Žydrūnas Ilgauskas, archyvinė nuotrauka

Ilgausko kalba Klivlande: "JAV geriausia šalis pasaulyje"

75
(atnaujinta 16:50 2018.01.19)
Klivlande(Ohajo valstija) buvo įteikti apdovanojimai už 2017-ųjų sporto pasiekimus, vienas jų buvo įteiktas praeityje žinomam Lietuvos krepšininkui, o dabar JAV piliečiui Žydrūnui Ilgauskui

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Buvęs NBA klubo "Cleveland Cavaliers" centro puolėjas Žydrūnas Ilgauskas pripažintas žmogumi, kuris savo asmeninio atsidavimo ir pasiekimų dėka garbingai atstovavo ir populiarino sportą Klivlande.

Už vietos "Cavaliers" Ilgauskas sužaidė 12 iš 13 sezonų NBA (paskutinįjį praleido "Miami Heat"), vidutiniškai kiekvienose rungtynėse pelnydavo po 13,8 taško ir atkovodavo  po 7,7 kamuolius. Jis paliko "Cavaliers" kaip komandos lyderis pagal atkovotų kamuolių (5904), blokų (1269) ir sužaistų rungtynių (771) skaičių.

Gerai apibūdino Ilgauską NBA žvaigždė LeBron James, su kuriuo jie žaidė vienoje komandoje paskutinius septynis sezonus (2003-2010).

"Jam teko nueiti sunkų kelią, atsižvelgiant į jo problemas su jo kojomis. Tačiau jis surado savyje jėgų

įveikti visus sunkumus ir tapti tikru lyderiu. Komandoje Žydrūnas buvo visos mūsų žaidimo chemijos pagrindas. Jis yra ne tik labai talentingas žaidėjas, bet ir didis žmogus, kuris visada bus šalia", — pabrėžė James.

2014 metų kovo 9 dieną pagerbdama žaidėją "Cavaliers" komanda arenos palubėse pakabino 11-uoju numeriu pažymėtus Ilgausko marškinėlius. Lietuvis tapo trečiu europiečiu, kurio marškinėlius pagerbė NBA komanda. Anksčiau taip pagerbti Draženas Petrovičius ir Vlade Divacas.

Tačiau tais pačiais 2014 metais Ilgauskas neteko Lietuvos pilietybės, nes tapo JAV piliečiu (po Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos piliečiai negali turėti dvigubos pilietybės).

Dabar Ilgauskas kalba taip: "Tai man daug reiškė. Kai atvykau, nežinojau, ar žaisiu čia ilgai. Bet vėliau aš gavau žalią kortą, vedžiau, atsirado vaikų. Tada supratau, kad čia praleisiu visą likusį gyvenimą. Tikiu, kad Jungtinės Valstijos — geriausia šalis pasaulyje. Noriu būti jos dalimi".

Ilgauskas vedęs amerikietę Jennifer, jie augina du Lietuvoje įvaikintus vaikus.

Taip pat verta paminėti, kad nuo 90-ųjų vidurio Ilgauskas nė karto nežaidė Lietuvos rinktinėje tarptautiniuose turnyruose. 2008 metais jis, tiesa, norėjo sužaisti Olimpinėse žaidynėse Pekine, tačiau "Cleveland" uždraudė Žydrūnui net galvoti apie tai dėl to, kad jis neturėjo draudimo ir rizikos pasunkinti traumą.

75
Tegai:
krepšinis, apdovanojimas, Žydrūnas Ilgauskas, JAV
Dar šia tema
Krepšininkai broliai Ball sužaidė pirmąsias rungtynes Lietuvoje
Skandalinga Bolų krepšininkų šeimynėlė atvyko į Lietuvą
Lietuviai nugalėjo kosoviečius antroje krepšinio rungtynių pusėje
Prezidentė grįžo namo su "Lietkabelio" krepšininkais
"Telšių" krepšininkas rungtynių metu nokautavo kitą savo komandos žaidėją
Regitra

Pratęstas per karantiną baigusių galioti pradedančiųjų vairuotojo pažymėjimų galiojimas

(atnaujinta 14:15 2021.01.20)
Šis pakeitimas aktualus tiems, kurie, neturėdami 2 metų vairavimo patirties, pažeidė Kelių eismo taisykles ir turi baigti papildomus mokymus

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. "Regitra" pradedantiesiems vairuotojams, kurių vairuotojo pažymėjimai baigia galioti per karantiną, pratęsė jų galiojimo terminą karantino laikotarpiui ir dar 45 dienoms po jo pabaigos, praneša bendrovės spaudos tarnyba.

Automobiliai
© Sputnik / Владислав Адамовский

Pabrėžiama, kad šis pakeitimas aktualus tiems, kurie, neturėdami 2 metų vairavimo patirties, pažeidė Kelių eismo taisykles ir turi baigti papildomus mokymus.

Įprastai šiuos mokymus reikia pabaigti per vienerius metus nuo pažeidimo padarymo dienos ir tik tuomet galima pasikeisti pradedančiojo vairuotojo pažymėjimą į 10 metų galiojantį.

"Susisiekimo ministerija pratęsė papildomų mokymų baigimo terminą, tad logiška pratęsti ir pradedančiųjų vairuotojo pažymėjimų galiojimą", — teigė "Regitros" generalinio direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas.

Priminta, kad pradedantieji vairuotojai, kuriems terminas baigti papildomus mokymus baigiasi karantino metu, šiuos mokymus galės baigti per 30 kalendorinių dienų jam pasibaigus.

Taip pat informuojama, kad pradedantieji vairuotojai pasikeisti vairuotojo pažymėjimą į ilgalaikį gali internetu.

Tegai:
KET pažeidimus, vairuotojo pažymėjimas, Regitra
Dar šia tema
KET pažeidę pradedantieji vairuotojai papildomus mokymus galės baigti po karantino
Dėl susiklosčiusios COVID-19 padėties Vyriausybė stabdo vairuotojų praktinį mokymą
Aptikti šaudmenys, nuotrauka iš įvykio vietos

Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje sulaikyti šaudmenys ir narkotikai

(atnaujinta 11:16 2021.01.20)
Pasieniečiai sustabdė sunkvežimį su priekaba, kuriuo buvo gabenami aštuoni automobiliai. Viename iš jų jie aptiko slėptuvę

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Gardino pasieniečiai pasienyje su Lietuva sustabdė pažeidėjus, kurie bandė gabenti šaudmenis ir narkotikus, praneša Baltarusijos valstybės sienos komitetas.

Agentūros svetainėje rašoma, kad sunkvežimis su priekaba, kuriame buvo aštuoni lengvieji automobiliai, įvažiavo į Privalkos (Raigardo) patikros punktą. Per kratą pasieniečiai viename iš šių automobilių rado 55 įvairius šovinius ir du marihuanos pakelius.

Pasieniečiai panašų radinį rado tame pačiame kontrolės punkte praėjusių metų gruodžio 31 dieną. Vieno per sieną gabenamų automobilių sėdynėje ir bagažinėje buvo rasta 60 šovinių.

Visos priekabomis gabenamos transporto priemonės buvo perkamos aukcionuose Europoje, JAV ar Kanadoje. Jos buvo gabenamos tranzitu į Ukrainą.

Ekspertizė atliekama abiem atvejais. Pasieniečiai neatmeta, kad jie yra susiję vienas su kitu.

Tegai:
Baltarusija, Lietuva
Dar šia tema
Baltarusijoje užkirto kelią daugiau nei trijų dešimčių šovinių importui iš Lietuvos
Kauno centre neblaivus vyras padegė šaudmenis