaugos pareigūnų, dalyvavusių sulaikyme, atleidimą.

Tegai:
protestai, Donaldas Trampas, JAV
Dar šia tema
JK priešinasi Rusijos sugrąžinimui į G7 formatą
Trampas paskelbė apie "didžiausio ginklo" JAV atsiradimą