Druska, archyvinė nuotrauka

Mokslininkai nustatė, kad druska gali sukelti silpnaprotystę

51
(atnaujinta 14:28 2018.02.26)
Eksperimentai parodė, kad didelis druskos kiekis maisto produktuose sukelia demenciją pelėms

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Didelis druskos vartojimas yra susijęs su smegenų kraujagyslių ligomis ir kognityviniais sutrikimais, padarė išvadą mokslininkai iš Kornelio universiteto (JAV), jų tyrimų rezultatai paskelbti moksliniame leidinyje Nature Neuroscience.

Amerikiečių tyrimas yra pirmasis šioje srityje. Mokslininkai sugebėjo nustatyti ir įrodyti didelės druskos vartojimo santykį su smegenų kraujagyslių ligomis ir kognityviniais sutrikimais

Atitinkami eksperementai buvo vykdomi su pelėmis: jų dieta buvo sudaryta iš didelio kiekio druskos. Galiausiai gyvūnams išsivystė silpnaprotystė. Kai kuriais atvejais arterinio kraujo spaudimo padidėjimas užfiksuotas nebuvo, nors žmogui hipertenzija yra pirmoji druskos pertakliaus maiste pasekmė.

Siekiant pariktinti, ar peles serga silpnaprotyste, buvo atliekami testai: labirintų praėjimas, lizdų statymas, o taip pat daiktų atpažinimas. Galimas druskos poveikis žmogaus demencijos vystymuisi dar nėra nustatytas.

Tyrėjams taip pat pavyko nustatyti tokios druskos įtakos smegenims mechanizmą, ir išbandyti specialų preparatą, blokuojantį tam tikras medžiagas, kurios susidaro esant jos pernalyg dideliui kiekiui organizme.

Tyrimai šioje srityje, kaip pažadėjo Amerikos mokslininkai, tęsis.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) rekomenduoja suaugusiems kasdien suvartoti tik apie 5 gramus druskos. Pasak ekspertų, dauguma žmonių žymiai viršija šią ribą.

51
Tegai:
druska, moksliniai tyrimai, maistas, JAV
Temos:
Medicina ir sveikata (378)
Dar šia tema
Mokslininkai papasakojo, kada įprotis daryti asmenukes tampa liga
Mokslininkai įvardijo artėjančios mirties požymius
Mokslininkai nustatė ryšį tarp tautos mentaliteto ir alkoholizmo
Mokslininkai išsiaiškino, ką patiria žmonės po mirties
Mokslininkai išaiškino, kuo žalingas miegas lėktuve
Maxima

Šiaulių regione dviem "Maximos" darbuotojoms nustatyta COVID-19 liga

(atnaujinta 12:45 2020.10.22)
Iš viso nuo koronaviruso pandemijos pradžios COVID-19 diagnozuota 26 "Maximos" darbuotojams, iš kurių 19 darbuotojų yra pilnai pasveikę ir sugrįžę į darbus

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Trečiadienį Šiauliuose esančios "Maxima XX" parduotuvės administracijos darbuotojai bei Joniškyje "Maxima XX" parduotuvės kasininkei nustatytas koronavirusas, praneša prekybos tinklo spaudos tarnyba.

Prekybos tinklo "Maxima" atstovai nurodo, kad šiuo metu neturi žinių, kad daugiau Šiauliuose, Tilžės gatvėje 225, ir Joniškyje, Upytės gatvėje 19, esančių "Maxima XX" parduotuvių darbuotojai jaustų COVID-19 būdingus simptomus.

"Abi darbuotojos gydosi namuose, taip pat saviizoliavosi ir kiti "Maxima" darbuotojai, kurie turėjo galimai artimą kontaktą su COVID-19 užsikrėtusia kolegе", — sakė prekybos tinklo "Maxima" komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Šiaulių "Maxima XX" parduotuvės administracijos darbuotoja paskutinį kartą darbe buvo spalio 16 dieną. Jai COVID-19 testas buvo atliktas spalio 20 dieną. Kaip pranešama, artimo sąlyčio nei su pirkėjais, nei kitais toje pačioje "Maximos" parduotuvėje dirbančiais kolegomis nebuvo.  

Joniškio "Maxima XX" parduotuvės kasininkė paskutinį kartą darbe buvo spalio 17 dieną. Jai COVID-19 testas buvo atliktas spalio 20 dieną. Darbuotoja pirkėjus aptarnavo kasoje, kurioje įrengta apsauginio organinio stiklo pertvara. Galimai artimas kontaktas buvo su dviem kolegomis, kurie šiuo metu saviizoliuojasi namuose.  

Dvylikoje šalies savivaldybių, kur nuo spalio 26 dienos bus įvestas karantinas, apsiperkantiems "Maximos" parduotuvėse bus galimybė nemokamai gauti vienkartinę veido kaukę. Šiuo metu nemokamai apsauginės veido kaukės yra dalinamos Raseiniuose, kur yra įvestas lokalus karantinas.

Iš viso nuo koronaviruso pandemijos pradžios COVID-19 susirgimai yra diagnozuoti 26 "Maximos" darbuotojams, iš kurių 19 darbuotojų yra pilnai pasveikę ir sugrįžę į darbus. Iki šiol dėl COVID-19 yra ištirti 773 prekybos tinklo "Maxima" darbuotojai. Šiuo metu 10 darbuotojų testo atsakymų dar laukiama.

Tegai:
Maxima LT, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Savivaldybės pagal COVID-19 sergamumą bus skirstomos į šviesoforo spalvų zonas
Kariuomenė skirs karius į pagalbą Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui
Veryga papasakojo, kokiu atveju globos įstaigų pacientai bus vežami į ligonines
COVID-19 testas

Šalyje antrą dieną eilės mušamas COVID-19 atvejų rekordas

Trečiadienį vyriausybė nusprendė paskelbti karantiną 12-oje savivaldybių nuo spalio 26 iki lapkričio 9 dienos

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Per pastarąją parą Lietuvoje nustatyti 424 užsikrėtimai koronavirusu, praneša Sveikatos apsaugos ministras (SAM).

Ketvirtadienio duomenimis, iš viso šalyje patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms siekia 8663. Pasveikusių žmonių skaičius yra 3773.

Izoliacijoje esančių asmenų skaičius (sergančių, sąlytį turėjusių, iš paveiktų teritorijų atvykusių, kuriems išduoti sprendimai aktualiu 14 dienų laikotarpiu) — 31 575. Nuo birželio 1 dienos įvežtinių atvejų nustatyta 366.

Iš viso per dieną buvo atlikti 10 212 koronaviruso tyrimai, per visą laiką — 925 758 tyrimai.

Trečiadienį vyriausybė nusprendė paskelbti karantiną 12-oje savivaldybių nuo spalio 26 iki lapkričio 9 dienos.

Atsižvelgiant į nepalankią koronaviruso epidemiologinę situaciją, karantiną buvo pasiūlyta įvesti Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono, Švenčionių rajono savivaldybių teritorijose.

Šią savaitę, nuo spalio 19 dienos iki spalio 25 dienos imtinai, Raseinių, Kelmės, Šiaulių, Joniškio, Švenčionių, Plungės, Radviliškio, Skuodo, Kauno, Šilalės, Šakių, Vilniaus ir Trakų rajonų, taip pat Elektrėnų, Druskininkų, Šiaulių, Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso (COVID-19). Šiose 19 savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas negu kitose Lietuvos savivaldybėse.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Veryga papasakojo, kokiu atveju globos įstaigų pacientai bus vežami į ligonines
Epidemiologas suabejojo ​​galimybe visiškai sunaikinti koronavirusą  
Šiaulių regione dviem "Maximos" darbuotojoms nustatyta COVID-19 liga