Sniegas kaime, archyvinė nuotrauka

Įspėjimai dėl blogų oro sąlygų: ragina net apsirūpinti maisto atsargomis

312
(atnaujinta 11:46 2018.01.18)
Ugniagesiai įspėja, kad atokiau gyvenančius, vyresnius žmones dėl viso pikto reikėtų aprūpinti ir atsargomis – maistu, geriamuoju vandeniu, kuru

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Ugniagesiai įspėja, kad šiemet dėl šaltos žiemos padaugėjo gaisrų, o didėjantis kritulių kiekis gali pridaryti nemenkų bėdų ir atokiau gyvenantiems žmonėms, praneša LRT.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovas Aurimas Gudžiauskas pabrėžė, kad atokiau gyvenančius, vyresnius žmones dėl viso pikto reikėtų aprūpinti ir atsargomis — maistu, geriamuoju vandeniu, kuru.

"Kyla sunkumų, kai susiduriama su didesniu sniego kiekiu, nes būna apsunkintas ugniagesių patekimas prie atokesnių vietų. Tad reikėtų rūpintis, kad keliai būtų kuo geriau nuvalyti, kuo turėtų pasirūpinti ne tik gyventojai, bet ir seniūnijos", — teigia Gudžiauskas.

Gudžiauskas taip pat perspėja dėl gaisrų pavojaus, kurių šiemet, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, padaugėjo — šiemet jau įvyko 80 gaisrų, kuriuose žuvo vienas žmogus.

"Šiemet — padidėjęs gaisrų skaičius, nors žuvusių skaičius mažesnis. Kuo didesni šalčiai, kuo jie ilgiau trunka, tuo daugiau gaisrų ir aukų", — teigia specialistas ir kaip vienas iš pagrindinių nelaimių priežasčių įvardija nesutvarkytas krosnis, neišvalytus dūmtraukius bei neatsakingą kuro laikymą.

312
Tegai:
ugniagesiai, sniegas