Dirbtinis neuroninis tinklas suranda dvynius, archyvinė nuotrauka

Neuroninis tinklas atrado "meniškus" žymių politikų dvynius

36
(atnaujinta 12:55 2018.01.23)
Nauja App Store programėlė netikėtai sudomino vartotojus, nes leidžia atrasti savo dvynį garsiuose paveiksluose

VILNISU, sausio 23 —Sputnik. Programėlė "Google Arts & Culture" jau antrą savaitę lyderiauja tarp populiariausių nemokamų App Store produktų. Tokios netikėtos meno serverio paklausos priežastis — nauja funkcija, kuri leidžia vartotojams atrasti į save panašų portretą viename iš pasaulio muziejų. Reikia tiesiog padaryti asmenukę, dirbtinis neuroninins tinklas apdoros ją ir pasiūlys kelis variantus. Be to, programėlė parodo panašumo su meno kūriniu laipsnį procentais. Kol kas ši funkcija psiekiama tik JAV teritorijoje, tačiau pakeitus geolokacijos parodymus savo išmaniajame, galima išbandyti šią programėlės savybę bet kurioje šalyje. RIA Novosti surinko garsių politikų dvynius meno kūriniuose.

Vladimiras Putinas

Didžiausią sutapimą su Rusijos prezidento Vladimiro Putino atvaizdu neuroninis tinklas surado Anglijos baroneto Viljamo Ficgerberto iš Tisingtono, Derbiširio grafystės portrete. Paveikslą nutapė Anglijos nacionalinės tapybos mokyklos įkūrėjas Viljamas Hogartas. Šiuo metu pavekslas yra Pietų Australijos menų galerijoje.

Владимир Путин и портрет английского баронета Уильяма Фитцгерберта
© Фото : Google Arts & Culture
Putino dvynys

Donaldas Trampas

Amerikos prezidentą programėlė atrado Konstantino Melnikovo paveiksle. Rusijos realistinio meno institute galima atrasti šio garsaus architekto jūrininko portretą.

Дональд Трамп и матрос с картины Константина Мельникова
© Фото : Google Arts & Culture
Trampo dvynys

Petro Porošenko

Ukrainos prezidento dvyniu tapo Amerikos verslininkas Robertas Morrisas — vienas iš JAV steigėjų, jo parašas padėtas ant Nepriklausomybės deklaracijos. Jis dar vadinamas "Amerikos revoliucijos finansistu". Morriso portretas yra Naujojo Orleano meno muziejuje.

Петр Порошенко и американский предприниматель Роберт Моррис
© Фото : Google Arts & Culture
Porošenko dvynys

Sergejus Lavrovas

Rusijos URM vadovą programėlė palygino su Amerikos politiku Garoldu Lekleru Ikesu. Jis garsus tuo, kad ilgiausiai ėjo vidaus reikalų ministro pareigas: 13 metų — su prezidentais Franklinu Ruzveltu ir Gariu Trumenu.

Сергей Лавров и американский политик Гарольд ЛеКлер Икес
© Фото : Google Arts & Culture
Lavrovo dvynys

Elžbieta II

Labai simboliškas yra karalienės Elžbietos II ir pirmosios JAV ponios Eleonoros Ruzvelt panašumas. Žurnalistė, žmogaus teisių gynėja, Ranklino Ruzvelto žmona ir Teodoro Ruzvelto dukterėčia buvo viena populiariausių XX amžiaus pradžios JAV politinių figūrų.

Королева Елизавета II и Элеонора Рузвельт
© Фото : Google Arts & Culture
Karalienės dvynys

Angela Merkel

Angelos Merkel muziejaus dvynį neuroninis tinklas rado Viljamo Hogarto garsiajame paveiksle "Šeši Hogarto tarnų veidai". Akivaizdu, kad paveikslo herojė jaunesnė už Merkel, bet tarp jaunosios Merkel nuotraukų galima atrasti ir labai panašų į nutapytą paveksle veidą. Meno kūrinys laikomas Londono muziejuje "Tate Britain".

Ангела Меркель и картина Уильяма Хогарта Шесть голов слуг Хогарта
© Фото : Google Arts & Culture
Merkel dvynys

Emmanuelis Macronas

Jauno Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono veido bruožus programėlė surado garsaus XVI amžiaus Europos valstybės veikėjo Karlo V portrete. Įdomu tai, kad Karlas V taip ir nesugebėjo užkariauti Prancūzijos, o štai jo šiuolaikiniam dvyniui tai sėkmingai pavyko.

Президент Франции Эмманюэль Макрон и император Священной Римской империи Карл V
© Фото : Google Arts & Culture
Macrono dvynys

Si Dzinpingas

Kinijos liaudies respublikos pirmininkas Si Dzinpingas netikėtai surado dvynį Rembranto autoportrete. Tapytojas pavaizdavo save tuo metu, kai  tapė paveikslą. Drobė saugoma Vašingtono Nacionalinėje meno galerijoje.

Председатель КНР Си Цзиньпин и автопортрет Рембрандта ван Рейна
Si Dzinpingo dvynys

Bašaras al-Asadas 

Pasirodo, Sirijos prezidentas Bašaras al-Asadas panašus į Brazilijos menininko Alberto da Veiga Gugnardo "Tramdytoją". Panašumo priduoda ryškūs ūsai. Portretas saugomas Rio de Žaneiro šiuolaikinio meno muziejuje.

Президент Сирии Башар Асад и картина Альберто да Вейга Гугнарда Укротитель
© Фото : Google Arts & Culture
Bašaro Al-Asado dvynys

Aleksandras Lukašenko

Baltarusijos prezidentui Aleksandrui Lukašenko programėlė parinko dvynį ant Britanijos tapytojo Marko Gertlerio paveikslo "Vyro su peteliške portretas". Tiksliai nežinoma, kas yra paveikslo herojaus prototipas, tačiau akivaizdu, kad Lukašenko į jį labai panašus. Portretas priklauso Londono muziejui "Ben Uri Gallery".

Президент Белоруссии Александр Лукашенко и Портрет мужчины в бабочке Марка Гертлера
© Фото : Google Arts & Culture
Lukašenko dvynys
36
Tegai:
dirbtinis intelektas, menas, politikai
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir premjeras Saulius Skvernelis

Nausėda ir Skvernelis atliks COVID-19 tyrimą

(atnaujinta 14:39 2020.09.25)
Politikai kartu dalyvavo paminklo atidarymo ceremonijoje Kryžkalnyje, kuri vyko šios savaitės pradžioje

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Lietuvos prezidentui Gitanui Nausėdai ir premjerui Sauliui Skverneliui bus atliktas koronaviruso tyrimas dėl kontakto su Raseinių rajono meru Andriumi Bautroniu, kuriam diagnozuotas COVID-19, praneša TASS, remdamasi Prezidentūros ir vyriausybės spaudos tarnyba.

Penktadienio rytą meras paskelbė, kad jo testas teigiamas. Rugsėjo 20 dieną politikai dalyvavo Raseinių krašto Kryžkalnyje esančio paminklo ceremonijoje.

Nausėda, jo žmona ir keletas Prezidentūros darbuotojų penktadienį atliks koronaviruso tyrimą. Tikimasi, kad rezultatai bus gauti tą pačią dieną.

Kalbant apie Skvernelį, premjeras atidėjo penktadienį numatytus susitikimus ir ketina susilaikyti nuo viešų kontaktų iki savaitės pradžios.

"Pirmadienį ministras pirmininkas ir keli jo komandos nariai atliks koronaviruso tyrimą", — pranešė spaudos tarnyba.

Lietuvoje bendras patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms nuo pandemijos pradžios siekia 4184. Šiuo metu sergančių žmonių skaičius yra 1778. Mirusių nuo koronaviruso skaičius liko nepakitęs — 89 žmonės. Pasveikusiais laikomi 2298 žmonės.

Izoliacijoje esančių asmenų skaičius siekia 18599.

Per vakar dieną ištirta ėminių dėl koronaviruso: 6028, viso ištirta 50202.

Ketvirtadienį buvo paskelbtas absoliutus nustatytų atvejų per parą rekordas — 138.

Tegai:
koronavirusas, Saulius Skvernelis, Gitanas Nausėda
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuvoje priimtas sprendimas dėl vakcinų įsigijimo
Skvernelis atskleidė, kaip toliau klostysis santykiai su Baltarusija
Koronaviruso tyrimai

Radviliškio rajone pradėta baudžiamoji byla dėl izoliacijos nesilaikymo

(atnaujinta 13:50 2020.09.25)
Pažymima, kad Radviliškio rajono policijos komisariato ir rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai, vykdydami koronaviruso plitimo grėsmės prevenciją, tikrindami turinčius izoliuotis asmenis, nustatė du atvejus, kai buvo pažeistos izoliacijos taisyklės

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Radviliškio rajone pradėta baudžiamoji byla dėl izoliacijos nesilaikymo, pranešama Radviliškio rajono savivaldybės Facebook paskyroje.

Pažymima, kad Radviliškio rajono policijos komisariato ir rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai, vykdydami koronaviruso plitimo grėsmės prevenciją, tikrindami turinčius izoliuotis asmenis, nustatė du atvejus, kai buvo pažeistos izoliacijos taisyklės.

"Radviliškio rajono policijos komisariate buvo pradėtas vienas ikiteisminis tyrimas dėl Kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo pagal LR baudžiamojo kodekso 277 straipsnio 1 dalį, t. y. dėl to, kad asmenys, būdami medicinos įstaigos informuoti apie savo ligą ir įspėti dėl apsaugos priemonių, kurių jie privalo laikytis bendraudami su žmonėmis, sukėlė pavojų kitiems asmenims užsikrėsti pavojinga ar ypač pavojinga užkrečiamąja liga", — teigiama pranešime.

Pabrėžiama, kad už nusikalstamą veiką asmuo baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų. Antru nustatytu atveju renkami duomenys ikiteisminiam tyrimui pradėti.

Policijos ir savivaldybės atsakingi pareigūnai ateityje ir toliau sistemingai tikrins save turinčius izoliuoti asmenis, kaip jie laikosi priimtų anksčiau paminėtų taisyklių.

Dėl jų pažeidimo galima administracinė (įspėjimas arba bauda asmenims nuo 60 iki 1 500 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo 140 iki 6 000 eurų) arba baudžiamoji (bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų) atsakomybė.

Bendras patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms nuo pandemijos pradžios siekia 4184. Šiuo metu sergančių žmonių skaičius yra 1778. Mirusių nuo koronaviruso skaičius liko nepakitęs — 89 žmonės. Pasveikusiais laikomi 2298 žmonės.

Izoliacijoje esančių asmenų skaičius siekia 18599.

Per vakar dieną ištirta ėminių dėl koronaviruso: 6028, viso ištirta 50202.

Ketvirtadienį buvo paskelbtas absoliutus nustatytų atvejų per parą rekordas — 138 žmonės.

Tegai:
Radviliškio rajonas, saviizoliacija, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Dėl koronaviruso plitimo policija keičia darbo organizavimą
Raseinių rajono merui patvirtintas koronavirusas
Svetlana Tichanovskaja Lenkijoje, archyvinė nuotrauka

ES ir JAV: tegul Lenkija pati sprendžia savo problemas su Baltarusija

(atnaujinta 15:01 2020.09.25)
Vakarų reakcija į įvykusią Baltarusijos prezidento inauguraciją pasirodė nuspėjamai neigiama

Pirma, Valstybės departamento atstovas sakė, kad JAV nelaiko Aleksandro Lukašenkos teisėtai išrinktu šalies vadovu, nes "paskelbti rezultatai buvo sufabrikuoti ir neatspindėjo teisėtumo".

Tada pasirodė specialus ES diplomatijos vadovo Žozepo Borelio (Josep Borrell) pareiškimas, kuriame naujasis Aleksandro Lukašenkos mandatas pavadintas neturinčiu "jokio demokratinio teisėtumo". Taip pat pažymėta, kad paskutinė inauguracija (dokumente šis žodis visada buvo rašomas kabutėse) respublikoje "prieštarauja didžiosios dalies gyventojų valiai", kuri išreiškiama "gausiais, beprecedenčiais ir taikiais protestais".

Borelio pareiškimas, žinoma, suteikia daug galimybių piktybiškumui. Pavyzdžiui, iš anksto galima drąsiai prognozuoti, kad JAV prezidento rinkimų rezultatai, neatsižvelgiant į jų baigtį, prieštaraus beveik pusės amerikiečių valiai, nes šalis praktiškai yra padalinta per pusę. Protestai ten nemažėjo jau kelis mėnesius. Taigi, pateiktą dokumentą jau galima lengvai pritaikyti užsienio realijoms. Savo ruožtu formuluotė "demokratinis teisėtumas" sufleruoja, kad, Briuselio nuomone, yra ir kitokių teisėtumo rūšių — ir, štai jų teigimu, Aleksandras Lukašenka yra gana teisėtas. Pastarasis, beje, paaiškina užsispyrusį Vakarų sėdėjimą ant dviejų kėdžių, nes visa ši griežta retorika praktiškai derinama su atvirai silpna, susitaikstančia pozicija Minsko atžvilgiu.

Sankcijos — tikrai jautrios sankcijos — Baltarusijai nebuvo įvestos. Dar blogiau, kad pačioje ES kilo naujų ginčų dėl šio klausimo, nes Kipras tuo pačiu reikalauja užtikrinti apribojimus prieš Turkiją ir tuo pagrindu blokuoja procesą.

Vakarų ambasadoriai iš šalies nebuvo atšaukti. Jie ne tik nebuvo atšaukti: amerikiečiai po daugelio metų atvėsimo visu greičiu atkuria diplomatinius santykius su respublika. Prieš porą dienų JAV Senato Užsienio santykių komitetas patvirtino naują ambasadorių. Tačiau jau dvylika metų abiejų valstybių ambasadoms vadovauja laikinieji patikėtiniai — po abipusio ambasadorių atšaukimo dėl 2008 metais Vašingtono įvestų sankcijų Baltarusijos įmonėms.

Atsižvelgiant į tai, net patys griežčiausi retoriniai posūkiai atrodo kaip silpnumo apraiška ir nesugebėjimo paveikti to, kas vyksta, pripažinimas, kas, beje, yra tiesa. Čia galbūt turėtume pagerbti Vakarus, kurie pradėjo suvokti ir, svarbiausia, priimti savo galimybių ribas.

Be jokios abejonės, tokia reakcija į rinkimus Baltarusijoje buvo labai skaudžios Venesuelos pamokos rezultatas. Praėjo daugiau nei pusantrų metų, kai daugiau nei penkiasdešimt šalių, daugiausia Vakarų, pripažino Chuaną Gvaidą (Juan Guaidó) teisėtu Venesuelos prezidentu. Bet šis sprendimas neturėjo įtakos tikrovei, kurioje šalies vadovas iki šiol yra Nikolas Maduras (Nicolás Maduro).

Ir jei Jungtinės Valstijos ir Europa gali sau leisti nekreipti dėmesio į mažą Lotynų Amerikos šalį, apsimesdamos, kad nieko ypatingo neįvyko ir jos nepateko į ten esančią balą, tada sunkiau panaudoti panašią gudrybę su valstybe Europos centre. Jau nekalbant apie tai, kad Baltarusija dalyvauja svarbiuose tarptautiniuose procesuose, įskaitant konflikto sureguliavimą Donbase, todėl tenka veikti kur kas atidžiau apskaičiuojant sprendimus ir jų pasekmes.

Kita svarbi aplinkybė, akivaizdžiai slopinanti Vakarų entuziazmą dėl galimų žingsnių prieš Minską, yra ta, kad ten vyksta visų pirma lenkų projektas. Būtent Varšuva stovi už nuolatinių kaimynų protestų, ji teikia politinę ir žiniasklaidos paramą Baltarusijos opozicijos lyderiams. Tačiau rezultatas daro įspūdį išskirtinai neigiama prasme: vien "Prezidentės Svetos" fenomenas (taip pavadinta Svetlanos Tichanovskajos "Instagram" paskyra) gali būti pavyzdys, kaip nereikia daryti grynai politiniu technologiniu požiūriu.

Lenkija įsivėlė į kovą, tačiau ji akivaizdžiai neturi jėgų pasukti bangą. Be to, Minskas pradėjo duoti atgal — visų pirma, žiniasklaida pranešė apie problemas, susijusias su lenkiškų prekių importu į Baltarusiją. Apskritai, įprastas lenkiškas grėblys.

Nenuostabu, kad dabar lenkai labai norėtų patekti į dangų ant kažkieno kito kupros: kad Vakarų Europa ir JAV pasinaudotų sunkiąja politine artilerija, kaip nors pasiektų Aleksandro Lukašenkos nuvertimą, o Varšuva nugriebtų savo pradėto judėjimo geopolitinę grietinėlę.

Bet vargu ar šie motyvai nėra akivaizdūs Berlynui, Paryžiui, Briuseliui ar Vašingtonui, o dar mažiau tikėtina, kad ten entuziastingai norima prisidėti įgyvendinant lenkų norus.

Tai reiškia, kad Vakarai ir toliau eis paskirtu griežtos retorikos keliu prieš Minską, vengdami tikros konfrontacijos, nes neturi nė menkiausio noro įsitraukti į dar vieną geopolitinį žaidimą, kuris akivaizdžiai pasmerktas pralaimėjimui. Pastaraisiais metais jų yra per daug.

Autorės nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Lenkija, ES, JAV, Baltarusija
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Dar šia tema
Į Baltarusiją draudžiama įvežti lenkiškas prekes
Įmantrus energetikos žlugdymas: ko nori ES nutraukdama ryšius tarp Pabaltijo ir Rusijos 
Lukašenka pareiškė, kad Minskas neprivalo perspėti Vakarų apie inauguraciją