VSAT pakrančių apsaugos laivas, archyvinė nuotrauka

Pasieniečiai išgelbėjo du rūke pasiklydusius girtus žvejus

14
(atnaujinta 15:56 2018.02.09)
Pakrančių apsaugos laivas į Klaipėdą saugiai parlydėjo motorinę žvejų valtį, kuri jūroje paklydo dėl tiršto rūko ir sugedusios navigacinės įrangos

VILNIUS, vasario 9 — Sputnik. Ketvirtadienį vakare Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės Neringos užkardos budėtojai sulaukė pagalbos prašymo, praneša Valstybė sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Motorine valtimi į jūrą išplaukę du žvejai pranešė, jog yra nutolę apie aštuonis kilometrus nuo uosto vartų, tačiau dėl didelio rūko ir sugedusios navigacinės sistemos negali pasiekti kranto.

Informacija tuoj pat buvo perduota Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrui, o į nurodytą rajoną išsiųstas VSAT pakrančių apsaugos laivas "Kihu".

Pasieniečių įgula sėkmingai aptiko pagalbos besiprašiusią žvejų valtį. Paaiškėjo, kad ja plaukę du Klaipėdos gyventojai, 43 ir 46 metų, į krantą grįžti negali dėl tiršto rūko ir sugedusios navigacinės įrangos.

Įsitikinus, kad grėsmės valtyje buvusių žvejų gyvybėms nėra, o plaukiojimo priemonė gerai laikosi ant vandens, ji buvo sėkmingai palydėta į Klaipėdos uostą.

Gelbėtojas: baudos už elgesio vadenyje taisyklių pažeidimus sukelia juoką >>

Abu žvejai turėjo tvarkingus dokumentus, tačiau patikros metu pasieniečiams kilo įtarimų, kad uostamiesčio gyventojai gali būti neblaivūs. Jie į alkoholio tikrintuvą pripūtė 0,95 ir 1,39 promilės.

Motorinę valtį ir abu ja plaukusius klaipėdiečius VSAT pareigūnai perdavė Klaipėdos uosto priežiūros saugios laivybos inspekcijai.

14
Tegai:
žvejai, girtumas, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), Lietuva
Dar šia tema
Šiemet vanduo pasiglemžė 7 žmonių gyvybes
Du vilniečiai išgelbėjo skendusį žvejį
Ugniagesiai, archyvinė nuotrauka

Per 3 paras ugniagesiai gelbėtojai užgesino 75 gaisrus ir atliko 83 gelbėjimo darbus

(atnaujinta 17:45 2020.09.21)
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pranešime teigiama, kad gaisrų metu išvengta aukų

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Per praėjusias 3 paras ugniagesiai gelbėtojai užgesino 75 gaisrus ir atliko 83 gelbėjimo darbus, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Pabrėžiama, kad žūčių gaisruose išvengta.

"Šeštadienį, 17.30 val., Rietave atvira liepsna degė kuro sandėlis. Gaisras kilo korinio popieriaus gaminimo ceche sprogus katilui. Ugnis persimetė ir į šalia esantį pjuvenų sandėlį. Iki atvykstant ugniagesiams iš patalpų išėjo 7 įmonės darbuotojai. Gaisro metu buvo apgadintas pastato vidus ir stogas, aprūko sienos ir apie 400 kv. m lubų. Įmonės ekskavatorius iš sandėlio išvežė apie 50 t pjuvenų, kurios buvo perlietos vandeniu", — teigiama pranešime.

Greitosios pagalbos mašina
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Tos pačios dienos vakarą Joniškio rajone, Ziniūnų kaime, liepsnojo UAB "Audruvis" arklidžių viduje esanti katilinė.

Pažymima, kad gaisro metu sudegė didžioji dalis katilinės, iš arklidžių buvo saugiai išvesti 25 žirgai.

Taip pat Švenčionių rajone, Pabradėje, atvira liepsna degė vieno aukšto mūrinis pastatas, kuriame buvo 6 sandėliukai. Pažymima, kad gaisro metu sudegė pastato stogas, apdegė dalis malkų, sudegė automobilis "Audi 80". Iš garažo spėta ištraukti automobilį "Opel Vectra".

"Penktadienį, 10.38 val., Radviliškio rajone, Gražionių kaime, buvo užsidegusi elektros pastotė. Gaisro metu išsilydė elektros kabelių instaliacija ir saugikliai, aprūko sienos ir durys", — rašoma pranešime.

Taip pat pranešama apie įvykius Vilniaus rajone: degė medinis namas, Rudaminos seniūnijoje iš nuvirtusio automobilio išgelbėtas prispaustas vairuotojas.

Tegai:
gaisrai, ugniagesiai gelbėtojai, ugniagesiai
Dar šia tema
Nuo spalio ketinama nebeleisti rengti masinių renginių
Linkevičius papasakojo apie Tichanovskajos susitikimą su ES ministrais
Pievam archyvinė nuotrauka

Rugsėjo 22 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 14:36 2020.09.21)
Dvyniams, kaip ir Mergelėms rytoj nepatariama sudaryti verslo sutarčių, tačiau meilės fronte žadami pokyčiai bei naujos pažintys, Žuvims patariama neskolinti ir nesiskolinti pinigų, priešingu atveju nukentėsite finansiškai

Rytojus bus kupinas padidėjusio socialinio aktyvumo. Visą dieną tiek aplinkiniai, tiek jūs patirsite nenugalimą norą kištis į kitų žmonių reikalus, net jei niekas to neprašys. Duokite draugiškų patarimų, priekaištų dėl neteisingo elgesio, išsakykite savo nuomonę, nes rytoj toks elgesys daugeliui atrodys įprastas. Na, kadangi mažai tikėtina, kad nuomonės sutaps, bet koks bandymas reikalauti savo gali sukelti karštas diskusijas. Kad išvengtumėte konfliktų, žvaigždės pataria elgtis apdairiai, užuot kėlus sunkų spaudimą vartojant diplomatijos kalbą.

Avinas (03.21-04.20) Tinkama diena plėtoti partnerystę, stiprinti ryšius ir kontaktus. Kelionės ir derybos bus produktyvios. Gera pradėti naują verslą, sudaryti sandėrius, padėti pirmąjį akmenį kuriant bet ką. Parodyta pradėti remontuoti, statyti namą.

Jautis (04.21-05.21) Jei norite, kad šis laikotarpis vystytųsi palankiai, turite perimti iniciatyvą į savo rankas. Prisiminkite: vanduo neteka po gulimu akmeniu! Kai kurie šio ženklo atstovai turės naują meilę ar įdomią pažintį. Tinkamas laikas apsipirkti. Palepinkite save dovana, apie kurią seniai svajojote.

Dvyniai (05.22-06.21) Galite gauti viliojančių darbo pasiūlymų. Derybos bus sėkmingos ir galėsite pasiekti norimų rezultatų. Vienintelis įspėjimas: neužsiimkite rizikingu verslu, jų laikas dar neatėjo. Meilės fronte galimi netikėti pokyčiai.

Vėžys (06.22-07.22) Diena prabėgs be didesnių nusivylimų. Profesinėje srityje gali atsirasti įdomių perspektyvų, sulauksite įdomių pasiūlymų. Bet reikia veikti greitai. Jei pradėsite neribotą laiką vilkinti sprendimo priėmimą, galite praleisti savo šansą. Šiandien jūsų šūkis yra "pasitikėjimas savimi".

Liūtas (07.23-08.23) Neleiskite ginčytis ir išsiaiškinti santykių su kolegomis, artimaisiais ir aplinkiniais žmonėmis. Jei sugebėsite susivaldyti, tada netrukus jūsų reikalai eis į kalną, o jei nepavyks, tada konfliktas gali įgauti užsitęsusį pobūdį ir visų pirma turės blogą poveikį. Jūsų šios dienos šūkis: "Ramu, tik ramu!"

Mergelė (08.24-09.22) Būkite atsargūs dėl naujų verslo pasiūlymų, kad ir kokie perspektyvūs jie jums atrodytų. Saugokitės spąstų: prieš priimant galutinį sprendimą verta pasitarti su artimaisiais. Diena bus sėkminga viskuo, kas susiję su meile, asmeniniu gyvenimu ir naujomis pažintimis.

Svarstyklės (09.23-10.22) Palanki diena pramogoms, taip pat susitikimams verslo derybose. Jūs galite susitvarkyti su viskuo! Gali būti, kad eisite į kokį nors pramoginį renginį, kuriame gali susidaryti nemaloni situacija. Būkite subtilus, kitaip jūsų elgesys nepelnytai ką nors įžeis.

Skorpionas (10.23-11.21) Šią dieną gali kilti nemažai kliūčių, kurias įveikti bus gana sunku. Stenkitės nesinervinti dėl smulkmenų ir nesipykti. Kai tik pradėsite nebesivaldyti, iškart pajusite nesusipratimo ir pasipriešinimo atmosferą.

Šaulys (11.22-12.21) Pabandykite pažvelgti į pasaulį su optimizmu. Didelė tikimybė padaryti klaidų, tačiau jas pastebėsite ir ištaisysite, kol jos dar nekels problemų. Negalima įžeisti artimųjų savo neatidumu ar įniršio metamais žodžiais — šiuo laikotarpiu jie yra ypač pažeidžiami.

Ožiaragis (12.22-01.20) Galite pervertinti savo fizinę jėgą, o tai kenkia jūsų sveikatai. Pasirūpinkite savimi ir artimaisiais. Nukreipkite savo dėmesį į namus, šeimą, šeimos ryšius. Darbas lauks. Negailėkite šiltų žodžių, dovanų ir dėmesio šeimos žmonėms ženklų.

Vandenis (01.21-02.19) Galimas nedidelis kivirčas su mylimu žmogumi ar vyresniu šeimos nariu. Šį nesutarimą nesukels esminiai skirtumai, o tiesiog nenoras klausytis ir girdėti vienas kito. Būkite atsargūs, kai susitiksite su naujais žmonėmis.

Žuvys (02.20-03.20) Žvaigždės nusprendė surengti jums egzaminą, nuo kurio priklausys tolesnė įvykių raida. Būkite dėmesingi aplinkiniams vykstantiems įvykiams. Vieniši ženklo atstovai turės galimybę susipažinti su įdomiu asmeniu. Neskolinkite ir nesiskolinkite, kitaip gali kilti finansinių sunkumų.

Tegai:
horoskopas
Megan Markl ir princas Haris su sūnumi

Megan Markl ir princo Hario sūnus vienu žodžiu pradžiugino senelį

(atnaujinta 17:59 2020.09.21)
Susijaudintas princas Čarlzas negalėjo sulaikyti emocijų per šeimos pokalbį per vaizdo konferenciją, skirtą jo jauniausio sūnaus gimtadieniui

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Princo Harrio ir jo žmonos Megan Markl įpėdinis nudžiugino princą Čarlzą: mažasis Archie senelį pavadino vienu žodžiu — "pa".

Neseniai princas Haris atšventė savo gimtadienį šeimos apsuptyje kartu su žmona ir mažu sūnumi. Tai nesutrukdė jam susiskambinti su karališkąja šeima ir užpūsti žvakes ant gimtadienio torto, kurį paruošė Megan Markl. Tačiau visas dėmesys tą dieną buvo sutelktas ne į šios progos herojų, o į jo mažąjį įpėdinį.

Kaip pranešė leidinys "The Sun", mažasis Megan Markl ir princo Harrio sūnus palietė princą Čarlzą: pokalbio su šeima metu mažylis senelį pavadino taip lauktu žodžiu — "pa".

Šaltinių teigimu, išdidus Čarlzas vos sugebėjo neparodyti emocijų ir dar kartą pajuto, kaip pasiilgo anūko.

Reikėtų pažymėti, kad tai ne pirmas Archie žodis: pirmą kartą mažylis pradėjo kalbėti vasaros pradžioje ir jau pradžiugino tėvus žodžiais "mama" ir "tėtis", taip pat "knyga" ir "šuo".

Priminkime, kad po atsisakymokarališkųjų titulų Kembridžo hercogai persikėlė į Kanadą, o paskui apsigyveno JAV.

Tegai:
karališkoji šeima, Princas Haris, Megan Markle
Temos:
Karališkosios naujienos