Klaviatūra, archyvinė nuotrauka

Užbaigtas tyrimas dėl "TAMO" dienyne pažymius keitusių Kretingos gimnazistų

35
(atnaujinta 10:53 2018.02.02)
Iš viso nustatyta 18 gimnazijos auklėtinių, kurie neteisėtai prisijungė prie "TAMO" dienyno paskyrų, tačiau vėliau nustatyta, kad jie tai darė tik iš smalsumo, neturėdami tikslo pažeisti informacinę sistemą

VILNIUS, vasario 2 — Sputnik. Dviem vienos Kretingos gimnazijos auklėtiniams pareikšti įtarimai dėl neteisėto prisijungimo prie mokytojų "TAMO" dienyno paskyrų ir kenkėjiškos programinės įrangos naudojimu, praneša Klaipėdos apskrities VPK.

Beveik metus trukusio kruopštaus ir sudėtingo tyrimo metu policijos pareigūnai sugebėjo nustatyti beveik tūkstantį neteisėtų prisijungimų prie svetimų elektroninių paskyrų ir neviešų elektroninių duomenų pakeitimo atvejų.

Rezonansą sukėlė aplinkybė, kad šios nusikalstamos veikos padarytos švietimo sistemos įstaigoje — vienoje Kretingos gimnazijoje.

Į šešių mokytojų kompiuterius buvo įdiegta kenkėjiška programinė įranga "Keylogger", tad perimti mokytojų prisijungimo duomenys ir slaptažodžiai ir daugybę kartų neteisėtai prisijungta prie jų.

Iš viso nustatyta 18 gimnazijos auklėtinių, kurie neteisėtai prisijungė prie gimnazijos mokytojų "TAMO" dienyno paskyrų, tačiau dauguma iš jų buvo apklausti specialiaisiais liudytojais ir atsakomybės išvengė, kadangi tyrimo metu paaiškėjo, kad jungėsi tik iš smalsumo, neturėdami tikslo pažeisti informacinę sistemą.

Įtarimai pareikšti dviem gimnazijos auklėtiniams, gimusiems 2000 metais, kurie tiesiogiai dalyvavo rašant kenkėjišką programinį kodą, jį įdiegė, neteisėtai rinko slaptažodžius ir juos platino tarp gimnazijos moksleivių, o vėliau daugybę kartų neteisėtai jungėsi prie informacinės sistemos ir keitė neviešus elektroninius duomenis — pažymius.

Šie du nepilnamečiai mokytojų, tėvų ir aplinkinių charakterizuojami tik teigiamai, policijos dėmesio ankščiau sulaukę nebuvo. Byla jų atžvilgiu nutraukta.

35
Tegai:
pažymiai, moksleiviai, nusikaltimas, Kretinga, Lietuva
Dar šia tema
Įmonių dėmesiui: sukčiai siuntinėja elektroninius laiškus su virusu
Lietuvą užpuolė virusas-plėšikas "Petya"
Apgaulė iš Britanijos: Lietuvoje atsirado nuosavas virusas-plėšikas
Pavojingas virusas-plėšikas masiškai platinamas internete
Mėgstantys nusirašyti gali "užsikrėsti" virusu per Facebook