Grybauskaitė susitiko su grupe užsieniečių, apsisprendusių Lietuvoje gyventi, investuoti ir kurti savo verslą, nuotrauka iš įvykio vietos

Grybauskaitė: daugėja kvalifikuotų užsieniečių, kurie renkasi Lietuvą

30
(atnaujinta 15:02 2018.03.16)
Pasak prezidentės, nemažai užsieniečių Lietuvoje rado ne tik galimybių kurti verslą, bet ir antrą Tėvynę, tam palankias sąlygas sudaro lengvesnės ir greitesnės įsidarbinimo procedūros aukštos kvalifikacijos ir trūkstamų profesijų darbuotojams

VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su grupe užsieniečių, apsisprendusių Lietuvoje gyventi, investuoti ir kurti savo verslą, praneša Prezidentės spaudos tarnyba.

Pasak Prezidentės, Lietuvoje turime nemažai gražių pavyzdžių, kai iš užsienio atvykę investuotojai mūsų šalyje suranda ne tik galimybių kurti verslą, bet ir antrą Tėvynę. Tai — žmonės iš įvairių valstybių, kuriems Lietuva tapo svarbi kaip nauji namai, kaip vieta, kurioje verta gyventi ir kartu su mumis kurti šios valstybės ateitį.

Šalies vadovė, praėjusiais metais paskelbusi iniciatyvą "Rinkis Lietuvą", domėjosi, kaip  užsienio piliečiams sekėsi integruotis, su kokiais iššūkiais jie susidūrė, steigdami ir plėtodami verslą.

Anot pranešimo, kvalifikuotų užsieniečių, kurie renkasi Lietuvą, daugėja. Taip pat daugėja ir studijuoti atvykstančių užsieniečių. Per praėjusius penkerius metus iš ES šalių į Lietuvos aukštąsias mokyklas įstojo mokytis 50% daugiau studentų. Pasirinkusiųjų technologijų studijas užsieniečių skaičius pašoko nuo 9% iki 25%, o į sveikatos mokslus — nuo 11% iki 21%.

Tarp baigusių Lietuvoje studijas yra nemažai ir tų, kurie apsisprendžia toliau gyventi bei dirbti mūsų šalyje, įvertindami, kad Lietuvoje lengvesnės ir greitesnės įsidarbinimo procedūros aukštos kvalifikacijos ir trūkstamų profesijų darbuotojams. Lietuvoje jau veikia startuolių vizos — leidimas čia gyventi naujas technologijas kuriantiems profesionalams.

Prezidentė atkreipė dėmesį, kad Lietuvoje pakanka įstatymų, kurie yra palankūs šalyje įsikuriantiems investuotojams, o biurokratinių suvaržymų problemos turėtų būti išspręstos poįstatyminiais aktais, neretai ir tiesiog gera valia, institucijų ar savivaldybių pastangomis padėti atvykusiems žmonėms.

Europos Komisija šį mėnesį paskelbtoje ataskaitoje Lietuvai pažymėjo, kad kvalifikuotų darbuotojų trūkumas — vienas didžiausių iššūkių šaliai. Tai pripažįsta net 46% darbdavių.

Susitikimas ir pokalbis su Lietuvoje gyvenančiais užsieniečiais vyko  "Slidinėjimo akademijoje", kurią įsteigė olandas Richardas Schrijeris. Tai — vienintelė tokia sporto ir laisvalaikio erdvė ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse, kasdien sutraukianti šimtus žiemos sporto gerbėjų.

30
Tegai:
investavimas, užsieniečiai, Dalia Grybauskaitė, Lietuva
Dar šia tema
Atvykstantiems į Lietuvą verslo tikslais tapo paprasčiau gauti Šengeno vizą
Lietuvos įmonės gavo lengvatų įdarbindamos užsieniečius
Lietuvoje daugėja užsieniečius įdarbinančių įmonių
Fiktyviems užsieniečių verslininkams nesuteikė leidimo gyventi Lietuvoje