Rusijos prezidėnto rinkimai Lietuvoje, nuotrauka iš įvykio vietos

Lietuvoje Rusijos prezidento rinkimuose balsavo apie 4,5 tūkst rusų

0
(atnaujinta 10:29 2018.03.19)
Didžiausią balsų skaičių gavo dabartinis Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas; antroje ir trečioje vietoje - Pavelas Grudininas ir Ksenija Sobčiak

VILNIUS, kovo 19 — Sputnik. Lietuvoje Rusijos prezidento rinkimuose balsavo 4 487 rinkėjai, praneša Rusijos ambasados spaudos tarnyba.

Į rinkimus atvyko 39% rinkėjų.

Už Putiną savo balsus atidavė 3 834 žmonės — 85% rinkėjų. Už Grudininą — 240 žmonių, tai yra 5,3%, o už Sobčiak — 129, tai yra 2,9% rinkėjų.

Lietuvoje Rusijos piliečiai galėjo balsuoti penkiuose miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Visagine ir Šiauliuose.

Be to, Rusijos ambasados Vilniuje rinkimų apylinkėje balsavo Maskvos Vachtangovo teatro aktoriai ir dainininkas Filipas Kirkorovas, kurie šiuo metu gastroliuoja po Lietuvą.

Praėjusiais metais Rusijos Valstybės Dūmos rinkimuose dalyvavo šiek tiek daugiau nei du tūkstančiai rusų. Tuo pačiu metu Rusijos konsulinės įstaigos skaitoje yra apie 15 tūkstančių piliečių, iš kurių du trečdaliai turi teisę balsuoti.

Remiantis Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, kandidatas į Rusijos prezidento postą, dabartinis valstybės vadovas Vladimiras Putinas gavo 76,65% balsų po 99,51% biuletenių skaičiavimo. Antroje vietoje yra  Rusijos Federacijos komunistų partijos (KPRF) kandidatas Pavelas Grudininas — jis gavo 11,81% balsų, trečioje vietoje — Liberalų demokratų partijos (LDPR) kandidatas Vladimiras Žirinovskis su 5,67% balsų.  Partijos "Piliečių iniciatyva" kandidatė Ksenija Sobčiak surinko 1,67%, "Jabloko" atstovas Grigorijus Javlinskis — 1,04% balsų.

0
Tegai:
Rusijos prezidento rinkimai, Rusija, Lietuva
Temos:
Rusijos prezidento rinkimai 2018 (44)
Dar šia tema
Putinas surinko daugiau nei 76% balsų po 99,5% biuletenių skaičiavimo