Eurocopter 145, nuotrauka iš įvykio vietos

Pasieniečiai Šiaulių į Vilnių atskraidino donoro širdį

53
(atnaujinta 11:49 2018.03.22)
Pasieniečiai donoro širdį transplantacijai nuskraidino per 45 minutes

VILNIUS, kovo 22 — Sputnik. Ketvirtadienį paryčiais pasieniečių sraigtasparnis iš Šiaulių į Vilnių per 45 minutes atskraidino donoro širdį transplantacijos operacijai, rašoma Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pranešime spaudai.

VSAT Aviacijos valdyboje trečiadienį vakare buvo gautas Nacionalinio transplantacijos biuro pranešimas apie poreikį panaudoti pasieniečių sraigtasparnį donoro organams gabenti.

Suderinus reikiamas detales ir planuojamos organų persodinimo operacijos laiką, orlaivis "Eurocopter 145" iš pasieniečių bazės Trakų rajono Paluknio kaime pakilo ketvirtadienį apie 1 valandą 30 minučių.

Šiauliuose pasieniečiai nusileido prie Respublikinės ligoninės esančiame stadione.  Pilotams teko palaukti, kol po atliktos operacijos į VSAT orlaivį atskubėjo donoro širdimi nešina šešių medikų brigada su savo įranga.

"Eurocopter 145" iš Šiaulių pakilo maždaug 3:55. Po 45 minučių pasieniečių orlaivis jau tūpė Vilniuje, prie Santaros klinikų esančiame transporto žiede. Iš sraigtasparnio išlipę medikai, nešini ypatingu kroviniu, nuskubėjo į persodinimo operaciją.

Penktą valandą ryto pasieniečiai jau leidosi savo bazėje Paluknyje.

VSAT ir Nacionalinis transplantacijos biuras turi sutartį, pagal kurią transplantacijai reikalingi organai skraidinami pasieniečių sraigtasparniais „Eurocopter".

53
Tegai:
donoro organai, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), Šiauliai, Vilnius
Dar šia tema
SAM: kaulų čiulpų donorų galima ieškoti užsienyje
Sveikatos apsaugos ministerija nebenori steigti Hepatito registro
Nukritę medžiai nuo sniego Vilniuje

Sniegas Lietuvoje be elektros paliko daugiau nei 50 tūkstančių namų

(atnaujinta 09:45 2021.01.27)
Daugiausia elektros tinklo pažeidimų užfiksuota Vilniaus regione, kur be elektros liko apie 19 tūkstančių namų

VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Lietuvoje dėl sniego be elektros liko apie 55 tūkstančiai namų, praneša elektros skirstymo operatorius ESO.

Trečiadienį, nuo 8:00 val., daugiausia elektros tinklo gedimų užfiksuota Vilniaus ir Utenos regionuose.

Vilniaus regione be elektros liko apie 19 tūkstančių namų, Utenos regione — apie 16 tūkstančių, Kauno regione — apie 8,3 tūkstančio, Alytaus regione — apie septynis tūkstančius, Panevėžio regione — apie 6,3 tūkst.

Kituose šalies regionuose snygis ir gedimų skaičius mažesnis.

Nuo šios savaitės pradžios Lietuvoje vyrauja gausus sniegas. Vakar apie 20 tūkstančių namų liko be elektros, nes sniegas nutraukė laidus.

Tegai:
Lietuva, Vilnius, elektra, sniegas
Lietuvos Prezidentūra

Lietuvos policija gavo pranešimą apie sprogmenį Prezidentūroje

(atnaujinta 09:39 2021.01.27)
Netrukus po to teisėsaugos pareigūnai sulaikė girtą vyrą, kuris, kaip įtariama, ir pranešė apie sprogmenį

VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Lietuvos policija gavo melagingą pranešimą apie sprogmenį Lietuvos Prezidentūroje, praneša policijos spaudos tarnyba.

Antradienį, sausio 26 dieną, apie 14:30, policija gavo informaciją, kad Lietuvos Prezidentūroje neva padėtas sprogmuo. Pranešimas pasirodė esąs melagingas.

Apie 15:00 viešojo transporto stotelėje, esančioje Saulėtekio alėjoje, policija sulaikė neblaivų 1990 metais gimusį vyrą, kuris įtariamas melagingai pranešęs apie padėtą sprogmenį.

Teisėsaugos pareigūnai surašė įtariamajam protokolą pagal Lietuvos administracinių nusižengimų kodekso 493 straipsnio antrąją dalį dėl melagingo specialiųjų tarnybų iškvietimo.

Tegai:
sprogmuo, policija, Lietuva, Prezidentūra
Dar šia tema
Kauno rajone eismo įvykis nusinešė trijų žmonių gyvybes
Šiaulių centre veikė dokumentų klastojimo dirbtuvė — video
Anykščių rajone vyras beveik dvi paras laikytas dėžėje