Pinigai ir antrankiai, archyvinė nuotrauka

Kauno progimnazijos buhalterė pasisavino 50 tūkst eurų biudžeto lėšų

24
(atnaujinta 12:01 2018.01.18)
Pusantrų metų buhaltere dirbusi moteris už įstaigos pinigus įsigijo kelis televizorius, baldus ir daug kitų daiktų

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Ikiteisminio tyrimo metu išaiškinta, kad 44-erių metų vyriausioji buhalterė nuo 2013 metų rugpjūčio iki 2014 metų pabaigos Kauno progimnazijai skirtas lėšas panaudojo pirkdama prekes  asmeninėms reikmėms, išsiaiškino Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

Tyrimo metu surinkta duomenų, kad vyriausioji buhalterė iš 13 Kaune veikiančių bendrovių pirko kelis televizorius, kompiuterinę įrangą, žaislus, sauskelnes, kavos aparatą, baldus, šviestuvus ir grindinio trinkeles. Už pirkinius ji atsiskaitydavo savo namuose ar darbovietėje, prisijungdama prie progimnazijos atsiskaitomųjų sąskaitų ir atlikdama pavedimus jos turimais pinigais.

Išaiškinta, kad per beveik pusantrų metų buvusi Kauno progimnazijos vyriausioji buhalterė, atsiskaitydama už įvairius asmeninius pirkinius, pasisavino daugiau kaip 50 tūkstančių eurų mokymosi įstaigos pinigų.

Norėdama nuslėpti savo aferą, buvusi progimnazijos darbuotoja įsigytus pirkinius siųsdavo pasiimti savo sutuoktinį. Pastarasis ant pasiimamų prekių sąskaitų faktūrų pasirašydavo ne savo pavarde, o suklastodavo progimnazijos direktoriaus pavaduotojo ūkio reikalams, tuomet atsakingo už  pirkimus, parašą.

Tiriant mokymosi įstaigos lėšų pasisavinimo aplinkybes buvo nustatyta, kad per tą laikotarpį progimnazijos vadovė nekontroliavo buhalterinę apskaitą tvarkiusios vyriausiosios buhalterės, kelerius metus tinkamai neorganizavo materialinių vertybių įsigijimo bei jų nurašymo inventorizacijų.

Moteris kaltinama apgaulingu apskaitos tvarkymu ir tūkstantinių lėšų pasisavinimu, jos sutuoktinis — dokumentų klastojimu ir prisidėjimu prie pinigų pasisavinimo. Progimnazijos direktorei, aplaidžiai tvarkiusiai mokymosi įstaigos lėšas, taip pat iškelta baudžiamoji byla.

FNTT aiškinasi milijonines sumas siekiančias nelegalias taksi pajamas >>

Tyrimo metu buvo apklausta daugiau kaip 20 liudytojų — prekes pardavusių bendrovių darbuotojai, progimnazijos darbuotojai ir kaltinamų sutuoktinių artimieji. Kaltinamieji neatlygino progimnazijai padarytos žalos.

Už pasisavintus pinigus buhalterė įsigijo žaislus, sauskelnes, kelis televizorius, kavos virimo aparatą, baldus, vonios įrangos detales, grindinio trinkeles ir tai tik jos asmeninių pirkinių, įsigytų už mokymosi įstaigai skirtas lėšas.

24
Tegai:
lėšų pasisavinimas, juodoji buhalterija, nusikaltimas, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), Lietuva
Dar šia tema
Dėvėtų drabužių parduotuvių tinklas nuslėpė 800 tūkst eurų pajamas
Metalu prekiavusi Kauno įmonė nesumokėjo valstybei 1,2 mln PVM mokesčio
Finansinių nusikaltimų tyrimų taryba prašo papildomo milijono eurų