Lietuvos rankinio rinktinė, archyvinė nuotrauka

Lietuva nedavė Latvijai šanso patekti į Pasaulio čempionatą

27
(atnaujinta 11:32 2018.01.15)
Sekmadienį Klaipėdoje baigėsi 2019 metų Pasaulio rankinio čempionato atrankos etapas; Lietuvos rinktinė pasiekė 100 procentinį rodiklį trijose rungtynėse ir pateko į kitą atrankos etapą, kurį 2019 metais surengs Vokietija ir Danija

VILNIUS, sausio 15 — Sputnik. Tik grupės nugalėtojas patenka į kitą atkrintamų varžybų (play-off) etapą ir prieš lemiamą sekmadienio susitikimą Latvijos ir Lietuvos rinktinės turėjo po du laimėjimus.

Pirmiausia latviai pavargo kovodami su Gruzijos rinktine, tačiau galų gale nugalėjo ją (24:21), o Izraelio rinktinę jie nugalėjo tiesiog per paskutines sekundes (29:28).

Lietuvos rinktinė į lemiamą susitikimą ėjo tvirtesniais žingsniais. Izraelio komandą Mindaugo Andriuškos globotiniai sutriuškino su rezultatu 36:20, o rungtynėse su Gruzija tenkinosi kuklesne pergale — 24:20. Tai reiškė, kad, norint laimėti pirmąją vietą ir tęsti kovą už kelialapį į 2019 metų Pasaulio čempionatą lietuviams rungtynėse su latviais tereikėjo sužaisti lygiosiomis.

Lemiamose rungtynėse pelnyti taškus pradėjo Latvijos rinktinės lyderis Dainis Krištopans, tačiau šeimininkai greitai perėmė iniciatyvą į savo rankas, be to,  prie vartų puikiai žaidė Giedrius Morkūnas. Tai leido lietuviams įsiveržti į priekį —  5: 2.

Latviai paprašė pertraukos, Aivis Jurdžs įsiveržė į priekį  su savo partneriais ir bendromis pastangomis svečiai atstatė pusiausvyrą — 7:7. Be to, pirmojo kėlinio pabaigoje jie sugebėjo pirmą kartą pirmauti rungtynėse, tačiau likusių iki pertraukos šešių sekundžių Lietuvos komandai buvo gana, kad sulygintų rezultatą (pasižymėjo Mindaugas Dumčius) — 15:15.

Prieš antrosios žaidimo pusės pradžią šeimininkai prarado dėl traumos Vaidotą Grosą. Tačiau sėkmingas Morkūno žaidimas paskutiniame etape ir sėkmingos komandos lyderio Aideno Malašinsko atakos leido lietuviams vėl įsiveržti į priekį — 21:17.

Latvijos rankininkai iki pačios žaidimo pabaigos įnirtingai bandė pasivyti varžovą, tačiau Lietuvos rinktinė kaimynams neleido priatrėti arčiau nei dviem taškais — 29:27.

Taigi, Lietuvos rinktinė pasiekė 100 procentinį rodiklį (trys laimėjimai trejose rungtynėse) ir pateko kitą Pasaulio čempionato atrankos etapą, kurį 2019 metais surengs Vokietija ir Danija.

27
Tegai:
rankinis, Pasaulio rankinio čempionatas, Klaipėda, Lietuva
Dar šia tema
MIA "Rossija segodnia" atidarė FIFA 2018 spaudos centrų karštąsias linijas
Pasaulio futbolo čempionatas specialiajame Sputnik projekte
Meilutytė baigė darbą su treneriu Andrijausku
Lietuvos piloto salto "Dakare-2018"
Vyras už grotų

Lietuvoje nuteistasis grasino psichiatrei pataisos namuose

(atnaujinta 14:04 2021.04.21)
Nuteistasis pareikalavo nutraukti jam taikomą gydymą ir išsiųsti jį į kalėjimo ligoninę, nors gydytojai pareiškė, kad stacionarinis gydymas nereikalingas

VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. Marijampolės pataisos namuose nuteistasis grasino gydytojai-psichiatrei susižaloti. Apie tai praneša Kalėjimų departamento spaudos tarnyba.

Policijos pareigūnai
© Sputnik / Владислав Адамовский

Balandžio 20 dieną pas gydytoją-psichiatrę dukart ėjęs nuteistasis reikalavo nutraukti jam taikomą gydymą ir vežti jį į Laisvės atėmimo vietų ligoninę.

Pataisos įstaigos medikų teigimu, bausmę atliekančiam asmeniui buvo skirtas tinkamas gydymas ir ligoninės gydymo paslaugų nereikėjo. Pakartotinai antrąkart balandžio 21 dieną pas gydytoją psichiatrę atėjęs nuteistasis ją išplūdo necenzūriniais žodžiais ir grasino susižaloti pats. Medikė įvykio metu sužeista nebuvo, tačiau patyrė stresą.

Dėl įvykio Marijampolės pataisos namų direktoriui pateiktas tarnybinis pranešimas. Kalėjimų departamento prie Teisingumo ministerijos direktorius Virginijus Kulikauskas nurodė Marijampolės pataisos namų vadovybei kompleksiškai spręsti klausimą dėl medikų saugumo bendraujant su nuteistaisiais pacientais. Tai jau ne pirmas nuteistųjų incidentas su medikais šioje laisvės atėmimo įstaigoje.

Tegai:
Lietuva, pataisos namai, Kalėjimų departamentas, nuteistieji
Vakcinacija Lietuvoje

Lietuvoje pradedama vakcinacija "Jenssen" preparatu nuo COVID-19

(atnaujinta 13:01 2021.04.21)
Pirmą šios vakcinos siuntą Lietuva gavo balandžio 13 dieną. Tačiau gamintojas paprašė laikinai pristabdyti vakcinos realizavimą, kol bus ištirti reti šalutinių poveikių atvejai Jungtinėse Valstijose

VILNIUS, balandžio 21— Sputnik. Trečiadienį farmacijos kompanijos "Janssen Pharmaceutica NV" 4 800 vakcinos dozių, esančių Ekstremalių sveikatai situacijų centro sandėlyje (ESSC), bus paskirstyta vakcinacijos centrams, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Pabrėžiama, kad tik viena doze skiepijamos "Janssen" vakcinos bus skirtos vakcinuoti senjorus, lėtinėmis ligomis sergančius ligoninėse gydomus pacientus, taip pat asmenis, vykstančius dirbti į Lietuvos diplomatines ir konsulines įstaigas užsienio valstybėse.

Tai ketvirtoji vakcina nuo COVID-19, užregistruota naudojimui Europos Sąjungoje. Pirmą šios vakcinos siuntą Lietuva gavo balandžio 13 dieną. Tačiau gamintojas paprašė laikinai pristabdyti vakcinos realizavimą, kol bus ištirti reti šalutinių poveikių atvejai Jungtinėse Valstijose.

Antrasis karantinas respublikoje galioja nuo lapkričio pradžios. Šalies valdžia jį pratęsė iki vasaros pradžios. Tuo tarpu buvo nuspręsta sušvelninti kai kuriuos apribojimus, numatant išimtis asmenims, turintiems imunitetą COVID-19. Tarp jų persirgę COVID-19, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR arba antigeno testu, taip pat žmonės, kurie gavo vakciną nuo COVID-19, užregistruotą EVA.

Per visą laiką Lietuvoje buvo nustatyta per 236,5 tūkst. koronaviruso atvejų, daugiau kaip 3,8 tūkst. mirė.

Tegai:
vakcinacija, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Dar šia tema
"Bloomberg": Ukraina puolė vaikytis nereikalingų vakcinų
Anykščių rajone nustatyta dar neidentifikuota koronaviruso mutacija
Santarose įrengiamos naujos reanimacijos vietos sunkiems COVID-19 pacientams