Pakruojo rajono vandens telkinių vandens kokybės patikrinimas, nuotrauka iš įvykio vietos

Aplinkosaugininkai: Kruojos upė nors ir putoja, tačiau neužteršta

54
(atnaujinta 09:58 2018.01.16)
Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, reaguodami į pakruojiškių būgštavimus dėl Pakruojo rajono vandens telkinių švarumo, atliko šių telkinių vandens kokybės tyrimus

VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Socialiniuose tinkluose išsakytus pakruojiškių būgštavimus, kad per jų miestą tekančios Kruojos vanduo gali būti užterštas, nes putoja, išsklaidė Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, praneša Aplinkos apsaugos departartamento spaudos tarnyba.

Jie atliko išsamius Pakruojo rajono vandens telkinių — Kruojos ir Obelės upių bei Pakruojo ir Petraičių tvenkinių — tyrimus. Rezultatai parodė, kad šių telkinių vandens kokybė yra gera, kad jis tinkamas gyventi ir veistis gėlavandenėms žuvims.

Šiaulių regiono aplinkosaugininkai itin daug dėmesio skiria minėtiesiems vandens telkiniams dėl 2016 metais įvykusios ekologinės nelaimės, kai, kilus didžiuliam gaisrui vienoje Radviliškio įmonėje, labai daug jam gesinti panaudoto užteršto vandens pateko į Obelės upę ir Petraičių tvenkinį.

Pernai šių vandens telkinių būklė atsikūrė, o rudenį Petraičių tvenkinys buvo įžuvintas. Į jį jau paleista tūkstančiai žuvų — daugiau kaip 8,5 tūkstančio karpių, per 3,2 tūkstančio lydekų, 2,5 tūkstančio ešerių.

54
Tegai:
vandens kokybės tyrimas, vandens telkiniai, Aplinkos apsaugos departamentas, Kruojos upė, Lietuva
Dar šia tema
Nors į aplinką pateko pavojingų atliekų, pavojaus žmonių sveikatai nėra
Aplinkosaugininkai tiria Minijos upės ekologinę nelaimę
Už Neries taršą Upės gatvėje kaltininkai mokės daugiau kaip 600 tūkst eurų
Paukščių būrys, archyvinė nuotrauka

Artėjantį savaitgalį paukščių palydos

(atnaujinta 08:46 2020.09.30)
Ateinantis savaitgalis skirtas paukščiams į šiltesnius kraštus išlydėti

VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Lietuvoje, kaip ir daugelyje Europos šalių, organizuojamos rudeninės sparnuočių palydos, praneša Aplinkos ministerija.

Saugomų teritorijų direkcijos kartu su Lietuvos ornitologų draugija kviečia gamtos bičiulius įsilieti į nuolat gausėjantį stebėtojų būrį ir skaičiuoti išskrendančius paukščius.

Spalio 3-ąją Nemuno deltos regioninio parko direkcija paukščių palydas organizuos Ventės rage prie švyturio. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija kviečia tą rytą sutikti ant Parnidžio kopos prie Saulės laikrodžio ir skaičiuoti bei palydėti paukščius. Metelių regioniniame parke prie Lankytojų centro susirinkę paukščių stebėtojai keliaus aplink Dusios ežerą ir stebės poilsiaujančių sparnuočių būrius. Išlydėti išskrendančius paukščius Žuvinte ir jo apylinkėse kviečia Žuvinto biosferos rezervato direkcija. Paukščių stebėtojai bus laukiami ir Kamanų gamtiniame rezervate.

Šiemet per šią tradicinę akciją, kuri rengiama nuo 1993 metų, migruojančius paukščius stebės ir mėgins suskaičiuoti tūkstančiai žmonių beveik visoje Europoje. Vėliau tarptautinė paukščių apsaugos organizacija "BirdLife International" apibendrins ir paskelbs skaičiavimo rezultatus.

Tegai:
paukščiai
Vandens kranas

Užbalių vandenvietėje viršyta leistina arseno norma

(atnaujinta 22:13 2020.09.29)
Šiuo metu Užbalių vandenvietė tiekia vandenį 34 namų ūkiams

VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Vilkaviškio rajono Užbalių kaimo gyventojai laikinai negalės naudoti viešai tiekiamo geriamojo vandens maistui ruošti ir gėrimui, jame užfiksavus didžiausią leistiną koncentraciją viršijantį arseno kiekį, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. 

Šiuo metu Užbalių vandenvietė tiekia vandenį 34 namų ūkiams.

Buvo nustatyta, kad arseno koncentracija vandenyje viršijo leistiną 10 µg/l ribinę vertę, t. y. jame užfiksuota 17,3 µg/l arseno.

UAB "Vilkaviškio vandenys" nurodyta aprūpinti gyventojus geriamuoju vandeniu kitais alternatyviais būdais, informacija apie cheminį vandens užterštumą taip pat perduota Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijai.

Šioje Vilkaviškio rajono vandenvietėje padidėjęs arseno kiekis (16,61 µg/l) buvo nustatytas ir 2018 metais, tuomet geriamojo vandens tiekimas maistui taip pat buvo laikinai sustabdytas. Geriamojo vandens tiekimas iš šios vandenvietės buvo atnaujintas 2019 metų pradžioje, laboratorinių tyrimų rezultatais patvirtinus, kad arseno koncentracija jame atitiko teisės aktais nustatytus reikalavimus.

Tegai:
vanduo