Lėlė, archyvinė nuotrauka

Disidentė: Lietuvos prezidentė, policija ir teismai slepia pedofilijos bylą

791
(atnaujinta 09:06 2018.01.15)
Lietuvos Laisvės premijos laureatė Nijolė Sadūnaitė palygino 1991 metų sausio 13-osios dienos įvykius su tragedija, įvykusia mirusio Drąsiaus Kedžio šeimoje, kuris susidorojo su dukros prievartautoju

VILNIUS, sausio 14 — Sputnik. Vienuolė Nijolė Sadūnaitė po Laisvės premijos  įteikimo, sausio 13 dieną Seime vykstančio 1991 metų sausio 13-osios dienos įvykių 27-ųjų metinių minėjimo metu, pasakė kalbą apie Lietuvos dorovę.

Sadūnaitė pasmerkė dabartinę Lietuvos teismų sistemą ir nesąžiningus teisėjus. Ji priminė apie tragediją, kuri įvyko 2012 metais Kedžių šeimoje.

Tada verslininkas Drąsius Kedys nušovė Kauno apygardos teismo teisėją Joną Furmanavičių už savo dukters 8-metės Deimantės seksualinį prievartavimą. Po to Deimantės tėvas buvo nužudytas (tyrimas taip ir nenustatė, kas ir kaip tai padarė), o Deimantę iš šeimos, kurioje ji buvo auginama, jėga paėmė 240 ginkluotų Lietuvos policininkų.

Kedžių šeimoje įvykusi tragedija tapo visos Lietuvos tragedija. 

Pasak Sadūnaitės, žmonės, kurie stojo ginti Lietuvą prie Seimo ir Vilniaus televizijos bokšto 1991 metais sausio 13-ąją dieną, yra panašūs į žmones, kurie gynė Kedžių šeimos teisę į Deimantės globą.

Teismas nusprendė grąžinti Deimantę jos motinai (kuri pati ir atidavė Deimantę  seksualiai išnaudoti), tai reiškia, kad atidavė mergaitę į žmonių, prieš kuriuos ji liudijo, rankas.

Praėjo aštuoneri metai, tačiau visuomenėje mergaitės daugiau niekas nematė. Sadūnaitė priminė, kad iškart po Deimantės pagrobimo viešojoje erdvėje pasirodė filmukas, kuriame kažkokiomis medžiagomis apsvaiginta mergaitė sako, kad ji turi aštuonias rankas, o kiek vėliau buvo paviešintos netikros šios mergaitės nuotraukos, kad įtikintų visuomenę, kad Deimantė yra gyva.

Pasak Sadūnaitės, mergaitės, tikriausiai, nebėra gyvųjų tarpe.

Laikraščiai, archyvinė nuotrauka
© Photo: Depositphotos

"Iki šiol joks pareigūnas, taip pat ir mergaitės poėmį organizavęs tuometinis policijos generalinis komisaras — dabar premjeras neprisiėmė atsakomybės už valstybės nebesaugomą, o iš tiesų,  tai visiškai izoliuotą mergaitę, kuri šiuo metu galėtų net interneto erdvėje bendrauti, deje internetas tyli", pažymi Sadūnaitė.

Pasak Sadūnaitės, mergaitės likimu susirūpinę piliečiai iki šiol reikalauja iš valdžios institucijų tiesos apie Deimantės likimą, rengia akcijas, tačiau atsakingi pareigūnai į tai niekaip nereaguoja, "tyli ir laisva save vadinanti didžioji žiniasklaida".

"Šios analogų Lietuvos istorijoje neturinčios daugiametės pilietinės akcijos atžvilgiu yra vykdoma totali informacinė blokada. <…> Tad noriu jūsų paklausti: kas čia? Ar tai ta laisvė, dėl kurios mes, negailėdami gyvybės, aukojomės 1991 metų sausio 13-ąją?" — klausia Sadūnaitė.

Be to, laureatė priminė prezidentei Daliai Grybauskaitei apie neištesėtą pažadą išsamiai ištirti šią situaciją.

Savo kalbos pabaigoje Sadūnaitė kreipėsi į Lietuvos vadovę, su prašymu ministrui pirmininkui Sauliui Skverneliui ir Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui iki vasario 16 dienos pateikti duomenis, ar Deimantė gyva, ir informuoti visuomenę apie dabartinę merginos buvimo vietą.

Sadūnaitė pabrėžė, kad Lietuvos šimtmečio sukaktimi ji negalės džiaugtis ir švęsti jos, kol negaus sąžiningo atsakymo į šį klausimą.

"Savo nekaltų žmonių aimanoms ir kančioms akla valstybė ir visuomenė, apsimetanti, kad nematė vaiko ašarų, negirdėjo jo klyksmo, švenčianti ir šokanti ant savo pačios pražudytų vaikų kapų, neturi ateities", — sako laureatė.

"Parodykite jos kapelį", — paprašė ji prezidentę Grybauskaitę, kuri buvo salėje, tačiau nekalbėjo, "kad mes šiandien galėtume ją aplankyti, padėti gėlių, nusilenkti, pasimelsti ir atsiprašyti, kad nesugebėjome jos išsaugoti".

Sadūnaitės manymu, Deimantė, tikriausiai, buvo nužudyta, nes dabar mergina tapusi mergaitė gana atsakingai galėtų duoti parodymus teisme apie pedofilus, užimančius svarbias pareigas dabartinėje Lietuvos Respublikoje.

Pasak Sadūnaitės, tai buvo padaryta, galbūt tam, kad šis baisus aukštų pareigūnų pedofilų nusikaltimas nebūtų ištirtas, o kaltininkai liktų nenubausti.

Pasitraukusi iš tribūnos Sadūnaitė vėl grįžo prie mikrofono ir pasakė susirinkusiems: "Prezidentė man ką tik pasakė, kad ji niekada nežinojo ir nežino, kur yra Deimantė Kedytė. O aš žinau!"

791
Tegai:
pedofilija, Sausio 13-osios įvykiai, Nijolė Sadūnaitė, Dalia Grybauskaitė, Lietuva
Temos:
Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (60)
Vasario 25-oji

Kokia šiandien diena: vasario 25-osios šventės

(atnaujinta 19:54 2021.02.24)
Vasario 25 yra 56-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 309 dienos

Šiandien saulė teka 07:19, leidžiasi 17:45, dienos ilgumas 10 val. 26min.

Mėnulis (jaunatis) teka 08:26 val., leidžiasi 19:36 val.

Savo vardadienį šiandien švenčia Alma, Margiris, Notangas, Rasa, Regimantas, Valdonė, Viktoras.

Vasario 25-oji Lietuvos istorijoje

1336 metais vokiečių ordino kariuomenė (kryžiuočiai) apgulė Pilėnų pilį Žemaitijoje, ginamą kunigaikščio Margirio. Negalėdami apsiginti, pilies ginėjai sudegino visą turtą ir patys susidegino.

1891 metais gimė poetas Faustas Kirša. Mirė 1964 m.

1931 metais gimė kalbininkas, vertėjas, mokytojas Arnoldas Piročkinas.

1996 metais alpinistas ir keliautojas Vladas Vitkauskas įkopė į aukščiausią Pietų Amerikos kalną Akonkagvą (6959 metrų aukščio) Argentinoje Andų kalnyne ir tapo 22-uoju pasaulio alpinistu, kuriam pavyko įkopti į aukščiausių kalnų viršūnes visuose žemynuose.

1997 metais mirė tuometinio Lietuvos Seimo narys, pirmosios Lietuvos vyriausybės po nepriklausomybės atkūrimo 1990 metais finansų ministras Romualdas Sikorskis.

1998 metais dvigubą pilietybę (JAV ir Lietuvos) iki šiol turėjęs Valdas Adamkus vien Lietuvos piliečiu tapo, likus vienai dienai iki jo inauguracijos — vasario 26-osios dienos.

2013 metais eidamas 85 metus mirė žinomas rašytojas Mykolas Sluckis.

Vasario 25-oji pasaulio istorijoje

1947 metais sulaukęs 48-erių metų amžiaus, mirė žymiausias Čikagos gangsteris Alas Kaponė.

1964 metais Kasijus Klėjus, žinomas Muhamedo Ali pavarde, tapo pasaulio profesionalų bokso sunkaus svorio čempionu, Majamyje (JAV) nokautavęs Sonį Listoną.

1990 metais per rinkimus Indijoje žuvo mažiausiai 60 žmonių.

1993 metais prisaikdintas pirmasis per pastaruosius 32 metus civilis Pietų Korėjos prezidentas King Jangsamas.

1994 metais žydas Baruhas Goldšteinas Hebrono mečetėje sušaudė 43 maldininkus ir pats buvo mirtinai sumuštas įpykusių musulmonų.

1997 metais mirė amerikiečių chemikas, atradęs cheminį elementą plutonį, Glenas Teodoras Siborgas. Gimė 1912 m.

2011 metais Škotijos universitetas, kuriame susipažino ir studijavo Didžiosios Britanijos princas Viljamas ir jo sužadėtinė Keit Midlton, įsteigė jų garbei skirtą stipendiją (70 tūkst. svarų).

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Gaisras

Šiais metais labai padaugėjo gaisruose traumuotų žmonių

(atnaujinta 16:37 2021.02.24)
Pasak vyriausiojo specialisto, svarbiausia taisyklė kilus gaisrui — pirmiausia kviesti pagalbą telefonu 112, o tada įvertinti situaciją, ar šalia yra tinkamų gesinimo priemonių (gesintuvų, nedegių audinių, vandens), ir ar pats gesindamas gaisrą žmogus nenukentės

VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Šiemet labai padaugėjo gaisruose sužalotų žmonių, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Gaisruose nukentėjo 31 žmogus, pernai tuo pačiu metu tokių asmenų buvo 22. Praėjusį savaitgalį per 3 dienas gaisruose buvo traumuoti 8 žmonės.

Pasak Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausiojo specialisto Gintaro Zonio, daugelis žmonių kilus gaisrui stengiasi nuslėpti tai, kas vyksta, ir įsivaizduoja, kad gali jį užgesinti savo jėgomis.

"Tai nėra blogai, jeigu, sakykim, užsidegė metalinė šiukšlių dėžė, stovinti ant nedegaus paviršiaus. Ją užtenka užpilti vandeniu ir išvėdinti patalpą. Bet dažniausiai kilus gaisrui žmonės skuba, plikomis rankomis daužia stiklą, prisiliečia prie įkaitusių paviršių ar medžiagų, bėgioja gaisro vietoje su šlepetėmis ar basi. Tad dažniausiai nudega rankas ir kojas", — sakė jis.

Zonio teigimu, senyvo amžiaus žmonės patys paprastai nesiryžta atlikti gesinimo veiksmų. Jie dažniausiai skambina skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.

"Gaisras būna kilęs vienoje patalpoje, o žmogus užsidaręs kitoje žiūri televizorių visu garsu, nes neretai tokiame amžiuje suprastėja klausa. Kai pajunta dūmų kvapą, gaisras namuose jau būna įsišėlęs. Žmogus bando skambinti ugniagesiams, bet iš baimės ir streso jam nebepavyksta surinkti numerio. Tad pagalbą dažniausiai iškviečia kaimynai", — pasakojo vyriausias specialistas.

Taip pat nemažai gaisrų kyla ir virtuvėje, pamiršus joje verdantį puodą.

Zonio teigimu, baigiantis žiemai ir temperatūrai lauke svyruojant nuo 20 laipsnių šalčio iki 6 laipsnių šilumos, elektros įrenginiuose susikaupia kondensatas, ypač jeigu elektros instaliacija nekeista 30 metų, ir dėl trumpojo jungimo nešildomuose pastatuose kyla gaisrai.

Pasak vyriausiojo specialisto, svarbiausia taisyklė kilus gaisrui — pirmiausia kviesti pagalbą telefonu 112, o tada įvertinti situaciją, ar šalia yra tinkamų gesinimo priemonių (gesintuvų, nedegių audinių, vandens), ir ar pats gesindamas gaisrą žmogus nenukentės. Ir dar — būtinai įsigyti autonominį dūmų detektorių, kuris laiku ir aiškiai informuos apie kilusį gaisrą.

Tegai:
gaisras, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas
Dar šia tema
Savaitgalį ugniagesiams 11 kartų teko dirbti vandenyje ir ant ledo
Specialistai priminė apie galimus neigiamus gyvsidabrio termometro padarinius
Kaune ugniagesiai gelbėjo į požeminį konteinerį įkritusią moterį