Antakalnio kapinės, archyvinė nuotrauka

"Užmiršti kareiviai" prašo paaiškinti tarybinių karių statusą Lietuvoje

77
(atnaujinta 11:47 2017.12.27)
Organizacija su atviru laišku kreipėsi į visuomenę ir valdžią, prašydama paaiškinti, kokį statusą turi tarybiniai kariai šalyje

VILNIUS, gruodžio 27 — Sputnik. Organizacija "Užmiršti kareiviai" prašo Užsienio reikalų ministerijos ir Kultūros ministerijos paaiškinti tarybinių karių statusą Lietuvoje. Laiškas išplatintas tinklalapyje Obzor.lt.

Anksčiau Kultūros paveldo departamentas paskyrė organizacijos vadovui Viktorui Orlovui 1448 eurų baudą už tarybinių karių palaikų perlaidojimą į bendrą kapą Antakalnio kapinėse.

Orlovas teigia, kad jis kaltinamas pažeidęs "užsienio karių palaidojimo" įstatymą.

Kultūros ministerijos nutarimas nustato, jog tarybiniai kariai ir memorialiniai kompleksai yra svarbūs tik užsienio valstybei, tai yra, Rusijai, o ne Lietuvai ir jos piliečiams, teigiama organizacijos atstovų laiške.

"Galų gale tai ne tik kariai, jie yra vieningos valstybės piliečiai, kurie atliko savo karines pareigas pagal TSRS Konstituciją", — rašoma laiške.

2013 metais organizacija gavo iš Vilniaus savivaldybės leidimą perlaidoti šešių tarybinių karių palaikus. Vėliau organizacija gavo nutarimą, jog jos veiksmai nebuvo iki galo suderinti su valdžia.

Šių metų spalį Antakalnio kapinių teritorija buvo įtraukta į Kultūros paveldo registrą. Todėl vėliau organizacija „Užmiršti kareiviai" gavo baudą.

Orlovas įsitikinęs, kad penkiakampė žvaigždė ant tarybinių karių memorialų negali būti vertinama kaip uždraustos Lietuvoje tarybinės simbolikos demonstravimas. Be to, organizacijos vadovas teigė, kad ketina paskųsti baudą, tačiau šiuo metu privalo ją sumokėti.

77
Tegai:
tarybiniai kariai, sovietinė simbolika, Užmiršti kareiviai, Viktoras Orlovas, Lietuva
Dar šia tema
Valdžia nagrinėjo situaciją su tarybinių karių palaikų perlaidojimu
Sovietinės simbolikos bus ieškoma Lietuvos prekybos centruose
Koronaviruso testas

Toliau mažėja: per parą Lietuvoje nustatyta daugiau nei 240 COVID-19 atvejų

(atnaujinta 10:09 2021.03.01)
Karantino režimas galioja iki kovo pabaigos, tačiau judėjimo tarp savivaldybių apribojimai pratęsti iki kovo 15 dienos

VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Lietuvoje per pastarąją parą buvo nustatyti 243 nauji koronaviruso atvejai, pranešė Statistikos departamentas.

Iš viso nuo pandemijos pradžios patvirtinti 199 397 koronaviruso atvejai. Šiuo metu serga 7 645 žmonės, 184 848 žmonės pasveiko.

Be to, per pastarąsias 24 valandas nuo koronaviruso mirė septyni žmonės. Nuo pandemijos pradžios iš viso žuvo 3 253 žmonės.

Per pastarąją parą pirmąją vakcinos dozę gavo 382 žmonės. Iš viso pirmąja doze buvo paskiepyti 164 089 žmonės, o visiškai paskiepyti — 73 103 žmonės.

Vyriausybė pratęsė karantiną iki kovo 31 dienos imtinai, o judėjimo tarp savivaldybių apribojimai pratęsti iki kovo 15 dienos. Taip pat panaikintas privalomas kaukių dėvėjimas atvirose vietose, kur nėra kitų žmonių, išskyrus šeimos narius.

Tegai:
Lietuva, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Policijos pareigūnas

Sulaikytas neblaivus Lietuvos kariuomenės karys

(atnaujinta 09:29 2021.03.01)
Kariui nustatytas vidutinis girtumas, dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas

VILNIUS, kovo 1 — Sputnik.

Vakar, apie 11:35 val., Vilniaus r., Nemenčinėlės k., kelio Vilnius–Utena 25-ame km, sustabdytas automobilis "Toyota Rav4", rašoma policijos pranešime.

Automobilį vairavo neuniformuotas Lietuvos kariuomenės karys (g. 1970 m.).

Jis buvo neblaivus, jo kraujyje nustatyta 2,33 prom. alkoholio. Įtariamasis uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
karys
F-35A Lightning II

"Forbes": JAV pripažįsta F-35 naikintuvų nesėkmę

(atnaujinta 11:59 2021.03.01)
Pažymima, kad augant konkurencijai F-35 dizainas buvo gerokai komplikuotas, o tai sulėtino plėtrą, padidino išlaidas ir sumažino projekto patikimumą

VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. JAV karinės oro pajėgos susitaikė su F-35 programos, kuri visą dešimtmetį buvo vienintelis bandymas pakeisti pagrindinį Amerikos naikintuvą F-16, nesėkme, rašo "Forbes".

Rusijos kariai
© Sputnik / Пресс-служба Минобороны РФ

Pažymima, kad augant konkurencijai F-35 dizainas buvo gerokai komplikuotas, o tai sulėtino plėtrą, padidino išlaidas ir sumažino projekto patikimumą. Todėl oro pajėgų vadai turėjo susitaikyti su tuo, kad negalėjo kompensuoti laiko patikrintų F-16 tuo pačiu F-35 skaičiumi. Ir kariškiai jau pripažįsta, kad jiems teks pradėti naują programą.

"JAV oro pajėgų kalbos apie būtinybę sukurti naujus lengvuosius naikintuvus yra tylus pripažinimas, kad F-35 "Lightning II" lėktuvų programa žlugo", — sakoma straipsnyje.

Be to, kaip teigia straipsnio autoriai, net jei Amerikos oro pajėgos vis dėlto taip bando, yra didelė tikimybė, kad scenarijus pasikartos, ir naujasis naikintuvas nepakeis F-16, tačiau vėl pasirodys esąs toks pat brangus, nepatikimas ir vidutiniškas kaip F -35.

Tegai:
Rusija, JAV, naikintuvai