Identifikacinių automobilių numerių klastojimas, nuotrauka iš įvykio vietos

Marijampolėje sulaikyti identifikacinių automobilių numerių klastotojai

80
(atnaujinta 17:34 2018.03.02)
Vienoje prekybos ir reklamos paslaugas teikiančioje įmonėje pasieniečiai kratos metu aptiko automobilių identifikaciniams numeriams klastoti skirtą įrangą ir jau pagamintus padirbinius

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Tęsdami anksčiau pradėtą tyrimą pasieniečiai atliko kratą vienoje Marijampolėje veikiančioje prekybos ir reklamos paslaugas teikiančioje įmonėje ir aptiko automobilių identifikaciniams numeriams klastoti skirtą įrangą ir jau pagamintus padirbinius, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Trečiadienį, vasario 28 dieną, Pagėgių pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus pasieniečiai atliko sankcionuotą kratą komercinės paskirties patalpose Marijampolės mieste. Jose veikia 56 metų vietinio gyventojo vadovaujama prekybos bei reklamos paslaugas teikianti bendrovė.

Kratos metu VSAT pareigūnai paėmė du stacionarius kompiuterius, daugiau kaip du šimtus įvairių metalinių lentelių, išpjovų ir klastoti parengtų ruošinių su užrašytais automobilių kėbulų identifikaciniais numeriais, jau pagamintų klastočių bei kitų tyrimui svarbių daiktų. Tą pačią dieną Pagėgių pasieniečiai apklausė ir minėtos bendrovės vadovą.

Kratos metu aptikti daiktai
Kratos metu aptikti daiktai

Tokių veiksmų VSAT kriminalistai ėmėsi gavę žvalgybinės informacijos bei tęsdami dar 2017 metų rudenį pradėtą ikiteisminį tyrimą. Tuomet Marijampolės savivaldybėje buvo sulaikyti du Rusijos piliečių vairuoti lengvieji automobiliai. Vieno iš jų identifikaciniai numeriai buvo suklastoti. Iškart po šio įvykio Pagėgių rinktinės pasieniečiai transporto priemonių remonto dirbtuvėse aptiko automobilį "Ford Mondeo", paruoštą kėbulo numerių klastojimui.

Į areštinę buvo uždaryti pernai rudenį sulaikyti abu rusai ir dirbtuvių savininkas, Marijampolės gyventojas.

Po trečiadienį atliktos kratos Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai tęsia pernai spalį pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl transporto priemonės identifikavimo numerių suklastojimo, neteisėto sunaikinimo ar pakeitimo buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už šią nusikalstamą veiką numatyta bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

80
Tegai:
identifikacinių automobilių numerių klastojimas, automobiliai, pasieniečiai, Marijampolė, Lietuva
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (303)
Dar šia tema
Pavogtas Vokietijoje automobilis į Lietuvą buvo gabentas autovežiu
Policija sugavo pavogto "Mercedes Benz" vairuotoją
Pasieniečiai šūviais stabdė Estijoje pavogto "BMW X" vairuotoją