Prezidentė jau šeštą kartą įteikė Globalios Lietuvos lyderių apdovanojimus, nuotrauka iš įvykio vietos

Grybauskaitė apdovanojo užsienyje gyvenančius ir į Lietuvą grįžusius lietuvius

32
(atnaujinta 09:54 2017.12.29)
Prezidentė jau šeštą kartą įteikė Globalios Lietuvos lyderių apdovanojimus

VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė Globalios Lietuvos lyderių apdovanojimus, taip įvertintino užsienyje gyvenančių ir dirbančių arba jau į Lietuvą sugrįžusių lietuvių aukštus profesinius pasiekimus, pranešė Prezidentūros kanceliarija.

"Skirtingai nei anksčiau, šiais metais daugumą apdovanojimų gavo sugrįžę ir kitus parvykti į Lietuvą paskatinę profesionalai", — pabrėžiama pranešime.

Prezidentės teigimu, tendencijos jau keičiasi — sugrįžtančių lietuvių skaičiai auga. Pernai sausio-lapkričio mėnesiais parvyko 13 tūkstančių, kai 2017 metais tuo pačiu laikotarpiu — jau beveik 17 tūkstančių.

Buvo paskelbtos devynios apdovanojimų nominacijos. Už į Lietuvą pritrauktas investicijas apdovanotas "Harbourtouch" Lietuvoje vadovas Tadas Vizgirda.

Už Lietuvoje diegiamas inovacijas apdovanojimas įteiktas VU Biotechnologijų instituto Mikroskysčių laboratorijos steigėjui ir vadovui Linui Mažučiui.

Už tarptautinę patirtį Lietuvos regionams apdovanotas Tauragės mero patarėjas Dovydas Kaminskas. Už tarptautinę patirtį pokyčiams — Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas.

Už lietuviškas idėjas pasauliui — startuolio "Trasfer Go" įkūrėjai.

Už tarptautinę patirtį Lietuvos verslui — Bostono lietuvė Rūta Lauken.

Už užsienio lietuvių telkimą — Čikagos lietuvių "Rotary" klubas.

Svarbiausias apdovanojimas "Už ilgametės veiklos nuopelnus" įteiktas Lietuvių fondui Čikagoje.

Specialus naujienų portalo "DELFI" apdovanojimas už Lietuvos vardo garsinimą įteiktas tilto Seule projekto autoriams architektų komandai "KILD".

Tarptautinių profesionalų tinklas "Global Lithuanian Leaders" įsteigtas 2009 metais ir vienija 1200 profesionalų iš 50 valstybių.

32
Tegai:
apdovanojimas, Globalios Lietuvos lyderių apdovanojimai, Dalia Grybauskaitė, Lietuva
Vakcinacija nuo koronaviruso

Dešimtys žmonių Lietuvoje pasiskundė šalutiniu vakcinos nuo COVID-19 poveikiu

(atnaujinta 14:45 2021.01.24)
Pažymima, kad kai kuriems netgi prireikė medicininės pagalbos, tačiau ne hospitalizacijos. Mirties atvejų nebuvo

VILNIUS, sausio 24 — Sputnik. Lietuvoje kelios dešimtys žmonių pasiskundė savo sveikatos būkle po vakcinacijos nuo COVID-19, pareiškė Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) Farmakologinio budrumo ir apsinuodijimų informacijos skyriaus vyresnioji patarėja Rugilė Pilvinienė, praneša TASS su nuoroda į Lietuvos žiniasklaidos priemones.

Anot jos, žmonės skundėsi raumenų skausmu, pykinimu, vėmimu, galvos skausmais, buvo ir tokių, kuriems smarkiai pakilo temperatūra.

Be to, kai kuriems vakcinuotiems dėl šalutinio poveikio prireikė medicininės pagalbos. Mirties atvejų nebuvo užfiksuota.

"Tačiau mes neturime duomenų, kad jiems (vakcinuotiems — Sputnik) prisireikė stacionarizavimo, ilgalaikio gydymo", — pasakė Pilvinienė.

Lietuvoje vakcinacija prasidėjo gruodžio 27 d. Pirmiausia buvo pradėta skiepyti personalą, kovojantį su koronavirusu. Tada buvo pradėta skiepyti kitas gyventojų grupes.

Naujausiais duomenimis, beveik devyni tūkstančiai gyventojų buvo visiškai paskiepyti, o daugiau nei 58 tūkstančiai žmonių gavo pirmąją dozę.

Lietuvoje užregistruota daugiau nei 176 tūkstančiai COVID-19 atvejų, pasveiko virš 119 tūkstančių žmonių, o mirė — 2649.

Prezidentas Gitanas Nausėda anksčiau pareikalavo iki liepos pradžios užtikrinti masinę respublikos gyventojų vakcinaciją. Kad Lietuva įgytų kolektyvinį imunitetą koronavirusui, reikia paskiepyti 70 procentų gyventojų.

Tegai:
vakcinacija, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Koronaviruso pandemija palyginta su Černobylio katastrofa
Europa nustatė tikslus sukurti kolektyvinį imunitetą koronavirusui
PSO pranešė apie didžiulį koronaviruso vakcinų trūkumą pasaulyje
Avarija

Kauno rajone eismo įvykis nusinešė trijų žmonių gyvybes

(atnaujinta 13:04 2021.01.24)
Nelaimė įvyko apie vidurnaktį netoli Ražiškių kaimo. Dėl išvažiavimo į priešpriešinio eismo juostą susidūrė trys automobiliai

VILNIUS, sausio 24 — Sputnik. Trys žmonės žuvo per automobilių avariją Kauno rajone, praneša Lietuvos policija.

Eismo įvykis įvyko šeštadienį, sausio 23 dieną, apie vidurnaktį netoli Ražiškių kaimo. Automobilis "Mercedes Benz E220", kurį vairavo 1997 metais gimęs vyras, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą. Jis susidūrė su priešpriešiais važiavusiais automobiliais "Toyota Prius", kurį vairavo vyras (g. 1987 m.) ir "Audi A8", vairuojamu moters (g. 1987 m.).

Eismo įvykio metu žuvo automobilio ",Mercedes Benz E220" vairuotojas ir "Toyota Prius" važiavusi keleivė (g. 1976 m.). Automobilio "Toyota Prius" vairuotojas dėl daugybinių sužalojimų paguldytas į ligoninę, kur sausio 24 d. 1:19 mirė.

Vykdomas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
Kauno rajonas, eismo įvykis
Dar šia tema
Rokiškyje pareigūnams teko ilgai gaudyti girtą "Mercedes-Benz" vairuotoją — video
Šakių rajone eismo įvykio metu sužeisti du nepilnamečiai
Kauno gatvėse fiksuojama mažiau nelaimių