Vaistinė, archyvinė nuotrauka

Vaistai atpigo: visiems receptiniams vaistams PVM sumažėjo iki 5%

103
(atnaujinta 17:02 2018.01.03)
Anksčiau toks PVM buvo taikomas tik tiems nekompensuojamiems receptiniams vaistams, kurie kainavo 300 eurų ir daugiau

VILNIUS, sausio 3 — Sputnik. Nuo 2018 metų sausio 1 dienos PVM tarifas visiems receptiniams vaistams sumažėjo nuo 21% iki 5%, primena Sveikatos apsaugos ministerija.

Nuo šiol lengvatiniu 5% PVM tarifu apmokestinami visi receptiniai vaistai — ir kompensuojamieji, ir nekompensuojamieji, todėl vaistinėse už juos mokėsime mažiau.

"Lengvatinio 5% PVM tarifo taikymas nekompensuojamiems receptiniams vaistams — dar vienas būdas mažinti vaistų kainas, kurios Lietuvoje vis dar yra gana didelės, lyginant su kitomis šalimis. Jis įneša daugiau socialinio teisingumo, nes leidžia dar labiau sumažinti vaistų kainas ir realiai padėti mūsų pacientams, kurie iki šiol buvo priversti nemažai mokėti už Lietuvoje įsigyjamus vaistus", — sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. 

Iki 2018 metų sausio 1 dienos lengvatinis 5% PVM tarifas buvo taikomas visiems kompensuojamiems vaistams (apie 2000 pavadinimų) ir tik tiems nekompensuojamiems receptiniams vaistams, kurie kainavo 300 eurų ir daugiau. (nekompensuojamų vaistų, kurie brangesni nei 300 eurų yra apie 100 pavadinimų).

Nauja kainodaros sistema

Verygos teigimu, kartu su lengvatinio PVM tarifo įsigaliojimu, remiantis ES šalių patirtimi rengiama nauja vaistų kainodaros sistema, kuri leis užtikrinti, kad vaistininkai pacientams siūlytų ne brangius, o pigesnius vaistus.

Naujoji vaistų kainodaros sistema pakeis iki šiol galiojusią regresinę procentinę antkainių sistemą, kuri netiesiogiai skatino vaistininkus parduoti brangesnį vaistą, nes kuo brangesnis vaistas buvo parduodamas, tuo didesnis buvo vaistinės antkainis. Tokia kainodaros sistema, kai vaistams nustatomi stabilūs antkainiai, leis užtikrinti, jog vaistinės nebus suinteresuotos parduoti kuo brangesnį vaistą, o vaistininkai rekomenduos pacientams pigiausią jam reikalingą vaistą.

Tokia tvarka, kai vaistams nustatomi stabilūs antkainiai, nepriklausantys nuo jų kainos ir leidžiantys užtikrinti, jog vaistinės objektyviai ir nešališkai pardavinės vaistus pacientams, galioja Švedijoje, Danijoje, Belgijoje, Islandijoje, Nyderlanduose ir kitose ES šalyse.

103
Tegai:
receptiniai vaistai, kainos, vaistai, pridėtinės vertės mokestis (PVM), Lietuva
Dar šia tema
Šiais metais lietuviai atnešė į vaistines 14 tūkst kg pasenusių vaistų
SAM patvirtina: vaistininkai prašo receptų nereceptiniams vaistams
Veryga: vaistininkai nesąžiningai parduodavo receptinius vaistus be recepto
Nuo lapkričio 80% bus kompensuojami antitromboziniai vaistai
Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis

Skvernelis: mokslo metai prasidės ugdymo įstaigose, o ne prie kompiuterių ekranų namų

(atnaujinta 18:38 2020.08.05)
Ministras pirmininkas pabrėžė, kad yra numatytos sąlygos, kada ugdymo procesas vyks įprasta tvarka, kada būtų įvedamos kaukės ir kada būtų svarstoma nuotolinio mokymosi būtinybė

VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Mokslo metai Lietuvoje prasidės ugdymo įstaigose, o ne nuotoliniu būdu, savo Facebook paskyroje parašė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

"Vaikai ir jų tėvai gali ramiai ruoštis Rugsėjo pirmosios šventei. Mokslo metai prasidės ugdymo įstaigose, o ne prie kompiuterių ekranų iš namų", — rašė jis.

Pasak premjero, ugdymo įstaigos veiks ir užtikrins mokinių bei mokytojų saugumą.

Taip pat Skvernelis pabrėžė, kad kartu su epidemiologais paruoštos sąlygos, kada ugdymo procesas vyks įprasta tvarka, kada būtų įvedamos kaukės ir kada būtų svarstoma nuotolinio mokymosi būtinybė.

"Esame pasirengę užtikrinti, kad nenukentėtų vaikų ugdymo kokybė, o tėvai galėtų ramiai dirbti", — pareiškė ministras pirmininkas.

Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinta 2147 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 403 asmenų, 1650 — pasveiko.

Pastaruoju metu Lietuvoje blogėja epidemiologinė padėtis, padaugėjo koronaviruso atvejų. Dabar respublikoje galioja nepaprastoji padėtis. Nuo rugpjūčio 1 dienos Lietuvoje galioja privalomo kaukių dėvėjimo režimas viešose uždarose patalpose.

Tegai:
koronavirusas, ugdymo įstaigos, Saulius Skvernelis
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuvoje — dar viena mirtis nuo koronaviruso
EK atsakas Nausėdai: ES šalys turėtų vengti vidaus sienų uždarymo dėl koronaviruso
Matematika

Kasiulevičius mano, kad prasti matematikos rezultatai yra pirmosios COVID-19 pasekmės

(atnaujinta 15:59 2020.08.05)
Jo teigimu, tai yra koronaviruso pirmosios bangos pasekmės, įrodančios ne Lietuvos viešojo sektoriaus tvarumą, o trapumą

VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Trečdalis moksleivių neišlaikė baigiamojo matematikos egzamino ir daugelis dėl to kaltins vaikus, mokyklą ar egzaminų centrą, rašo savo Facebook paskyroje Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto prodekano prof. Vytautas Kasiulevičius.

Jo teigimu, tai yra koronaviruso pirmosios bangos pasekmės, įrodančios ne Lietuvos viešojo sektoriaus tvarumą, o trapumą.

"Mokytojai ir vaikai liko vieniši nuotolinio mokymo džiunglėse. Tik jau pamiršome, kad visai neseniai tik labai maža visuomenės dalis išdrįso palaikyti paskutinį sykį sukilusius ir teisingų darbo ir socialinių sąlygų reikalavusius mokytojus", — rašo jis.

Jo teigimu, mokytojų atkakli kova ir galiausiai pralaimėjimas 2018 metais nuolankiai tylint didžiajai daliai visuomenės svariai prisidėjo prie šiandieninių rezultatų.

Pažymima, kad tikėtina, jog tikrasis sveikatos apsaugos sistemos tvarumo išbandymas laukia rudenį, po rinkimų.

Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinta 2147 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 403 asmenų, 1650 — pasveiko.

Pastaruoju metu Lietuvoje blogėja epidemiologinė padėtis, padaugėjo koronaviruso atvejų. Dabar respublikoje galioja nepaprastoji padėtis. Nuo rugpjūčio 1 dienos Lietuvoje galioja privalomo kaukių dėvėjimo režimas viešose uždarose patalpose.

Tegai:
koronavirusas, egzaminas, matematika
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Sostinės Užupyje rastas sprogmuo
EK atsakas Nausėdai: ES šalys turėtų vengti vidaus sienų uždarymo dėl koronaviruso