Parkuotė, archyvinė nuotrauka

STT atskleidė korupcijos riziką Vilniaus savivaldybėje

35
(atnaujinta 11:08 2018.02.06)
Projektuojant naują statinį statytojas, pageidaujantis sumažinti minimalų galimų automobilių stovėjimo vietų skaičių, turi savivaldybei sumokėti kompensaciją, tačiau savivaldybė nėra nustačiusi kaip sumokėtos kompensacijos naudojamos

VILNIUS, vasario 6 — Sputnik. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) korupcijos prevencijos specialistai, atlikę teisės aktų, reglamentuojančių automobilių stovėjimą Vilniaus mieste, antikorupcinį vertinimą, nustatė korupcijos rizikos veiksnių, praneša spaudos tarnyba.

Pagal reglamentavimą, projektuojant naują ar rekonstruojant esamą statinį, statytojas, pageidaujantis sumažinti minimalų galimų automobilių stovėjimo vietų skaičių, su Vilniaus miesto savivaldybe turi sudaryti sutartį dar iki statybą leidžiančio dokumento išdavimo ir įsipareigoti savivaldybei sumokėti kompensaciją.

Buvo pastebėta, kad savivaldybė nėra nustačiusi konkrečių savo įsipareigojimų, kaip ir kur sumokėtos kompensacijos naudojamos. Savivaldybė viešai neskelbia gautų kompensacijų sumų ir kam konkrečiai kompensacijos buvo panaudotos.

Šie faktai gali būti vertinami nevienareikšmiškai, todėl STT įžvelgia galimą korupcijos riziką bei siūlo nustatyti, kad statybos užbaigimo aktas būtų tvirtinamas, kai savo sutartinius įsipareigojimus įvykdo ir statytojas, ir savivaldybė.

STT specialistai siūlo už savivaldybei skirtą kompensaciją sukurti infrastruktūrą, išsprendžianti neįrengtų automobilių stovėjimo vietų prie statinio problemas. Taip pat savivaldybei rekomenduojama apie kiekvieną dėl kompensavimo už neįrengtas stovėjimo vietas sutartį informuoti visuomenę ir paaiškinti, kaip ir kam bus naudojama gauta kompensacija.

Savivaldybė prašoma per du mėnesius informuoti, kaip numatoma atsižvelgti į antikorupcinio vertinimo išvadoje pateiktus pasiūlymus, o STT vertins, ar numatomi veiksmai pakankami korupcijos rizikai mažinti.

35
Tegai:
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), Vilnius
Dar šia tema
Teismas nagrinės Ignalinos atominės elektrinės korupcijos bylą
Humanoidė Sofija užstrigo po klausimo apie korupciją Ukrainoje
Lietuvoje atsiras specialūs prokurorai politinės korupcijos bylų tyrimui