Skalbimo mašinos, archyvinė nuotrauka

Medikai susirūpinę dėl skalbimo kapsulių valgymo

284
(atnaujinta 18:02 2018.01.13)
Paaugliai, dalyvaujantys sąspietyje "Tide Pod Challenge", bando originaliai suvalgyti skalbimo kapsulę ir įrašyti šį procesą

VILNIUS, sausio 13 — Sputnik. Tinkle paaugliai iš viso pasaulio surengė pavojingą pramogą: jie valgo skalbimo kapsules ir įrašinėja tai, kai kurie iš jų jau pateko į ligoninę, praneša Sputnik Baltarusija.

Tuo metu kai sąspietis (angl. flash mob- Sputnik) "Tide Pod Challenge" populiarėja internete, gydytojai muša pavojaus varpais. Pasak medikų, skalbimo kapsulėse esantys etanolis, polimerai ir vandenilio peroksidas yra labai pavojingi. Jų valgymas sukelia ne tik laikinus sveikatos sutrikimus, bet ir gali tapti mirties priežastimi.

Pasak toksikologinės kontrolės centrų, 2017 metais nustatyta daugiau kaip 10 tūkstančių apsinuodijimo atvejų šiomis medžiagomis tarp vaikų nuo penkerių metų ir paauglių.

Jaunuoliai kramto kapsules su skalbimo priemone ir perduoda estafetę savo draugams. Savo ruožtu tie daro tą patį.

Yra žinoma, kad šis sąspietis prasidėjo dar 2015 metais, kai vaikas, kuris norėjo suvalgyti mėlyną ir raudoną skalbimo kapsulę, pranešė, kad jos panašios į marmeladą ir atrodo skaniai.

284
Tegai:
skalbimo milteliai, gydytojai, flešmobas
Dar šia tema
Pavargai nuo rutinos — nusimauk kalnes: kaip vyko flešmobas Europoje
Instagram įvardijo dešimt populiariausių pasaulio miestų 2017-aisiais
Fotofaktas: trys gražiausios pasaulio merginos ir jų Instagram
Dabar tegul pavasaris ateina: lietuviai Instagram dalinasi žiemos vaizdais
Vilniaus Kalėdų eglės įžiebimas Instagram
Discussion