Popiežiui Pranciškui įteikta Lietuvos trispalvė, archyvinė nuotrauka

Popiežiui Pranciškui įteikta Lietuvos trispalvė

28
(atnaujinta 18:07 2018.02.09)
Popiežiui įteikta šimtmečio vėliava tai simboliška dovana, įprasminanti valstybės jubiliejų

VILNIUS, vasario 9 — Sputnik. Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis Vatikane vykstančiame kasmetiniame Šv. Mortos grupės susitikime Popiežiui Pranciškui įteikė Lietuvos trispalvę, praneša Vidaus reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

Šv. Mortos grupė yra Popiežiaus globojama pasaulinė iniciatyva, telkianti valdžios institucijų, teisėsaugos ir bažnyčios pastangas kovai su prekyba žmonėmis, plėtojant prevencijos strategijas, pastoracinę nusikaltimo aukų priežiūrą ir jų reintegraciją į visuomenę.

Vatikane vykstančiame kasmetiniame Šv. Mortos grupės susitikime dalyvauja 30 šalių delegatai iš Europos, Azijos, JAV.

Lietuvos delegacija šiame susitikime pristatytė šalies strateginius sprendimus kovojant su šiuolaikinės vergovės apraiškomis, pabrėžiant, jog šį  klausimą kuruoja Vyriausybė ir kuriamas koordinavimo centras.

"Atsižvelgiant į aukoms daromą žalą, prevencija turi būti kovos su prekyba žmonėmis pagrindas. Šv. Mortos grupės veikloje dėmesio centre yra nusikaltimų aukos. Akivaizdu, kad aukų yra daug daugiau nei rodo oficialūs duomenys", — teigia Stončaitis.

Prekyba žmonėmis išlieka labai pelninga sunkaus ir organizuoto nusikalstamumo forma. Šiuo metu, anot Tarptautinės darbo organizacijos, išnaudojama daugiau kaip 20 milijonų žmonių, prekeivių žmonėmis nusikalstamu būdu įgytas pelnas pagal dydį vertinamas kaip antras po narkotikų verslo.

Pernai rugpjūtį VRM pranešė, kad Jungtinėje Karalystėje (JK) nustatoma daugiausiai atvejų, kur parduodami ir išnaudojami Lietuvos piliečiai. Nukentėję asmenys buvo parduoti seksualiniam išnaudojimui, priverstiniam darbui, nusikalstamoms veikoms, priverstinėms vedyboms.

JK tarnybų duomenimis, Lietuva patenka į penketuką šalių, kurių piliečiai yra labiausiai nukentėję nuo  šiuolaikinės vergovės pagal nukentėjusiųjų asmenų skaičių.

28
Tegai:
valstybės šimtmetis, vėliava, Popiežius Pranciškus, Vatikanas
Temos:
Popiežiaus Pranciškaus vizitas į Lietuvą 2018 metų rugsėjį (31)
Dar šia tema
Kūčių skandalas: "Femen" aktyvistės apsinuogino priešais Popiežių Pranciškų
Švęsti Lietuvos šimtmetį atvyks popiežius Pranciškus
Bendras Lietuvos ir Vatikano pašto ženklas pristatytas Popiežiui Pranciškui
Popiežius Pranciškus: jau gerokai per daug pralieta kraujo
Popiežius Pranciškus: aborto nuodėmę galima atleisti per ižpažintį