Maistas, archyvinė nuotrauka

Dauguma lietuvių domisi sveikos mitybos principais

26
(atnaujinta 14:33 2018.03.10)
Didelė dalis Lietuvos gyventojų žino, kad vaisius ir daržoves valgyti sveika, o beveik devyni iš dešimties apklaustųjų supranta, kad sotieji riebalai didina infarkto ir insulto riziką

VILNIUS, vasario 2 — Sputnik. Tyrimas, kuriuo buvo siekiama išsiaiškinti gyventojų informuotumą apie maisto produktus ir tinkamą jų pasirinkimą atskleidė, kad dauguma lietuvių domisi sveikos mitybos principais.

Beveik pusė apklausos dalyvių nurodė, kad riebalų kiekį maiste reikia riboti: 88% žino, jog kieti gyvūninės arba augalinės kilmės riebalai didina infarkto ir insulto riziką, 48% pritarė teiginiui, kad jie didina vėžio riziką, o 46% — teiginiui, kad šios rūšies riebalai gali sukelti 2 tipo cukrinį diabetą.

60% respondentų taip pat nurodė, kad sveikiau vartoti liesesnius pieno produktus, o pusė — kad transriebalai didina širdies ligų riziką. Kaip didelį sočiųjų riebalų kiekį turinčius produktus gyventojai dažniausiai nurodė margariną, virtas dešreles ir kiaulieną.

Dauguma apklausos dalyvių įsitikusi, kad vaisius ir daržoves valgyti sveika. Be to, 79% apklaustųjų teisingai nurodė, kad organizmui reikalingų skaidulinių medžiagų daugiausia yra avižų kruopose, daržovėse (61%), ankštinėse daržovėse (59%).

Lietuvos gyventojai tiap pat žino, jog didelis cukraus kiekis yra gaiviuosiuose gėrimuose,  leduose, o daug druskos yra bulvių traškučiuose, rūkytoje žuvyje ir maisto pramonės perdirbtuose mėsos produktuose

Kaip maisto produktą, kuriame yra daugiausia kalcio, 44% respondentų teisingai įvardijo pieną, o iš duonos gaminių palankesne sveikatai nurodė viso grūdo duoną (67%).

Tyrimą Sveikatos apsaugos ministerijos užsakymu atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė "Spinter tyrimai" 2017 metų gruodžio 11-19 dienomis. Tyrimo metu buvo apklausti 1006 18-75 metų respondentai, priklausantys įvairioms Lietuvos gyventojų grupėms.

26
Tegai:
maisto produktai, tyrimas, Lietuva
Temos:
Medicina ir sveikata (334)
Dar šia tema
Tėvai gali kontroliuoti vaikų maitinimą ugdymo įstaigose
Burokienė apie maisto kokybės skirtumą: lauksime atsakymų iš gamintojų
Lietuvoje dažnai nelegaliai prekiaujama maisto produktais internetu
Lietuva ribos transriebalų kiekį maisto produktuose
Maisto produktų iš ES kokybę tiktrins ekspertai iš atsakingų institucijų