Vaikai su vėliavomis, archyvinė nuotrauka

Vyriausybė ketina gerinti ryšius su 1,3 mln užsienio lietuvių

22
(atnaujinta 15:48 2018.02.14)
Daugybė sėkmingą karjerą padariusių ir tarptautinį pripažinimą pelniusių save su Lietuva siejančių profesionalų gali labai konkrečia veikla prisidėti prie Lietuvos gerovės kūrimo

VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Vyriausybė pasitarime priėmė protokolinį sprendimą dėl Lietuvos diasporos sutelkimo šalies pažangai, praneša Vyriausybės kaceliarija.

"Projektu siekiama suaktyvinti diskusiją dėl veiksmingesnio Lietuvos ir jos diasporos bendradarbiavimo, Lietuvos atstovavimo pasaulyje ir užsienio lietuvių profesionalų didesnio įsitraukimo į ekonominį, kultūrinį ir socialinį Lietuvos gyvenimą", — teigiama nutarime.

Praėjusiais metais užsienio lietuviai pevedė 1,092 mlrd eurų į Lietuvą >>

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pabrėžia, kad už Lietuvos ribų gyvena daugiau kaip 1,3 milijonas lietuvių kilmės bei iš Lietuvos kilusių asmenų ir šie žmonės gali daug prisidėti prie Lietuvos gerovės.

"Daugybė sėkmingą karjerą padariusių ir tarptautinį pripažinimą pelniusių save su Lietuva siejančių profesionalų gali labai konkrečia veikla prisidėti prie Lietuvos gerovės kūrimo. Todėl siūlome ieškoti naujų veiksmingesnių būdų, kaip šiuos profesionalus įtraukti į diskusiją su Vyriausybe", — sako premjeras Skvernelis.

Pastaraisiais metais ypač didėja užsienio lietuvių indėlis pritraukiant į Lietuvą tarptautines kompanijas. Pranešime pabrėžiama, kad tautiečiai — potencialūs investicijų į Lietuvą ambasadoriai, galintys pakviesti tarptautines įmones kurtis Lietuvoje. Tai ir atspindi sėkmės istorijos — "Barclays", "Western Union", "Intermedix", "Valuetech", "Euromonitor International", "Infare", "Devbridge Group", "Harbortouch" ir kiti investuotojai.

Vyriausybės kanceliarijai pavesta iki balandžio 9 dienos parengti ir pateikti Vyriausybei pasiūlymus dėl patarėjų tarybos sudarymo, į kurią telktųsi sėkmingą karjerą padarę ir tarptautinį pripažinimą pelnę Lietuvos diasporos atstovai.

Taip pat siūloma pateikti išvadas dėl ekspertų tinklo sukūrimo, skirto konsultacijoms su ministerijomis dėl reformų ir inovacijų. Pavesta pateikti siūlymus dėl Lietuvos diasporos pasitelkimo kuriant naujus užsienio investicijų pritraukimo mechanizmus, remiantis sėkmingais kitų gausias diasporas turinčių šalių pavyzdžiais.

22
Tegai:
užsienio lietuviai, Saulius Skvernelis, Lietuva
Dar šia tema
Vilniuje atidarytas pirmasis "Western Union" klientų aptarnavimo centras
Kaip Maskvos vaikai mokosi lietuvių kalbos
Užsienio lietuviai už dvigubą pilietybę nori balsuoti internetu
Discussion