Miegas, archyvinė nuotrauka

Verta žinoti: penki įdomūs faktai apie miegą

49
(atnaujinta 17:48 2018.03.16)
Artėjant Tarptautinei miego dienai, kuri daugelyje Europos šalių minima kovo 21 dieną, o kai kurios valstybės pasitinka ją antros pilnos kovo savaitės penktadienį — šiais metais kovo 16-oji, priminame apie miego svarbą sveikatai

VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Miegas yra labai svarbus sveiko žmogaus kūno egzistavimo aspektas. Dėl šios "funkcijos" žmogus turi galimybę visiškai atgauti dienos metu prarastas jėgas.

Suaugęs žmogus privalo miegoti nuo septynių iki devynių valandų per parą.  Jei nuolat nepaisyti sveiko miego, galima patirti nemalonių pasekmių: galvos skausmai, atminties sutrikimai ar netgi nutukimas.

Štai todėl Pasaulinė miego diena yra svarbi data. Kovo 21 dieną daugelyje Europos šalių minima Tarptautinė miego diena. Ją remia farmacijos bendrovė „Sanofi-Synthelabo" — šiuolaikinių migdomųjų preparatų gamybos lyderė pasaulyje. Kitose valstybėse Tarptautinė miego diena minima penktadienį prieš pavasario lygiadienį, šais metais tai šiandien, kovo 16-ąją.

Miego sutrikimai — gana plačiai paplitusi problema. Gydytojų teigimu, beveik pusė suaugusiųjų kenčia nuo vieno ar kito miego sutrikimo.

Sienkiant tinkamai pasirūpinti savo sveikata, verta atkreipti dėmesį į šiuos penkis įdomius faktus apie miegą.

Занятия спортом
© CC0
Sportavimas gerina miegą
Reguliarios mankštos gerina miego kokybę. Netgi vakarinės treniruotės yra naudingos. Fizinis krūvis paleidžia metabolizmo procesus, kurie leidžia atsipalaiduoti.

Толпа народу, архивное фото
© CC0 / Pixabay
Sapnuose mes matome tik tuos žmones, su kuriais buvome susitikę realiame gyvenime

Žmogaus pasąmonė nesukuria žmonių vaizdų iš niekur. Taigi, nepažįstamas žmogus, kurį susapnavote, kažkada buvo matytas.

Женщина спит в кровати
Nenoras pabusti iš ryto gali būti vienų iš depresijos požymių

Depresuojantys žmonės kenčia nuo nemigos ir gali sunkiai keltis rytais.

Сон, фантазии
© CC0 / pixabay
Sapnus galima kontroliuoti

Yra toks dalykas kaip sąmoningas sapnas. Tai savotiška būsena, kai miegantis žmogus supranta, kad mato sapną ir gali kontroliuoti jo turinį.

Спящий человек
Trūkčiojimas miego metu - tai normalu

Taip atsitinka dėl to, kad pereinant iš vienos miego fazės į kitą, žmogaus smegenų motorinė zona nesusichronizuoja su kitomis žievės  sritimis ir smegenų sritys slopinamos ne vienu metu.

49
Tegai:
miegas, sveikata
Temos:
Medicina ir sveikata (331)
Dar šia tema
Britanijos mokslininkai rado naują būdą pagerinti atmintį
Mokslininkai išaiškino, kuo žalingas miegas lėktuve