Andrejus Drukarovas, archyvinė nuotrauka

Lietuvos vėliavą Žaidynių uždarymo ceremonijoje neš jauniausias komandos narys

26
(atnaujinta 17:40 2018.02.23)
Olimpinių žaidynių debiutantas 18-metų slidininkas Andrejus Drukarovas neš Lietuvos delegacijos vėliavą Pjongčango olimpinių žaidynių uždaryme

VILNIUS, vasario 23 — Sputnik. Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) nusprendė patikėti nešti šalies vėliavą XXIII Žiemos olimpinių žaidynių uždarymo ceremonijoje jauniausiam komandos nariui Andrejui Drukarovui.

Jaunas Lietuvos slidininkas debiutavo 2018 metų Žaidynėse, dalyvavęs dviejose disciplinose: didžiojo slalomo rungtyje užėmė 59 vietą, slalome — 41 vietą.

Šiuo metu Pjongčange liko tik dalis Lietuvos delegacijos — slidininkai ir kalnų slidininkai, o biatlonininkai jau yra namuose (išskrido ketvirtadienį). Būtent biatlonininkas Tomas Kaukėnas nešė šalies vėliavą Žaidynių atidarymo ceremonijoje.

Lietuvos sportininkams Pietų Korėjoje liko tik vienas startas: šeštadienį 50 kilometrų slidinėjimo maratone dalyvaus Mantas Strolia. Kol kas geriausias lietuvių rezultatas Pjongčange buvo 13-oji Kaukėno vieta persekiojimo lenktynėse.

Lietuvos sportininkai 2018 metų Žiemos olimpinėse žaidynėse
© Sputnik /
Lietuvos sportininkai 2018 metų Žiemos olimpinėse žaidynėse
26
Tegai:
vėliava, Pjongčango žiemos olimpinės žaidynės, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Pjongčangas
Temos:
Pjongčango žiemos olimpinės žaidynės (28)
Dar šia tema
Žiemos olimpinės žaidynės Pjongčange atidarytos
Lietuvos rinktinės šansai Olimpiadoje Pjongčange
Rusai nedalyvaus Pjongčango olimpinių žaidynių sveikinimo ceremonijoje
Išleisti pašto ženklai, skirti Pjongčango olimpinėms žaidynėms
Devyni Lietuvos sportininkai dalyvaus olimpinėse žaidynėse Pjongčange
JAV tankai Abrams, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: JAV tankams išvykus Lietuvos, įtampos lygis sumažės

(atnaujinta 18:31 2020.06.02)
Taip pat Vašingtonas kaitina situaciją taip, kad Baltijos šalys gynybai leistų du procentus BVP, mano ekspertas Vladimiras Kozinas

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Gera žinia ta, kad JAV kariuomenės pajėgos išvyksta iš Lietuvos, interviu Sputnik Lietuva sakė Nacionalinio pasaulinio saugumo tyrimų instituto Mokslo tarybos narys, Rusijos užsienio reikalų ministerijos MVTSI (Maskvos valstybinio tarptautinių santykių instituto) Karinių-politinių tyrimų centro ekspertas Vladimiras Kozinas.

"Tai, kad jie išvyksta, yra labai gerai. Įtariu, kad karinės konfrontacijos lygis šioje Europos dalyje sumažės. Aš manau, kad tai yra galima amerikiečių reakcija į Maskvos pasiūlymą, kad Europoje nevykdytume didelio masto karinių pratybų kontaktinėje zonoje", — sakė jis.

Pasak Kozino, Vašingtonas bando išlaikyti aukštą karinių pajėgų buvimo ir įtampos lygį Baltijos šalyse.

"Amerikiečiai visą laiką kaitino ir kaitina situaciją šioje Baltijos jūros dalyje, iš dalies tam, kad visos Baltijos šalys — Lietuva, Latvija ir Estija — skirtų 2 procentus nuo BVP karinėms išlaidoms. Tiek Lietuva, tiek Latvija, tiek Estija pasiektų šį lygį. Jos anksčiau nei numatyta grafike įvykdė NATO Briuselio viršūnių susitikimo sprendimą. Žinoma, aš manau, kad visų šių šalių piliečiai nėra labai patenkinti, kad tokia didžiulė pinigų suma išleidžiama visiškai neproduktyviems tikslams", — pridūrė ekspertas.

Kozinas pareiškė, kad užuot rengus didelio masto pratybas ir eskalavus situaciją, geriau kovoti su koronavirusu.

JAV kariuomenės pirmojo divizijos 9-ojo pulko mechanizuotasis 1-asis batalionas baigė rotaciją Lietuvoje ir išvyko iš respublikos. Amerikiečių kariai kartu su technika respublikoje buvo nuo praėjusio rudens. Per tą laiką jie surengė keletą bendrų pratybų.

Tegai:
tankai, Lietuva, JAV
Dar šia tema
Išvyko nežadėdami sugrįžti: Lietuvai teko atsisveikinti su JAV tankais
Nausėda pažadėjo, kad gynybos išlaidų nesumažins net koronavirusas
Karo ekspertas: Lenkija rengia pratybas, kad ateityje neprarastų JAV pinigų
Antrankiai, archyvinė nuotrauka

Kaliningrade Lietuvos pilietė nuteista narkotikų kontrabandą

(atnaujinta 17:51 2020.06.02)
Jai skirta 11 metų laisvės atėmimo bausmė bendrojo režimo kolonijoje už narkotikų kontrabandą ir ypač didelio kiekio saugojimą

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Kaliningrado apygardos teismas 

nuteisė 1980 metų gimimo Lietuvos pilietę.

Jai skirta 11 metų laisvės atėmimo bausmė bendrojo režimo kolonijoje už narkotikų kontrabandą ir ypač didelio kiekio saugojimą. Apie tai pranešė regiono prokuratūros spaudos tarnyba.

Tyrimo duomenimis, 2018 metų gruodžio mėnesį moteris į Rusiją iš Lietuvos atvežė 20,15 g preparato, kuriame yra diacetilmorfino (heroino) ir karfentanilio. Narkotinę medžiagą ji laikė striukės kišenėje.

Tegai:
Kaliningradas, narkotikai
Dar šia tema
Lietuvoje dėl kūdikio mirties sulaikyta moteris
Sulaikytas eismo įvykį sukėlęs ir bandęs pasprukti latvis
Daugiau nei šešerius metus nuo teisėsaugos slapstęsis vyras sulaikytas