Raudonas autobusas, archyvinė nuotrauka

Vilniuje visi autobusai bus nudažyti raudona spalva

139
(atnaujinta 15:23 2018.01.15)
Unifikuojamos Lietuvos sostinės autobusų ir troleibusų spalvos, iš įvairiaspalvių autobusai taps vienos raudonos spalvos, o troleibusai paliks dvispalviai, tik jų raudona spalva sutaps su autobusų spalva

VILNIUS, sausio 15 — Sputnik. Artimiausiu metu visi Vilniaus autobusai ir troleibusai bus nudažyti vienodomis spalvomis, praneša portalas eBus.lt.

Šiuo metu sostinės viešasis transportas — įvairiaspalvis. Vieni mieste važinėjantys autobusai mėlynai geltoni, kiti — sidabriniai, treti — tokie, kokie atkeliavo nupirkti iš skirtingų Europos miestų.

Miesto savivaldybė nusprendė, kad visi sostinėje važinėjantys autobusai ir troleibusai turėtų būti nudažyti ta pačia raudona spalva.

Tačiau, pasak bendrovės "Vilniaus viešasis transportas" laikinai einančio technikos direktoriaus pareigas Mindaugo Žalkausko, vėliau dėl troleibusų persigalvota. Baimindamasi, kad vilniečiai nepradėtų painioti tais pačiais maršrutais važinėjančių transporto priemonių, Vilniaus miesto savivaldybė priėmė sprendimą troleibusus palikti dvispalvius, tik pakeisti dabartinę raudoną spalvą tokia pačia, kokia šiuo metu naujai perdažomi autobusai.

Pasak Žalkausko, raudona spalva pasirinkta, nes ji — ryški, o viešasis transportas turi skirtis bendrame sraute.

Naują dizaino koncepciją miestui sukūrė Vilniaus dailės akademijos studentė Elena Lašaitė, tai — Vilniaus miesto ir Vilniaus dailės akademijos bendradarbiavimo projektas. Pirmieji nauja spalva nudažyti privačių vežėjų "Isuzu" autobusai pristatyti praėjusių metų rugsėjo pradžioje.

Netrukus į miestą atvyksiantys nauji autobusai ir troleibusai jau bus nudažyti naujomis spalvomis. Senuosius žadama perdažyti laipsniškai.

"Pradėjome nuo senųjų "Volvo" autobusų, kurie į miestą atvyko maždaug prieš dešimtmetį. Šiuo metu dar eksploatuojame 88 tokias transporto priemones, pamažu jie keičia spalvą iš sidabrinės į raudoną", — pasakoja Žalkauskas.

Vėliau ateis eilė ir 58 už ES lėšas bei pagal Klimato kaitos programą pirktiems sidabriniams "Castrosua", "Solaris Urbino", MAN "Lion‘s City" autobusams.

Neseniai bendrovės "Vilniaus viešasis transportas" įsigyti MAN autobusai bus dažomi vėliausiai — trys dešimtys autobusų ir taip yra raudoni, skiriasi tik jų atspalvis.

Pasak Žalkausko, vieną autobusą perdažyti užtrunka maždaug savaitę. Kai transporto priemonės — nenaujos, nuvažiavusios po keletą šimtų tūkstančių kilometrų, tenka jas ne tik dažyti, bet ir nuo kėbulo šalinti rūdis, glaistyti.

Iš viso vilniečiai žada perdažyti apie 150 autobusų, 100 iš jų — standartinio 12 metrų, 50 — 18 metrų ilgio.

Nauji autobusai ir maršrutai Vilniuje
© Sputnik /
Nauji autobusai ir maršrutai Vilniuje
139
Tegai:
viešasis transportas, Lietuva, Vilnius
Temos:
Eismo pakeitimai Vilniuje (50)
Dar šia tema
Vilniaus viešojo transporto priemonių parką papildys 40 naujų troleibusų
Arčiau svečių: naujas susisiekimas su oro uostu
Įlipk į autobusą ir pasimatuok tautinius drabužius: akcija Vilniuje
Discussion