Karolis Venckus, archyvinė nuorauka

Venckienės sūnus gindamas motiną paskelbė peticiją Baltųjų rūmų tinklalapyje

590
(atnaujinta 20:49 2018.03.07)
Karolis pasakojo, kad jo motina, Deimantės Kedytės teta Neringa Venckienė, paliko Lietuvą dėl politinio persekiojimo; tačiau dabar moteriai vėl gresia pavojus

VILNIUS, kovo 7 — Sputnik. Neringos Venckienės sūnus Karolis Venckus paskelbė vaizdo įrašą, kuriame kreipiasi į žmones ir kviečia pasirašyti peticiją, skirtą JAV prezidentui Donaldui Trampui, kurioje prašoma neperduoti Venckienės Lietuvai.

Peticija  paskelbta Baltųjų rūmų peticijų interneto svetainėje pirmadienį, kovo 5 dieną. Šiuo metu jau surinkti 23,864 parašai iš reikiamų 76,136, kurie turi būti surinkti iki šių metų balandžio 4 dienos.

Vasario pabaigoje Venckienė sulaikyta Jungtinėse Amerikos Valstijose. Lietuvos valdžios institucijos reikalavo, kad jų kolegos Amerikoje išduotų Venckienę Baltijos respublikai. Dabar moteris yra suimta ir kalinama Čikagoje, sakė Venckus.

Vaikinas primena, kad jo motina Neringa yra buvusi teisėja ir Seimo narė, o be to,  2012 metais dingusios Deimantės Kedytės, kurios atžvilgiu buvo įvykdyti nusikaltimai, teta  bei nužudyto Deimantės tėvo  Drąsiaus Kedžio, kuris bandė priversti atsakyti prieš įstatymą aukšto rango pedofilus, kurie tvirkino jo dukterį, sesuo.

Po Kedžio mirties Venckienė pasiėmė mergaitę, tačiau valdžios institucijos priversinai atėmė iš moters vaiką, nepaisant to, kad ji buvo teisėta vaiko globėja. Deimantė buvo grąžinta motinai, kuri, įtariama, pati atidavė mergaitę seksualiai išnaudoti.

2013 metais Venckienė su 13-kos metų sūnumi išvyko į JAV, kad galėtų išvengti politinio persekiojimo. Ten ji prašė politinio prieglobsčio, ir,  kaip pastebi Karolis, jis palaipsniui nustojo baimintis dėl motinos gyvybės.

"Mes persikėlėme į JAV, kad būtų užtikrintas saugus ir teisėtas bylos nagrinėjimas, kur ji (Venckienė — Sputnik) galėtų būti apsaugota ir padėtų atskleisti siaubingą nusikaltimą Lietuvoje, kurį Vyriausybė bandė paslėpti", — sakė Venckus.

Vaizdo įraše vaikinas pasakoja visą pedofilijos bylos istoriją nuo 2008 metų. Vaizdo įraše gausu vaizdų iš Klonio gatvės piketų, policijos operacija atsiimant mergaitę iš Venckienės tėvų, mergaitės senelių namų.

Disidentė Nijolė Sadūnaitė Laisvės premijos apdovanojimų ceremonijoje palygino 1991 metų sausio 13- osios įvykius Lietuvoje su Deimantės tragedija ir priminė, kad iki šiol nėra jokios informacijos apie mergaitę.

590
Tegai:
Karolis Venckus, Neringa Venckienė
Temos:
Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (58)
Dar šia tema
Sadūnaitė: pedofilai, kurie kankino mergaitę, įbaugino visą Lietuvą
Vakcinacija nuo koronaviruso

Dešimtys žmonių Lietuvoje pasiskundė šalutiniu vakcinos nuo COVID-19 poveikiu

(atnaujinta 14:45 2021.01.24)
Pažymima, kad kai kuriems netgi prireikė medicininės pagalbos, tačiau ne hospitalizacijos. Mirties atvejų nebuvo

VILNIUS, sausio 24 — Sputnik. Lietuvoje kelios dešimtys žmonių pasiskundė savo sveikatos būkle po vakcinacijos nuo COVID-19, pareiškė Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) Farmakologinio budrumo ir apsinuodijimų informacijos skyriaus vyresnioji patarėja Rugilė Pilvinienė, praneša TASS su nuoroda į Lietuvos žiniasklaidos priemones.

Anot jos, žmonės skundėsi raumenų skausmu, pykinimu, vėmimu, galvos skausmais, buvo ir tokių, kuriems smarkiai pakilo temperatūra.

Be to, kai kuriems vakcinuotiems dėl šalutinio poveikio prireikė medicininės pagalbos. Mirties atvejų nebuvo užfiksuota.

"Tačiau mes neturime duomenų, kad jiems (vakcinuotiems — Sputnik) prisireikė stacionarizavimo, ilgalaikio gydymo", — pasakė Pilvinienė.

Lietuvoje vakcinacija prasidėjo gruodžio 27 d. Pirmiausia buvo pradėta skiepyti personalą, kovojantį su koronavirusu. Tada buvo pradėta skiepyti kitas gyventojų grupes.

Naujausiais duomenimis, beveik devyni tūkstančiai gyventojų buvo visiškai paskiepyti, o daugiau nei 58 tūkstančiai žmonių gavo pirmąją dozę.

Lietuvoje užregistruota daugiau nei 176 tūkstančiai COVID-19 atvejų, pasveiko virš 119 tūkstančių žmonių, o mirė — 2649.

Prezidentas Gitanas Nausėda anksčiau pareikalavo iki liepos pradžios užtikrinti masinę respublikos gyventojų vakcinaciją. Kad Lietuva įgytų kolektyvinį imunitetą koronavirusui, reikia paskiepyti 70 procentų gyventojų.

Tegai:
vakcinacija, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Koronaviruso pandemija palyginta su Černobylio katastrofa
Europa nustatė tikslus sukurti kolektyvinį imunitetą koronavirusui
PSO pranešė apie didžiulį koronaviruso vakcinų trūkumą pasaulyje
Avarija

Kauno rajone eismo įvykis nusinešė trijų žmonių gyvybes

(atnaujinta 13:04 2021.01.24)
Nelaimė įvyko apie vidurnaktį netoli Ražiškių kaimo. Dėl išvažiavimo į priešpriešinio eismo juostą susidūrė trys automobiliai

VILNIUS, sausio 24 — Sputnik. Trys žmonės žuvo per automobilių avariją Kauno rajone, praneša Lietuvos policija.

Eismo įvykis įvyko šeštadienį, sausio 23 dieną, apie vidurnaktį netoli Ražiškių kaimo. Automobilis "Mercedes Benz E220", kurį vairavo 1997 metais gimęs vyras, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą. Jis susidūrė su priešpriešiais važiavusiais automobiliais "Toyota Prius", kurį vairavo vyras (g. 1987 m.) ir "Audi A8", vairuojamu moters (g. 1987 m.).

Eismo įvykio metu žuvo automobilio ",Mercedes Benz E220" vairuotojas ir "Toyota Prius" važiavusi keleivė (g. 1976 m.). Automobilio "Toyota Prius" vairuotojas dėl daugybinių sužalojimų paguldytas į ligoninę, kur sausio 24 d. 1:19 mirė.

Vykdomas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
Kauno rajonas, eismo įvykis
Dar šia tema
Rokiškyje pareigūnams teko ilgai gaudyti girtą "Mercedes-Benz" vairuotoją — video
Šakių rajone eismo įvykio metu sužeisti du nepilnamečiai
Kauno gatvėse fiksuojama mažiau nelaimių