Ryanair, archyvinė nuotrauka

"Ryanair" leidžia į saloną pasiimti tik vieną mažą kuprinę

923
(atnaujinta 10:23 2018.01.15)
Nuo pirmadienio "Ryanair" keičia bagažo taisykles, nuo šiol krepšio su ratukais negalima pasiimti į saloną

VILNIUS, sausio 15 — Sputnik. Sausio 15 dieną pradėjo galioti naujos "Ryanair" bagažo taisyklės, rašoma įmonės tinklalapyje.

Į lėktuvo saloną nebebus galima pasiimti didesnių rankinio bagažo vienetų — tik vieną nedidelį, pavyzdžiui, rankinę ar kompiuterio krepšį. Išimtis — turintiems 5 eurus į vieną pusę kainuojančią įlaipinimo pirmenybę (Priority Boarding).

"Jei neįsigijote Pirmenybė ir 2 salono krepšiai, savo krepšio su ratukais negalėsite pasiimti į lėktuvą. Prie vartų Jūsų krepšys nemokamai bus paimtas į bagažo skyrių", — rašo bendrovės spaudos tarnyba.

Mažo krepšio matmenys negali viršyti 35x20x20 centimetrų, jis turi lengvai tilpti po sėdyne priešais keleivį. Galima pasiimti ir vieną 55 x 40 x 20 centimetrų dydžio krepšį su ratukais, kuris neturi viršyti 10 kilogramų svorio. Prie vartų šis krepšys nemokamai bus paimtas į bagažo skyrių.

Už taisyklių pažeidimą reikės sumokėti 50 eurų už kiekvieną bagažo vienetą prie išvykimo vartų, be to, dėl to gali tekti atidėti skrydžio laiką.

Pokyčiai nebus visiška naujiena "Ryanair" keleiviams — jeigu skrenda pilnas lėktuvas, oro linijos iš paskutinių keleivių jau ir anksčiau paimdavo didesnius lagaminus. Todėl žmonės kartais atvykdavo anksčiau ė oro uostą, stovėdavo eilėje, kad iš jų nebūtų atimtas rankinis bagažas.

Taigi nuo šiol naujovės tokios.

Galima turėti du rankinio bagažo vienetus, tačiau į saloną  — pasiimti tik vieną. Mažasis — iki 35x20x20 — į saloną. Didysis — iki 55 x 40 x 20 — atiduodamas. Registruojamas bagažas — didėja svoris, nuo 15 iki 20 kilogramų. Sumažėja mokestis už jį — nuo 35 eurų iki 25 eurų.

923
Tegai:
rankinis bagažas, bagažas, Ryanair
Dar šia tema
"Ryanair" lėktuvą skridusį iš Kauno į Londoną lydėjo naikintuvai
"Ryanair" paskelbė apie naują maršrutą iš Kauno
Bolt Food

Seime kreiptasi į socialinės apsaugos ir darbo ministrą dėl "Bolt Food" streiko

(atnaujinta 13:08 2020.07.15)
Pranešama, kad Tomas Tomilinas prašo esant poreikiui suteikti teisinę pagalbą nuskriaustiems žmonėms ir parengti pasiūlymus dėl tokio pobūdžio civilinių santykių teisinio reglamentavimo

VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. Maisto pristatymo platformos "Bolt Food" darbuotojams ruošiantis streikui, Seimo narys Tomas Tomilinas kreipėsi į socialinės apsaugos ir darbo ministrą, praneša Seimo spaudos tarnyba.

Pranešama, kad Tomilinas prašo esant poreikiui suteikti teisinę pagalbą nuskriaustiems žmonėms ir parengti pasiūlymus dėl tokio pobūdžio civilinių santykių teisinio reglamentavimo.

"Streikas prieš robotus. Tai pagaliau įvyko ir Lietuvoje. Masinio įdarbinimo skaitmeninių platformų išnaudojami žmonės visame pasaulyje šaukiasi pagalbos ir griebiasi "šiaudo" — bando ginti savo teises naudojantis tradicine darbo teise, kalba apie "streiką", neturėdami darbuotojo teisinio statuso ir būdami formaliais "verslininkais", — sakė jis.

Taip pat Seimo narys pažymi, kad tokių atvejų tik daugės, nes plintant robotizacijai, nauji darbai atsiranda tik labai aukštos pridėtinės vertės kategorijose ir ten, žemiausioje grandyje, kur žmonių tariamam "verslui", o iš tiesų alinančiam darbui už 1000–1500 eurų "į rankas" vadovauja skaitmeniniai algoritmai, o ne žmonės.

Parduotuvė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

"Nors šis konkretus streikas susijęs su mažinamais įkainiais, akivaizdu, kad kurjeriams rūpi ar rūpės ir saugumo, ir sveikatos temos. Turime skubiai parengti valstybės strategiją dėl tokio pobūdžio komercinių santykių plėtros ir poreikio ginti sistemiškai išnaudojamų žmonių teises, kurie net formaliai neturi darbuotojo statuso", — savo laiške ministrui rašė Tomilinas.

Pabrėžiama, kad Valstybinė darbo inspekcija (VDI) turi prievolę padėti, konsultuoti darbo konfliktu metu, tačiau šiuo atveju ji, panašu, neturi įgaliojimų padėti. VDI yra pavaldi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

Anksčiau žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad liepos 15 dieną, nuo 11:00 iki 15:00, Vilniuje ketina streikuoti "Bolt Food" kurjeriai. Skelbta, kad pagrindiniai streikuojančių reikalavimai yra atnaujinti 3 eurų bazinį pristatymo įkainį, vykdyti atsakingesnę įdarbinimo politiką ir "gerbti patyrusius kurjerius".

Tegai:
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, maistas, Seimas
Dar šia tema
Lietuva vidaus rinkoje pasiskolino 10 mln. eurų
Pranckietis: balsavimo internetu per Seimo rinkimus nebus
Skvernelis: Lietuvos ir Lenkijos partnerystė garantuoja, kad Baltijos šalys nebus ES sala
Koronaviruso testas, archyvinė nuotrauka

COVID-19 Lietuvoje: per parą nustatytas net 21 naujas atvejis, Kaune didelis židinys

Kaune įmonėje "Hegelmann Transporte" kilus koronaviruso protrūkiui tiriami apie 200 šios bendrovės transporto departamento darbuotojų

VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. Per parą nustatyti 21 naujas koronaviruso atvejai, skelbiama Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) koronaviruso svetainėje.

Per Sveikatos apsaugos ministerijoje vykusią spaudos konferenciją Nacionalinis visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė Rolanda Lingienė sakė, kad iš viso per parą nustatyti 7 nauji atvejai, o 14 atvejų nustatyti Kaune į šią statistiką dar neįtraukti.

Pasak Lingienės, Iš septynių penki atvejai yra įvežtiniai, o du — vietiniai. Ji sakė, kad po vieną atvejį registruota Klaipėdos ir Marijampolės apskrityse, trys — Vilniuje, du — Kaune.

Atvejis užfiksuotas Klaipėdoje, tai įvežtinis atvejis iš Ukrainos, susirgo tolimųjų reisų vairuotojas. Jis liepos 4 dieną grįžo iš Ukrainos, o liepos 12 dieną, pajutęs pirmuosius simptomus, kreipėsi į Klaipėdos universitetinę ligoninę, kur jam ir buvo nustatyta ši liga, sakė Lingienė.

Antrasis įvežtinis nustatytas Vilniaus apskrityje, iš Barselonos grįžusiam asmeniui. Dėl dar vieno galimai įvežtinio atvejo kol kas vyksta tyrimas. Asmuo grįžo iš Lenkijos liepos 6 dieną, kitą dieną jau pajuto pirmuosius simptomus, laikėsi izoliacijos. Sąlytį su juo turėję šeimos asmenys taip pat izoliavosi. Šiuo metu nustatyta, kad šeimoje yra mažametis, kuris lanko lopšelį-darželį "Karuselė", kuriame birželio 25 dieną buvo nustatytas susirgęs vaikas.

Dar vienas atveji nustatytas Šalčininkų rajono gyventojui. Jis liepos 11 dieną asmuo pajuto COVID-19 būdingus simptomus, buvo hospitalizuotas į Šalčininkų ligoninę, o liepos 14 dieną jam buvo patvirtinta infekcija. Marijampolės apskrities gyventojas simptomus pajuto liepos 10 dieną, jis pristatytas į Šakių ligoninę, kur jam nustatyta COVID-19 liga.

Įmonėje "Hegelmann Transporte" susirgę asmenys visi atvyko iš Uzbekistano. Spaudos konferencijoje Lingienė sakė, kad NVSC laikosi prielaidos, jog darbuotojai iš Uzbekijos jau atvyko užsikrėtę koronavirusu.

Anot jos, laikomasi versijos, kad visi įmonėje nustatyti užsikrėtę žmonės atvyko į Lietuvą jau užsikrėtę Uzbekijoje, nes jie susirgo per inkubacinį periodą.

"Jeigu atsimenate, prieš keletą dienų kalbėjome apie Vilniuje užsikrėtusį asmenį, kuris atvyko iš Uzbekijos. Tas asmuo atvyko tuo pačiu lėktuvu, ir mes tvirtinama savo hipotezę, kad jis užsikrėtė lėktuve", — užsiminė NVSC vadovė.

Be to ji pridūrė, kad visi didelį sąlytį su susirgusiais įmonės darbuotojais turėję asmenys, o tokių buvo 31, buvo izoliuoti.

NVSC Kauno departamento Užkrečiamų ligų valdymo skyriaus vedėja Orina Ivanauskienė sakė, kad iki liepos 2 dienos į "Hegelmann Transporte" jau buvo atvykusių ir daugiau darbuotojų iš Uzbekijos. Iš viso į įmonę dirbti atvyko 24 darbuotojai iš šios šalies.

Bendras oficialus susirgimų skaičius Lietuvoje šiuo metu siekia 1882. Mirė 79 sirgusieji, dar 12 mirė dėl kitų priežasčių. VIs dar serga 209 žmonės, pasveiko 1582, 127 asmenys yra izoliacijoje.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
Lietuva, COVID-19, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Žmogus oro uoste

Estijos pasienio postuose ketinama įdiegti automatinę veido atpažinimo sistemą

(atnaujinta 13:08 2020.07.15)
Estijos vidaus reikalų ministerija rengia veido atpažinimo sistemos ir automatinių sienų kontrolės vartų tiekimo konkursą

VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. Veido atpažinimo sistema bus skirta atpažinti trečiųjų šalių piliečius, pranešė portalas "ERR.ee".

Tokia sistema automatiškai nuskaito žmogaus veidą ir palygina jį su visos Europos duomenų baze. Pasak Estijos vidaus reikalų ministerijos Informacinių technologijų ir pasienio tarnybų plėtros skyriaus vedėjo Rometo Saaliste, ši sistema padidins pasieniečių efektyvumą.

"Pasieniečiai gaus papildomą įrankį, kuriame automatinė sistema padės atpažinti asmenį. Visos sistemos tikslas — padaryti procesą patikimesnį", — aiškino jis.

Nauji automatiniai sienos kontrolės vartai automatiškai patikrins asmens veidą ir asmens dokumentą. Anot jo, toks sprendimas paspartins ES piliečių sienos kirtimą.

"Europos Sąjungos piliečiams sienos kirtimas bus neabejotinai lengvesnis. Šie automatiniai vartai padidina pralaidumą", — sakė jis.

Šiuo metu nežinoma, kada tiksliai naujos technologijos bus įdiegtos sienos perėjimo punktuose.

Tegai:
kontrolė, pasienis, Estija
Dar šia tema
Skvernelis: Lietuvos ir Lenkijos partnerystė garantuoja, kad Baltijos šalys nebus ES sala
Lietuva ir Estija susitarė susivienyti siekdamos didesnio finansavimo iš ES