Mažeikių vandenys, archyvinė nuotrauka

UAB "Mažeikių vandenys" direktoriui pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo

48
(atnaujinta 13:46 2018.02.27)
Įtarimai dėl kitų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų taip pat pareikšti dar trims minėtoje įmonėje vadovaujančias pareigas einantiems darbuotojams

VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimos korupcijos UAB „Mažeikių vandenys", kurios steigėja — Mažeikių rajono savivaldybė, rašoma STT pranešime spaudai.

Bendrovės direktoriui Vytautui Mažeikai pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo, didelės vertės svetimo turto pasisavinimo ir iššvaistymo bei piktnaudžiavimo siekiant turtinės naudos sau bei kitiems asmenims. Vakar STT pareigūnai atliko kratas UAB "Mažeikių vandenys" patalpose, direktoriaus namuose. Bendrovės direktorius laikinai sulaikytas 48 valandoms.

Įtarimai dėl kitų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų taip pat pareikšti dar trims minėtoje įmonėje vadovaujančias pareigas einantiems darbuotojams. Vakar du iš jų taip pat laikiniai sulaikyti 48 valandoms.

Tiriamos aplinkybės dėl bendrovėje galimai apgaulingai vestos buhalterinės apskaitos, dokumentų klastojimo ir pasisavinto bei iššvaistyto didelės vertės svetimo (įmonės) turto. Įtariama, kad UAB "Mažeikių vandenys" ir bendrovės vienintelė akcininkė — Mažeikių rajono savivaldybė galėjo patirti apie 40 000 eurų žalą.

STT yra nustačiusi korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų ir kitų savivaldybių vandens tiekimo bendrovėse.

STT atskleidė korupcijos riziką Vilniaus savivaldybėje >>

STT Kauno valdyboje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų UAB "Dzūkijos vandenys", o tirta byla dėl korupcinių nusikaltimų UAB „Kauno vandenys" šiuo metu yra nagrinėjama teisme. Taip pat STT Panevėžio valdybos tirtose bylose dėl korupcinių nusikaltimų teismai jau yra pripažinę kaltais UAB „Kupiškio vandenys" ir UAB „Aukštaitijos vandenys" buvusius vadovus.

48
Tegai:
kyšininkavimas, korupcija, UAB "Mažeikių vandenys", Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT)
Dar šia tema
Teismas nagrinės Ignalinos atominės elektrinės korupcijos bylą
Panevėžio ligoninės direktorius jau antrą kartą kaltinamas korupcija