Dūmų detektorius, archyvinė nuotrauka

Gaisrininkai pataria, kokį dūmų detektorių pirkti, kaip ir kur įrengti

8370
(atnaujinta 14:34 2018.02.08)
Dūmų detektoriai gali padėti išgelbėti ne tik žmonių turtą, bet ir gyvybę; kaip juos pasirinkti, taisyklingai įrengti pasakoja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento darbuotojai

VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovai pateikė atsakymus į dažniausius klausimus apie autonominius dūmų signalizatorius, praneša departamento spaudos tarnyba

Kokiose patalpose ir kiek signalizatorių įrengti? 

Gyvenamajame būste (kiekviename aukšte) turi būti įrengtas bent vienas autonominis dūmų signalizatorius.

Tai yra minimalus reikalavimas, tačiau dūmų plitimą riboja įvairios pastato konstrukcijos (sienos, durys, perdangos ir panašiai). Todėl siekiant jautresnio dūmų aptikimo, rekomenduojama šiuos prietaisus įrengti kiekvienoje patalpoje, kurioje žmonės miega, ir koridoriuose arba bendrose erdvėse prieš miegamuosius.

Nerekomenduojama autonominių dūmų signalizatorių įrengti virtuvėje ar tose vietose, kur gali išsiskirti garai.

Kaip parinkti tinkamą vietą?

Įrengiant autonominius dūmų signalizatorius būtina vadovautis gamintojo instrukcija. Žinant tai, kad karšti dūmai kyla į viršų ir pirmiausiai kaupiasi palubėje, šie prietaisai turėtų būti montuojami ant lubų.

Tik tais atvejais, kai nėra galimybės jų įrengti ant lubų, autonominiai dūmų signalizatoriai gali būti įrengiami ant patalpos sienos, kuo arčiau lubų. Parenkant signalizatoriaus tvirtinimo vietą, būtina prisiminti, kad kartais jį tenka aptarnauti (pakeisti elementus, patikrinti veikimą), todėl rekomenduojama juos įrengti lengvai prieinamose vietose.

Kaip prižiūrėti dūmų signalizatorius?

Kad autonominiai dūmų signalizatoriai patikimai veiktų, svarbu periodiškai patikrinti jų veikimą, paspaudžiant testavimo mygtuką.

Jeigu šie prietaisai yra su keičiamais maitinimo elementais, juos reikėtų keisti kas metus.

Reikėtų atkreipti dėmesį, kad dulkės ir nešvarumai mažina signalizatoriaus jautrumą, todėl reikėtų neužmiršti nuvalyti dulkes.

Kokį signalizatorių pirkti?

Renkantis autonominį dūmų signalizatorių, reikėtų atkreipti dėmesį, kad jis būtų sertifikuotas, tai yra, paženklintas CE ženklu, tai užtikrins, kad įsigijote kokybišką daiktą.

Signalizatoriai gali būti su keičiamais maitinimo elementais arba su integruota baterija, kurios nereikia keisti visą prietaiso tarnavimo laikotarpį (pavyzdžiui, 10 metų).

Signalizatoriai su keičiamais maitinimo elementais yra pigesni, tačiau reikalauja daugiau priežiūros (kas metus būtina keisti maitinimo elementus). Todėl autonominius dūmų signalizatorius galima rinktis, atsižvelgiant į savo poreikius ir galimybes.

Gaisrų statistika Lietuvoje
© Sputnik /
Gaisrų statistika Lietuvoje
8370
Tegai:
dūmų detektoriai, dūmų signalizatoriai, gaisrai, Lietuva
Dar šia tema
Nuo gegužės už dūmų detektoriaus neturėjimą galės nubausti
Lietuvoje gaisruose žuvo 94 gyventojai, iš jų 34 – dėl neatsargaus rūkymo
Parengta mokomoji medžiaga ikimokyklinėms įstaigoms apie saugią evakuaciją