Motina su vaiku, archyvinė nuotrauka

Seime siūloma suteikti papildomą poilsio dieną ir šeimoms su vienu vaiku

44
(atnaujinta 14:42 2018.03.23)
Seimo TS-LKD frakcijos narė teigia, kad šeimos, auginančios vieną vaiką, neturi būti diskriminuojamos, todėl valstybė turi ir jas paremti mamadienių ar tėvadienių suteikimu

VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Monika Navickienė siūlo suteikti darbuotojams, auginantiems ne tik du, bet ir vieną vaiką iki dvylikos metų, papildomą poilsio dieną per mėnesį (arba sutrumpinti darbo laiką dviem valandomis per savaitę), mokant darbuotojui jo vidutinį darbo užmokestį, praneša Seimo spaudos tarnyba.

Šeima, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Наталья Селиверстова

"Manau, kad sekant Europos tendencijas, žinant demografinę situaciją Lietuvoje, valstybė turėtų teikti paramą šeimoms, nesvarbu, kiek jos augina vaikų, nes kiekvienas vaikas Lietuvoje yra svarbus. Kita vertus neteisinga paramos mechanizmus sukurti du ir daugiau vaikų turinčioms šeimoms, diskriminuojant vienos atžalos sulaukusius tėvus", — teigė Navickienė.

Pagal šiuo metu galiojančio Darbo kodekso 138 straipsnį, darbuotojams, auginantiems neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų arba du vaikus iki dvylikos metų, suteikiama viena papildoma poilsio diena per mėnesį (arba sutrumpinamas darbo laikas dviem valandomis per savaitę), o auginantiems tris ir daugiau vaikų iki dvylikos metų — dvi dienos per mėnesį (arba sutrumpinamas darbo laikas keturiomis valandomis per savaitę), mokant darbuotojui jo vidutinį darbo užmokestį.

Parlamentarė įsitikinusi, kad toks "mamadienių / tėvadienių" suteikimas vieną vaiką auginančioms šeimos būtų nors ir nedidelė, bet akivaizdi valstybės parama ir solidarumo išraiška šeimos,  jas matydamos šeimos jausis labiau užtikrintos dėl savo ir atžalų ateities.  

44
Tegai:
mamadieniai, šeima, Lietuva
Dar šia tema
Mokiniai iš sunkiai besiverčiančių šeimų gaus paramą
Lietuvos valstybės institucijose siūloma įsteigti specializuotas vaikų zonas