Vilnius, archyvinė nuotrauka

"Pabaisa Rytų" Lietuvoje atėmė penkių žmonių gyvybes

67
(atnaujinta 14:47 2018.03.03)
Atšiaurus oras ir gausus sniegas Europoje atėmė apie 70 žmonių gyvybių; didžiausias mirčių dėl hipotermijos skaičius užregistruotas Lenkijoje

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Pastarujų savaičių šalčio metu Europoje žuvo 69 žmonės, tarp jų yra ir Lietuvos gyventojai, praneša Sputnik Baltarusija su nuorodą į  Europos žiniasklaidą.

Didžiausias mirčių dėl hipotermijos skaičius užregistruotas Lenkijoje. Pasak šalies teisėsaugos institucijų, vasario mėnesį  dėl hipotermijos žuvo 32 žmonės.

Aštuoni žmonės žuvo nuo šalčio Čekijoje, trys Ispanijoje, po du žmones žuvo Italijoje, Serbijoje, Rumunijoje ir Slovėnijoje. Anglijoje ir Nyderlanduose dėl hipotermijos žuvo po vieną žmogų. Prancūzijoje, kur benamiams buvo suteikta prieglauda šalto oro metu, žuvo keturi žmonės.

Be to, Lietuvoje dėl atšalimo žuvo penki žmonės, Baltarusijoje —  keturi.

Praėjusios savaitės pabaigoje Europą pasiekė anomalus šaltis ir sniegas. Kai kuriose šalyse termometras pasiekė rekordiškai žemą temperatūrą — Norvegijoje užfiksuota  —42 laipsnių Celsijaus temperatūra.

Daugelyje Europos šalių šaltis sutrikdė aviacijos ir geležinkelio transporto veiklą, taip pat sudarė sudėtingas automobilių judėjimo sąlygas.

Praėjusią savaitę Lietuvoje oro temperatūra naktį nukrito žemiau 20 laipsnių šalčio. Keturi žmonės dėl  skirtingo laipsnio hipotermijos kreipėsi į Kauno klinikinę ligoninę.

Ką daryti nušalus
© Sputnik /
Ką daryti nušalus
67
Tegai:
šaltis, Lenkija, Vilnius