Pinigai, archyvinė nuotrauka

Mokslininkai apskaičiavo, kiek kainuoja laimė

60
(atnaujinta 14:27 2018.02.15)
Nors duomenys skiriasi priklausomai nuo šalies, vidutinės metinės pajamos emocinei gerovei užtikrinti yra nuo 60 iki 75 tūkstančių JAV dolerių

VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Mokslininkai iš Amerikos Purdueo universiteto įvardijo optimalų pinigų kiekį, reikalingą, kad asmuo pasiektų laimės būklę, atitinkamas tyrimas yra paskelbtas mokslo žurnale Nature Human Behavior.

Tyrimą, kiek reikia pinigų, kad žmogus būtų laimingas, atliko mokslininkai-psichologai — jie išanalizavo vadinamuosius "big data" su 1,7 milijonų žmonių iš 164 pasaulio šalių.

Pagal tyrimo rezultatus žmogui reikia užsidirbti nuo 60 iki 75 tūkstančių dolerių per metus. Mokslininkai pastebėjo, kad skirtingose šalyse šie rodikliai skiriasi: šalyse, kuriose ekonominis vystymasis yra žemas ir vidutinio lygio, jie yra mažesni nei klestinčiose valstybėse.

Įdomu tai, kad daugiausiai pinigų laimei reikia australams — 125 tūkstančių dolerių per metus. Amerikiečiams — 105 tūkstančių, Vakarų Europos gyventojams — 100 tūkstančių. Mažiausiais laimei reikia Lotynų Amerikos gyventojams — 35 tūkstančių dolerių per metus, o štai Rytų Europoje gyvenimo džiaugsmą galima jausti su 45 tūkstančiais dolerių pajamų.

Įdomu tai, kad vidutiniškai moterims reikia daugiau pinigų laimei nei vyrams, o aukštąjį išsilavinimą turintiems žmonėms — ketvirtadaliu daugiau nei tiems, kas jo neturi.

Tačiau mokslininkai primena, kad laimės jausmas yra labai individualus ir priklauso nuo daugelio veiksnių, o ne tik nuo metinių pajamų.

60
Tegai:
pinigai, tyrimas, mokslininkai
Dar šia tema
Mokslininkai įvardijo amžių, kai žmogus pradeda senti
Mokslininkai papasakojo apie paracetamolio pavojų
Mokslininkai ištyrė, kuo pavojinga net viena cigaretė per dieną
Mokslininkai nustatė, kad druska gali sukelti silpnaprotystę
Mokslininkai nustatė, kad susituokę žmonės yra laimingesni nei vienišiai
Vestuvės, archyvinė nuotrauka

Koronavirusu užsikrėtusi moteris sudalyvavo anūko vestuvėse ir mirė

(atnaujinta 23:16 2020.09.19)
Moters giminaičiai tiksliai nenurodė, kokia buvo tiksli senolės mirties priežastis

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. COVID-19 užsikrėtusi moteris mirė praėjus kelioms dienoms po to, kai sudalyvavo anūko vestuvėse, pranešė "The Sun".

Jaunavedžiai internete paskelbė bendrą nuotrauką su močiute ir vartotojai juos sukritikavo dėl neatsakingo požiūrio į kitų sveikatą.

Gindamasi vyro nuotaka parašė, kad "močiutė stovėjo toli nuo svečių, o paskelbta nuotrauka buvo vienintelė, kurioje jie buvo kartu".

Ji sakė, kad tai buvo paskutinė jų bendra nuotrauka.

Nuotaka nenurodė pagyvenusios moters mirties priežasties, tačiau visi, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas, turi izoliuotis, kad būtų išvengta jo plitimo, pažymima straipsnyje.

Tegai:
COVID-19, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Izraelis pirmasis pasaulyje dar kartą įvedė karantiną
NVSC reikalauja skubiai spręsti COVID-19 tyrimų Radviliškyje klausimą
Klaipėdos dramos teatras, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: rugsėjo 20-osios šventės

(atnaujinta 09:12 2020.09.19)
Nuo rugsėjo 19-osios iki metų gali lieka 103 dienos, dienos ilgis — 12 val. 29 min.

Rugsėjo 20 yra 263-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 264-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 102 dienos.

2020 metų rugsėjo 20 dieną saulė teka teka 07:00, leidžiasi 19:24, dienos ilgis — 12 val. 24 min.

Herkaus Manto sukilimo diena

1260 metais prasidėjo didysis Prūsų sukilimas, kurį paskatino Lietuvių ir Žemaičių pergalė prieš kryžiuočius Durbės mūšyje. Vienu iš sukilimo vadų tapo legendinis Herkus Mantas.

1869 metais gimė visuomenės veikėjas, pedagogas, kunigas, kritikas ir lietuvių literatūros klasikas Juozas Tumas-Vaižgantas.

1920 metais Tautų Sąjungos Taryba, stengdamasi sušvelninti konfliktą tarp Lenkijos ir Lietuvos, priėmė rezoliuciją, kuria siūlė tvirtinti Pauliaus Hymenso pasiūlytą Lietuvos ir Lenkijos sutarties projektą, toliau dėl jo nebediskutuojant. Pagal projektą Lietuva ir Lenkija būtų savarankiškomis valstybėmis, turinčiomis bendras užsienio reikalų ir ekonomikos tarybas. Lietuvos sostine būtų patvirtintas Vilnius ir nustatyta aiški tarpvalstybinė siena.

1935 metais Klaipėdos dramos teatre parodytas pirmasis spektaklis — Kazio Inčiūros "Vincas Kudirka".

1989 metais Kaune atkurta Lietuvos šaulių sąjunga.

2001 metais Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Rusijos fondu, renkančiu duomenis apie Antrajame pasauliniame kare naciams tarnavusius asmenis.

2005 metais Lietuvos bankas išleido į apyvartą 500 litų nominalo proginę auksinę monetą, skirtą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmams. Tūkstančio egzempliorių tiražu iš gryno aukščiausios kokybės aukso nukaldinta moneta kainavo 2020 litų. Visas monetos tiražas buvo išpirktas šalyje per vieną dieną.

Savo vardadienius šiandien švenčia Andriejus, Eustachijus, Fausta, Tautgirdė, Vainoras.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai