Pakruojo rajono vandens telkinių vandens kokybės patikrinimas, nuotrauka iš įvykio vietos

Aplinkosaugininkai: Kruojos upė nors ir putoja, tačiau neužteršta

39
(atnaujinta 09:58 2018.01.16)
Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, reaguodami į pakruojiškių būgštavimus dėl Pakruojo rajono vandens telkinių švarumo, atliko šių telkinių vandens kokybės tyrimus

VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Socialiniuose tinkluose išsakytus pakruojiškių būgštavimus, kad per jų miestą tekančios Kruojos vanduo gali būti užterštas, nes putoja, išsklaidė Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, praneša Aplinkos apsaugos departartamento spaudos tarnyba.

Jie atliko išsamius Pakruojo rajono vandens telkinių — Kruojos ir Obelės upių bei Pakruojo ir Petraičių tvenkinių — tyrimus. Rezultatai parodė, kad šių telkinių vandens kokybė yra gera, kad jis tinkamas gyventi ir veistis gėlavandenėms žuvims.

Šiaulių regiono aplinkosaugininkai itin daug dėmesio skiria minėtiesiems vandens telkiniams dėl 2016 metais įvykusios ekologinės nelaimės, kai, kilus didžiuliam gaisrui vienoje Radviliškio įmonėje, labai daug jam gesinti panaudoto užteršto vandens pateko į Obelės upę ir Petraičių tvenkinį.

Pernai šių vandens telkinių būklė atsikūrė, o rudenį Petraičių tvenkinys buvo įžuvintas. Į jį jau paleista tūkstančiai žuvų — daugiau kaip 8,5 tūkstančio karpių, per 3,2 tūkstančio lydekų, 2,5 tūkstančio ešerių.

39
Tegai:
vandens kokybės tyrimas, vandens telkiniai, Aplinkos apsaugos departamentas, Kruojos upė, Lietuva
Dar šia tema
Nors į aplinką pateko pavojingų atliekų, pavojaus žmonių sveikatai nėra
Aplinkosaugininkai tiria Minijos upės ekologinę nelaimę
Už Neries taršą Upės gatvėje kaltininkai mokės daugiau kaip 600 tūkst eurų