laivas ant oro pagalvės Christina, archyvinė nuotrauka

Neblaivus lietuvis pasipriešino gelbėti atvykusiems pasieniečiams

8
(atnaujinta 13:11 2018.02.14)
Išgelbėtas vyras, nuo kurio sklido alkoholio kvapas, ėmė elgtis agresyviai; jam nustatytas 1,53 promilės girtumas, vyras uždarytas į areštinę

VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Kuršių mariose į ledinį vandenį įkritęs neblaivus vyriškis pasipriešino jį gelbėti atvykusiems Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnams.

Naktį iš antradienio į trečiadienį VSAT pareigūnai iš Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro gavo pranešimą, jog Kuršių mariose pagalbos reikia dviem skęstantiems žmonėms. Turėtais duomenimis, jie tamsiu paros metu žvejojo ir įkrito į eketę.

Į nurodytą vietą nedelsiant buvo išsiųstas pasieniečių laivas ant oro pagalvės "Christina". Ties Nidos jachtų klubu, už maždaug 400 metrų nuo kranto, VSAT pareigūnai pastebėjo vyrą. Jis buvo tik ką išsiropštęs iš vandens ant ledo ir sušalęs.

Nelaimėlį pasieniečiai įkėlė į laivą ir saugiai nugabeno į Nidos uostą. Tačiau čia išgelbėtas vyras, nuo kurio sklido alkoholio kvapas, ėmė elgtis agresyviai, neklausė uniformuotų VSAT pareigūnų raginimų liautis.

Paaiškėjo, kad jis yra 24 metų lietuvis, nuolat gyvenantis užsienyje. Vyrą pasieniečiai perdavė atvykusiam policijos ekipažui. Žvejui nustatytas 1,53 promilės girtumas. Jis uždarytas į areštinę.

Tuo pat metu iš Neringos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pasieniečiai gavo žinių, kad kartu su išgelbėtuoju buvęs ir pagalbos prašęs antras vyras sėkmingai pats pasiekė krantą. Jis medikų pagalbos atsisakė.

8
Tegai:
Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Discussion