Benamė katė, archyvinė nuotrauka

Vilniuje septintą kartą pradedama programa "Pagauk sterilizuok paleisk"

704
(atnaujinta 19:41 2018.03.23)
Greitu laiku kiemuose pasigirs poruotis trokštančių kačių ausį rėžiantis kniaukimas — tai pirmas ženklas, kad jau po kelių mėnesių kieme gali bėgioti gerokai daugiau gyvūnų

VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Norint tam užbėgti už akių septintą kartą Vilniuje pradedama programa "Pagauk — sterilizuok — paleisk" — humaniškas ir mažiausiai streso gyvūnui keliantis benamių kačių populiaciją kontroliuojantis būdas, rašoma "Grinda" pranešime spaudai.

"Per metus viena benamė katė gali atsivesti iki 18 kačiukų, o jos mažyliai — savų, todėl tokį kačių dauginimąsi privalu kontroliuoti", — teigia bendrovės "Grinda" Vilniaus gyvūnų globos namų vadovė, veterinarijos gydytoja Agnė Stasiūnienė.

Ji atkreipia dėmesį, kad toks dažnas rujojimas paprastai yra būdingas tik laukinėms katėms, veislinės paprastai atsiveda kačiukų tik 1-2 kartus per metus.

Benamiai keturkojai, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Даничев

Siekiant užkirsti kelią besaikiam benamių kačių dauginimuisi, Vilniuje  jau septintus metus vykdoma programa "Pagauk — sterilizuok — paleisk" (P-S-P). Šios programos metu, remiantis kitų šalių patirtimi, benamės katės sugaunamos, jeigu yra sveikos — kastruojamos ar sterilizuojamos, o po keleto dienų paleidžiamos toje pačioje vietoje, kur buvo sugautos. Pastebima, kad taikant P-S-P programą, gyvūnų patiriamas stresas yra minimalus, o nauda — milžiniška: ne tik užkertamas kelias kačių dauginimuisi, bet ir kontroliuojamas graužikų plitimas.

Skaičiuojama, kad pernai pagal P-S-P programą išoperuota 590 kačių, užpernai — 392, o 2015 metais — 446. Šios programos vykdymo kaštus dengia pati įmonė "Grinda", ankščiau gyvūnų kontrolei skirtas lėšas panaudodavusi benamių gyvūnų eutanazijai. Vilniaus gyvūnų globos namai šiai metais programą "Pagauk — sterilizuok — paleisk" pradės vykdyti kovo 26 dieną ir tęs iki pat šalčių. 

Vilniečiai jau dabar raginami pastebėjus miesto viešosiose erdvėse benamius, nežymėtus katinus (nekirptu kairės ausies galiuku) skambinti į Vilniaus gyvūnų globos namus  tel. 8 52 736188. Prasidėjus P-S-P programai, katinai bus gaudomi specialiais narveliais, jeigu yra sveiki, operuojami ir po 2-3 dienų paleidžiami sugavimo vietoje. Ligoti keturkojai pirmiausia bus gydomi Vilniaus gyvūnų globos namų veterinarų.

Benamių kačiukų džiaugsmas: Vilniuje atsiras 90 namelių katėms >>

Pagal programą "Pagauk — sterilizuok — paleisk" savo augintinius gali nemokamai kastruoti ir Vilniaus miesto senjorai. Šia galimybe pernai pasinaudojo 70 keturkojų šeimininkai.  Norintys šiemet tinkamai pasirūpinti savo augintiniu sostinės senjorai savo augintinius registruoti turėtų kiekvieno mėnesio pirmąją dieną tel. 8 52 736188.

704
Tegai:
benamiai gyvūnai, veterinarijos tarnyba, katė, Vilnius
Dar šia tema
Mažos pensijos netrukdo senjorams rūpintis benamėmis katėmis
Rygos gyventojas pastatė 80 namelių benamėms katėms
Ūsuotos, uodeguotos, pūkuotos ir dailios — įdomus kačių pasaulis
Medikai: pavasarį vėl gali paplisti šunų ir kačių platinamos ligos