Kyšininkavimas, archyvinė nuotrauka

konkurso laimėjimą bendrovė trinkelėmis išklojo politiko namo kiemą

44
(atnaujinta 12:11 2018.03.27)
Kupiškio politikas pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo – jis kaip kyšį priėmė daugiau nei septynių tūkstančių eurų vertės paslaugas iš bendrovės, laimėjusios konkursą melioracijos darbams atlikti

VILNIUS, kovo 27 — Sputnik. Kupiškio rajono savivaldybės tarnybos narys, ūkininkas Z.A. pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo ir turės sumokėti solidžią baudą, praneša Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad vienos Kupiškio rajone įsikūrusios melioracijos statinių naudotojų asociacijos valdybos pirmininkas Z.A. priėmė kyšį iš bendrovės, laimėjusios konkursą melioracijos darbams atlikti. Z.A. buvo Asociacijos viešųjų pirkimų komisijos pirmininkas.

Po to, kai bendrovė laimėjo konkursą dėl 306 tūkstančių eurų vertės darbų atlikimo, Z.A. iš jos direktoriaus gavo kyšį — daugiau nei 7 tūkstančių eurų vertės paslaugas. Konkursą laimėjusi bendrovė trinkelėmis išklojo A.Z. šeimos namo kiemą, išvalė du tvenkinius, numelioravo lauką.

Nors A.Z. savo kaltę neigė, Panevėžio apylinkės teismo Kupiškio rūmai jį pripažino kaltu dėl kyšininkavimo. Teismas jam paskyrė 500 MGL (18 830 eurų) dydžio baudą bei nusprendė iš jo išieškoti į valstybės biudžetą 7 215 eurų.

Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti apskųstas.

44
Tegai:
kyšininkavimas, Kupiškis, Lietuva
Dar šia tema
Santaros klinikų atstovai galimai prašė 2 mln eurų už laimėjimą konkurse
STT atskleidė korupcijos riziką Vilniaus savivaldybėje
Teismas nagrinės Ignalinos atominės elektrinės korupcijos bylą
Panevėžio ligoninės direktorius jau antrą kartą kaltinamas korupcija